אתמול (שלישי), מתלוננת שלישית הגישה תלונה במשטרה כנגד סוכן הדוגמניות שי אביטל, שבימים האחרונים עולות עדויות רבות נגדו, לפיהן הוא הטריד מינית, אנס וכפה את עצמו לכאורה על נערות ונשים רבות. המתלוננת התייצבה בתחנת המשטרה, כאשר היא מלווה בגילה צוקרון גולן, ממערכת תוכנית "חשיפה" של חיים אתגר, והגישה תלונה נגד אביטל על אונס.

היא סיפרה שזה קרה בשנת 2008 על אחת מספינות התענוגות של ערוץ האופנה, כאשר היא הייתה אז דוגמנית מתחילה בת 23, שחשבה לחתום בסוכנות של אביטל, והוזמנה על ידו לאירוע כדי להיכנס לתחום. זה מה שאמרה הבוקר כשיצאה מתחנת המשטרה:

"הגשתי תלונה על אונס", סיפרה המתלוננת, "אני מרגישה הקלה, אני מרגישה תחושה של שחרור, של כאב שהיה נצור בי כל כך הרבה שנים שהגיעה העת לשחררו. אני מבקשת מאותן הבנות שנפגעו באיזשהו אופן משי אביטל, ללכת ולפנות ולהתלונן במשטרה. אני חושבת שהכוח שלנו יחד זה כוח שיביא את הצדק, ואני מרגישה שזאת שליחות שלנו לעשות לו ניקיון אמיתי הפעם אחת ולתמיד, זה מרפא". 

הבעלים של ספינת התענוגות ושל ערוץ האופנה (FTV) הוא מישל אדם, חברו הקרוב של אביטל. בשנת 2005 השניים הובאו למעצר ונחקרו בגין תלונה של דוגמנית נגד השניים, על שביצעו בה מעשים מגונים בתא שירותים במועדון. הדוגמנית לא נחשפה אז, ושנתיים לאחר מכן התיק נסגר מחוסר ראיות. אבל מוקדם יותר השבוע, ויקטוריה העידה בפנים גלויות בתוכנית "חשיפה", וסיפרה לטענתה את כל אשר קרה אז בתא השירותים במועדון.

"זה מישהו שמוציא אותו כל הזמן נקי, יש לו גב"

בפרשת שי אביטל דובר לא מעט על כך שאם זה נכון והסיפורים כל כך רבים – למה עכשיו? איך יכול להיות שבמשך שנים כולם ידעו, הוגשו תלונות במשטרה – אבל דבר לא נעשה? סוכנת הדוגמניות נורית אורגל, שחיה בשנים האחרונות במיאמי, מאשימה את שי אביטל בתקיפות מינית של לפחות שתי לקוחות שלה, ומספרת שהלכה למשטרה להתלונן – אבל כלום לא נעשה. 

"זה מישהו שמוציא אותו כל הזמן נקי, יש לו גב", אומרת אורגל, "הוא כתב לי חד משמעית 'ישבת אצל קרוב משפחה שלי שהוא מפקד מרחב, איש חשוב, ושום דבר לא ייעשה לי, אין לבנות האלה מה להגיש תלונות במשטרה'", סיפרה אורגל על אביטל. 

"ידעתי תמיד שיגיע היום, זה כבר המון המון שנים, לדעתי משהו כמו 20 שנה מאז שהוא התחיל לעבוד בתעשייה, שהוא מטריד בנות בצורה מחרידה, בוטה ויהירה", אמרה אורגל. "פשוט אין לו דין ואין לו דיין".

אורגל טוענת כי אביטל תקף מינית שתי מיוצגות שלה, ושתיהן הגישו תלונה במשטרה – אך כלום לא נעשה. מיוצגת אחת שלה עברה תקיפה מינית בידי אביטל בשנת 2005, וזה מה שסיפרה אורגל על אותו המקרה: "היינו יחד באירוע, הוא אמר לה 'אני אקח אותך הביתה' כי היא הייתה גרה קרוב לאיפה שהוא היה גר", סיפרה אורגל, "בדרך הוא אמר לה שהוא חייב לקחת משהו מהבית, ואמר לה 'תעלי איתי שנייה אני אקח משהו ונלך'. כשהיא עלתה איתו הוא פשוט ניסה לאנוס אותה בכוח. הוא הוריד את המכנסיים שלו והוריד את המכנסיים שלה, וניסה להכניס לה בכוח".

לפי אורגל, הדוגמנית סיפרה לה את מה שקרה, והשתיים הלכו יחד יום למחרת להגיש תלונה בתחנת המשטרה. אבל התיק נסגר במהירות, לטענתה מחוסר ראיות, מבלי שהדוגמנית זומנה שוב להעיד במשטרה. 

מקרה נוסף מתייחס לדוגמנית קטינה, שלדברי אורגל הגיעה לישראל לשבוע להשגחתו של אביטל, כדי שיפתח לה קריירה של דוגמנית: "היא הייתה בת 15 והגיעה מחו"ל עם אבא שלה. אבא שלה השאיר אותה אצל שי במשך שבוע ונסע, ובזמן שהוא נסע הוא פשוט אנס אותה בברוטליות", סיפרה אורגל, "היא לא רצתה, והיא אמרה לו שהיא לא רוצה, והוא המשיך. היא הייתה בת 15, והוא ידע שהיא הייתה בת 15". 

סוכנות הדוגמניות מאשימה את שי אביטל (צילום: מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12)
ההתכתבות של אורגל עם המיוצגת שלה, שלטענתה שי אביטל אנס אותה כשהייתה בת 15 | צילום: מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

הנערה פנתה לאורגל רק שלוש שנים אחרי המקרה כשהייתה בת 18, ובעימות בוואטסאפ שמתועד אצל אורגל במפורט מאז 2015, אביטל תוקף את אורגל בבוטות והיא משיבה לו:

שי אביטל: "דמך בראשך, מי שפוגע בבן אלוהים מקבלת צרעת".

נורית אורגל: "שקרן שכמוך, ראיתי את כל ההודעות ותכף גם במשטרה יראו".

שי: "לכי למשטרה יא עקומה שם זין עלייך ועליהם. יש לי קלטות שלך, תמונות שלך, הכל, הכל יש לי ומתוך המשטרה".

"הייתי מזיין לך את החיים אבל אני שם זין כי אני יודע מי אני וגם המשטרה, במקרה ישבת אצל קרוב משפחה שלי מפקד מרחב. את נעל בית, מושפעת שחושבת שאני טיפש. בי אי אפשר לפגוע. אני איש יקר לכולם".

נורית: "אז נחמד לדעת שמישהו מבפנים גם עובר על החוק, נטפל גם בזה".

שי: "גבר שבגברים אחרת לא הייתי מספר אחד 14 שנים". 

סוכנות הדוגמניות מאשימה את שי אביטל (צילום: מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12)
ההתכתבויות מהשיחה של אורגל עם אביטל | צילום: מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12
 
סוכנות הדוגמניות מאשימה את שי אביטל (צילום: מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12)
המשך ההתכתבויות של אורגל ואביטל | צילום: מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

"זה שיטתי, הוא כל הזמן עושה את זה ויוצא מזה חלק", טוענת אורגל, "יש משהו שצריך לחקור לעומק. מי במשטרה מוציא אותו חלק, מי מקבל את התלונות האלה ולא עושה איתן שום דבר? מאוד חמור. זה שנים על גבי שנים".

למרות שקשה להוכיח או להסביר טענה כזאת על כל גורם משטרתי, אורגל מתעקשת – ומסרבת להסיר אחריות מהסביבה שאפשרה לזה לקרות כל כך הרבה שנים, כאשר יש כל כך הרבה נשים שנפגעו. "כולם יודעים!", אומרת אורגל, "סוכנים, דוגמניות מפורסמות שעבדו איתו ופרסמו עכשיו 'אוי אנחנו בהלם'. כולם ידעו. אז אם את רוצה להיות עיוורת ולהגיד 'זה מה שאני רואה, אני לא רואה כלום מהצדדים' אז סבבה, אבל בואי נהיה הגיוניים – אי אפשר להיות עם בן אדם כל כך הרבה שנים ולא לדעת על מה שהוא עושה. זה לא הגיוני".

תגובת עורך דינו של שי אביטל, ששי גז:
"לכל מי שקורא את ההודעות, ברור שמדובר במתחרה עסקית בעלת סוכנות שמפנה נשים להתלונן נגד מרשי.
ההודעות האותנטיות האלה מעידות על חפות מרשי שמתגונן בשיחה ואומר לה שניסתה לפגוע בו בכל דרך, השחירה את שמו, אמרה עליו שהוא רמאי, אנס וכו', ולמרות זאת הבנות שייצגה הגיעו אליו ועל כך היא זועמת.
מרשי כותב לה מפורשות כי מעולם לא נזקק לסוכנות שלו לקידום יחסים אינטימיים עם נשים ועושה הבחנה ברורה בין עבודה לענייניו האישיים.

אין למרשי קשרים משפחתיים במשטרה וניתן להוכיח זאת בנקל. בעקבות איומיה עליו בתלונה במשטרה הוא אומר זאת במטרה לגרום לה לחדול להשמיץ אותו ותו לא".

לגבי הטענות של אורגל על תקיפת הקטינה, אמר עו"ד ששי גז: "מדובר בידיעה כוזבת, בדומה לאחרות שנרקמו בדמיונה הקודח של מי שמסרה אותה. מרשי מעולם לא נחקר על הסיפור הזה ומן הסתם לא נסגר שום תיק כי מעולם לא הוגשה כל תלונה על כך.

מרשי טוען שמוסרת הידיעה שמה לה למטרה לבצע בו חיסול ממוקד, גם בדרך של המצאת סיפור שלא היה ולא נברא".

תגובת משטרת ישראל:
"מדובר בטענות מופרכות אשר מטעות את הציבור ואנו דוחים אותן על הסף. נדגיש כי הסמכות לסגירת תיקי עבירות מין נתונה בידי הפרקליטות".