אחרי שכבשה את הבמה עם ביצוע אייקוני ללהיט האלמותי "There Must Be An Angel", השחקנית סנדרה שדה, הלוא היא התות המרהיבה, סיימה את דרכה ב"הזמר במסכה". רגע אחרי החשיפה, השחקנית המוערכת סיפרה על ההחלטה לעלות על הבמה הנוצצת ולשיר בתחפושת מול מדינה שלמה.

שמה של שדה מוכר בכל בית ובית בישראל. מדובר בשחקנית קולנוע, טלוויזיה ותיאטרון בעלת רזומה מרשים של שנים, כשבעשור האחרון היא מככבת בתפקיד ריקי רוזן ב"סברי מרנן". אז מה גרם לה להסכים לעלות על הבמה אליה היא כל כך רגילה, אבל הפעם כשהיא מחופשת מכף רגל ועד ראש?

"העובדה שמשה קפטן הוא הבמאי של התוכנית גרמה לי להסכים", חשפה שדה והוסיפה: "אני שחקנית תיאטרון הרבה שנים, עשיתי איתו כמה הצגות - ואני הולכת אחריו בעיניים עצומות". כמו כן, שדה שהיא בת ואם לזמרי אופרה, סיפרה בהומור כי חשבה שזו הדרך שלה להתקבל למועדון האקסקלוסיבי. "חשבתי שזו ההזדמנות שיגלו אותי באופרה ויגידו - 'יאללה, בואי'. זה מאוד אכזרי המצב הזה שלא יכולתי לבטא את עצמה שמה".

איך הסתדרת מתחת לתחפושת?
"הכל שטויות ביחס לחווית ההדחה, למושג הזה. נפשית זו חוויה עוצמתית לכל כיוון. זו אקסטזה מטורפת להיות באולפן הזה עם אנרגיה שאף פעם לא הייתה לי, לא חוויתי דבר כזה - זה משהו אחר לגמרי. מדובר על מין ג'ונגל שקשה לי להסביר אותו, כמו בארנה של הרומאים פעם. זו חוויה מסעירה ואני אסירת תודה שחוויתי בגילי המופלג כאלה יצרים".

אל השיחה הצטרף מיכאל מושונוב, בנם המשותף של סנדרה ומוני מושונוב, שהופתע לגלות באמצע חתונה כי אמו שהייתה אמורה להיות הדייט שלו וברחה - השתתפה ב"הזמר במסכה". "אני בשוק, אני מקבל הודעות שלא קיבלתי מימי חיי. זה משבר אמון, אני בהלם מוחלט. אני מופתע כי אין אצלנו סודות, וזו הפעם הראשונה שהצליחו לשמור סוד במשפחה שלנו".

מה אתה חושב על יכולות השירה שלה?
"אחד הדברים שאני ואשתי שירן הכי נהנים לשמוע, זה את אמא שלי שרה. סבתא שלי זיכרונה לברכה הייתה מורה לפיתוח קול, אז זה לא מפתיע אותי שתות השדה זו אמא. אמא - את תותחית, אין כמוך ואנחנו גאים שאת יכולה להפתיע אותנו כל פעם מחדש, זו סגירת מעגל".