בעוד יומיים התוכנית הכי מפתיעה ומסתורית בטלוויזיה, "הזמר במסכה", חוזרת לעונה חדשה (מוצאי שבת, ערוץ 12). כתבת "ערב טוב עם גיא פינס", לירון שמם, הצליחה להיכנס אל מאחורי הקלעים בעיצומן של ההכנות וסיפרה על האמצעים בהם משתמשים כדי לשמור על זהות המפורסמים בסוד, ועל מערכת היחסים שבין חברי פאנל המומחים.

כבר בכניסה אל הסט, מבינים שלא מדובר בתוכנית טלוויזיה רגילה: כל מי שנכנס ולא משנה אם הוא איש צוות או קהל באולפן, נדרש לכסות את מצלמות הסמארטפון שלו עם מדבקות ולחתום על טופס סודיות. בזמן החזרות, מחשב שמחובר לרמקולים באולפן משמיע מוזיקה בסאונד גבוה מאוד על מנת שקולם של המתמודדים לא יישמע, ואין סיכוי שלחברי הפאנל יהיה שביב של מושג מיהם. מי שכבר סבל מהעניין הוא הפאנליסט צדי צרפתי. "רציתי לנוח והייתה מוזיקה. חשבתי, הצעירים דופקים את הראש, בטח סטטיק ובן אל. עכשיו נודע לי שלא. יש חזרות עם המתמודדים ולא רוצים שנשמע את הסאונד שלהם לפני".

בשונה מהעונה הראשונה, הרף עבור הקהל בבית עולה השנה מאחר והפעם לא פחות מ-18 מפורסמים יסתתרו מאחורי המסכות. מי שבלחץ מכל ההתפתחויות הם כמובן חברי הפאנל. "אני כל הזמן בודק בגוגל אם השם שאמרתי והפרטים מתחברים באמת", סיפר צרפתי. "זה משחק לא פשוט, אני גם שונא טריוויה כי זה מגלה את האמת עלי שאני לא יודע כלום. אני לא זוכר שמות, רק שההוא השתתף בסדרה ההיא".

גם סטטיק ובן אל שרשמו מספר ניחושים מוצלחים בעונה שעברה, סיפרו על ההנאה שבלדעת את זהות המפורסמים שמאחורי התחפושות לפני כולם. "זה הכי מעניין בעולם. תחשבי איזה כיף זה לראות קבוצה של אנשים מפורסמים, אינטילגנטיים, יוצאים סתומים כי הם לא יכולים לנחש כלום ואתה יודע מהבית. זה גאוני". 

מאחורי הקלעים של "הזמר במסכה" (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
צדי צרפתי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

צרפתי שלאורך העונה שעברה סיפק לא מעט רגעים חינניים של היסטריה, ניצל את ההזדמנות כדי להשיב את הכבוד האבוד שלו - אלא שאז אופירה נכנסה לתמונה. "בתוכנית הראשונה מיד זיהיתי את צחי הלוי, ואז אופירה אמרה - 'מה פתאום', ושכחתי מזה", נזכר. "אני מלחיצה אותך, נשמה?", תהתה אופירה וקיבלה תשובה נחרצת. "כן את מלחיצה - את יודעת הכל".

"אם היית בעלי, היית מסתדר איתי?", התקילה את צרפתי שלא התבלבל וענה: "לא, את יותר מדי דומיננטית". לאחר שהבינה שאין כיוון עם צדי, אופירה הכינה תוכנית גיבוי משלה ופנתה לעידו רוזנבלום. "המגיש הכי חתיך, הכי שרמנטי, הכי אינטליגנטי, הכי שאנחנו אוהבים, אנחנו מתים עליו ואיזה אבא הוא. אני רוצה לאמילי בעל כמו עידו רוזנבלום. יונית, את גאונה".

רוזנבלום מצידו, כבר חשב על חלופה רלוונטית יותר שדווקא עניינה את אופירה. "יאללה, נכין לך את הבן שלי", אמר. "מה, הוא מיני עידו? כולל הכל?", תהתה. "כן - עדין, מתוק, גבוה ועם החוכמה של אמא", השיב רוזנבלום. לסיום אופירה סיפרה שכבר ניסתה לבחון עם עידו האם היה מצליח לזהות את יונית מתחת למסכה. "הוא אמר, 'שריפות בע"מ, ערב טוב'", אמרה בהלצה. "אנחנו לא מכירים כל כך טוב", צחק רוזנבלום ואופירה סיכמה: "רק בימי רביעי כשקושמרו מחליף ושישי אם אין פיגועים חלילה".