העונה החדשה של הכוכב הבא הולכת לספק לנו אינספור רגעים מרגשים ולייצר עוד כוכבים חדשים, אבל לרגל הצטרפותה של נינט טייב לשולחן השופטים, היינו חייבים להיזכר איך הכל התחיל - ותשדיר הפרומו עשה זאת בגדול. אלה לי להב, נטע ברזילי, רביב כנר ויהונתן מרגי חזרו לביצוע הגמר של נינט בניצנים, ושרו איתה את השיר הנוסטלגי שהוביל לניצחון: "ים של דמעות". אז איך הכל צולם, והאם זו באמת הייתה נינט? ניחשתם נכון – ממש לא.

"מכרו לנו סיפור, אמרו לנו יום צילום עם נינט, התכוננו, באנו, התרגשנו, מיטב מחצלותינו – והאישה אינה נינט. אמנם נראית כמו נינט, ומריחה כמו נינט – אבל את לא נינט", צחקו נטע ומרגי, ואלה לי הוסיפה: "היא האיידול שלי, היא החיים שלי, ואני חשבתי שהיא תבוא היום אבל היא לא באה". ובכל זאת, מאוד קל להתבלבל: הגובה, מבנה הגוף והבגד שנחרט בתודעה – הכל משדר נינט בשנת 2003, אבל בצילומים מדובר בכפילה, שפשוט נראית כמוה. 

כוכבי הכוכב הבא חוזרים לגמר של נינט בניצנים (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
כוכבי הכוכב הבא חוזרים לגמר של נינט בניצנים | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

בינתיים הכוכבים האמיתיים משחזרים איפה הם היו כשנינט זכתה. "הייתי בת תשע או עשר", אמרה נטע ברזילי, "ואני זוכרת את עצמי ככה מול הטלוויזיה. כל כך רציתי שנינט תזכה, הייתי מחנה נינט חד משמעית". גם רביב כנר זוכר שצפה באותו הרגע בטלוויזיה, כשהוא היה בן תשע. מצד שני, אלה לי ומרגי, הצעירים שבחבורה, לא כל כך זוכרים את הגשמת החלום של הסינדרלה מקריית גת: "אני הייתי מאוד צעיר אני חושב", הודה מרגי, "בטוח לא שם". ואיפה הייתה אלה לי? "לא הייתי", אמרה הכוכבת הצעירה.

ולמרות שבניגוד לנינט היא לא קטפה את הניצחון בגמר הכוכב הבא לפני קצת יותר משנה, אלה לי היא אמנית מבוקשת, כוכבת שיש לה שני להיטים עם יותר מ-20 מיליון צפיות, קמפיינים מסחריים ותואר הפריצה המוזיקלית של השנה שעברה. 

כוכבי הכוכב הבא חוזרים לגמר של נינט בניצנים (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
יש לה ספק שהיא תתקבל ללהקה צבאית? אלה לי להב | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

אם לא היית הולכת לכוכב הבא, איפה היית היום?
"מוכרת בפיצרייה, פלאפל, מוכרת בגדים. יש הרבה אופציות", אמרה אלה לי.

ואם ממשיכים בהשוואה לנינט, בזמן כוכב נולד היא כבר הייתה בצבא, אבל אלה לי עכשיו מקווה להתגייס ללהקה צבאית. "עשיתי אודישן, ועדיין לא החזירו לי תשובה", אמרה אלה לי, "יכול להיות מאוד שאקבל תשובה שלילית, לא יודעת אם קורצתי מהחומר ללהקה צבאית. אף פעם לא הלך לי במסגרות, אבל אולי אני צריכה את זה". 

גם לרביב כנר בן ה-26 הייתה שנה מעולה. הוא אמנם לא הגיע לגמר, אבל קיבל ליווי צמוד מהשופטת קרן פלס, שהה 21 שבועות במקום הראשון במצעד של גלגלצ עם שני שירים, ו"רסיסים" שלו עבר את רף ה-21 מיליון צפיות. "אני הרווחתי את קרן ואת השירים שיצאו לי, והרווחתי תקופה מאוד יפה", אמר רביב. 

כוכבי הכוכב הבא חוזרים לגמר של נינט בניצנים (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
הרוויח את קרן פלס והשירים. רביב כנר | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

מרגי, שאמנם הפסיד בגמר הכוכב הבא לנטע ברזילי, הפך לטאלנט צבאי במשרה מלאה, מככב בסדרה שנתפרה במיוחד בשבילו, מוביל קמפיינים גדולים ואפילו נמצא בהתחלה של קריירה בינלאומית, מה שלגמרי מזכיר את מסלול הקריירה של נינט. 

כוכבי הכוכב הבא חוזרים לגמר של נינט בניצנים (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
לגמרי צועד במסלול של כוכבים. מרגי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

לנטע ברזילי יש כבר מעמד משל עצמה – הזכייה באירוויזיון הביאה איתה הכרה והצלחה בינלאומית, וגם כשהשנה היא תשפוט בתוכנית המתחרה, היא לא שוכחת את המקום שבו היא התחילה להגשים את החלום שלה והפכה ליוצרת וזמרת מוערכת בעולם. אבל מאחורי החיוכים, ברזילי מתמודדת עם הפרידה מבן הזוג בשנתיים וחצי האחרונות, אילן בן אור.

"לא קל לי לדבר על זה. אילן הוא חבר טוב שלי, לא היה לו טוב בארץ. המשפחה שלו נמצאת בארצות הברית, המשפחה שלי פה, וניסינו מאוד חזק לגרום לזה לעבוד", הודתה נטע. "מכל מיני סיבות, אני במקום בחיים כרגע בו זה היה נכון שכל אחד ילך לדרכו. הוא נתן לי המון וזה לא נגמר לפני שזה נגמר, 'אף פעם אל תגידו אף פעם'. כל הקלישאות האפשריות שאפשר להגיד על הדבר הזה". 

כוכבי הכוכב הבא חוזרים לגמר של נינט בניצנים (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
עדיין מתאוששת מהפרידה. נטע ברזילי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

ובכל זאת, נטע מספרת שמאז הפרידה, פתאום מתחילים איתה עוד גברים. "זה מאוד מחמיא ומאוד כיף", אמרה ברזילי. ובכן, זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.