כוכבת הילדים והרשת שירן סנדל ("גאליס", "Oboy") מסיימת את השנה האזרחית עם איום בתביעה תקדימית. התביעה דורשת לעקל את חשבון האינסטגרם שלה על כל 358 אלף עוקביו, וזאת לאחר שלא שילמה כספי פיצויים לדוגווקר איתו נקלעה לסכסוך משפטי מתמשך. 

הסיפור התחיל לפני שלוש שנים, אז פרסמה סנדל בחשבון האינסטגרם שלה תמונה של הדוגווקר וכתבה "אני נוסעת על אבן גבירול ורואה את הבחור שבתמונה מתחיל להרביץ ללברדור הלבן והמתוק כי הוא עצר לעשות צרכים. אני לא מדברת על מכה קטנה על האף. אני מדברת על חניקה, אגרופים ובעיטה. אני מקווה שהתמונה תגיע להרבה אנשים ושבעלי הכלבים בתמונה ידעו מי הדוגווקר שלהם. הוא מטייל בכל בוקר סביב תשע וחצי באזור אבן גבירול ז'בוטינסקי". 

בעקבות פרסום הפוסט, הגיש הדוגווקר המדובר תביעה נגד סנדל בטענה שהיא ניצלה את הכוח שלה ברשתות החברתיות כדי לפגוע בפרנסתו. הוא זכה בתביעה וסנדל נדרשה לשלם פיצויים והוצאות משפטיות בסך 60 אלף שקלים. מועד התשלום חלף, הכסף לא הגיע ועורך הדין של הדוגווקר החליט לנקוט בצעד תקדימי ולא שגרתי. 

View this post on Instagram

A post shared by shiransendel (@shiransendel) on

"פתחנו בהליכים לעקל את דף האינסטגרם של שירן סנדל", אמר עו"ד גיא אופיר, המייצג את התובע, "פנינו גם לפייסבוק כדי למנוע מבעלת הדף, שירן סנדל, להבריח את הבעלות בדף". למעשה, התובע דורש לקבל חזקה על חשבון האינסטגרם ועל הרווחים הנובעים ממנו, ובו זמנית דורש מפייסבוק, הבעלים של אינסטגרם, שלא לאפשר לסנדל להעביר את החשבון לאנשים אחרים, אחרת ייתבעו גם. הההוצאה לפועל צפויה להכריע בנושא בעוד כחודש, ואם הבקשה תאושר, זו כנראה תהיה תהיה הפעם הראשונה שחשבון ברשתות החברתיות מעוקל לצרכי תשלום חוב. 

שירן סנדל מסרה בתגובה:
"נראה כי מדובר ברודף פרסום אשר מאיים בצעדי גביה עוד בטרם יבשה הדיו על פסק הדין ובטרם חלף המועד להגשת הערעור על ידי. לאדם כמוני, הפועל למען זכויות והגנת בעלי החיים, יכול היה בקלות להיראות התובע כמי שמכאיב לכלב בצורה חריגה, מה שחייב את ההתערבות שלי".   

פייסבוק ואינסטגרם ישראל בחרו שלא להגיב לידיעה.