התאומות נוי והדר קרקו נראו כמו צמד בלתי ניתן להפרדה. אנחנו מכירים אותן כבר יותר מעשור, מאז שהיו ילדות קטנות ועד הפכו לנשים בוגרות, תמיד יחד, עד שמשהו קרה. הדר החליטה שמספיק, וזה הוביל לריב שאחריו הגיע עלבון עד לפירוק הזוגי. מערכת "ערב טוב עם גיא פינס" פגשה לראשונה את הדר בלי נוי, כשהיא עושה צעד קטן בדרך לחיים החדשים שלה, לבד.

"אני גם בהלם כמוכם, היא חסרה", מודה האחות על סט הצילומים כשהיא מנסה לשדר עסקים כרגיל, אך מהר מאוד הדמעות משתחררות מעצמן. "אף פעם לא הייתי ביום צילום בלי אחותי, אני תמיד רגילה להיות איתה. מציאות חדשה. אני לא יכולה להתקשר אליה, זה מסובך מדי".

הדמיון בין התאומות הזהות היה כרטיס הכניסה שלהן לעולם הבידור כבר מגיל שש והחיים שלהן הפכו לביזנס. הן דגמנו בקמפיינים, הופיעו בערוץ הילדים, סדרות טלוויזיה, פצחו בקריירת שירה, עשו ריאליטי יחד, התנדבו למד"א ועברו קורס פרמדיקים. הן הקפידו לשמר את המראה הזהה עם אותן התסרוקות ואפילו אותם הטיפולים הקוסמטיים, ורק נקודת חן מעל הגבה השמאלית של הדר הייתה זו שהצליחה להבדיל בין השתיים למעריצים האדוקים.

ההסכם המשפטי של נוי והדר (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
נוי והדר בימים יפים יותר | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כדי להתחיל את השינוי בחייה, בחרה הדר אולי באופן סמלי בשינוי חיצוני וצבעה את השיער במסגרת קמפיין לרשת המספרות "100ממת", שלקחה אותה כסמל לחיים החדשים שמתחילים מהראש. "בגלל שאימא שלי הלבישה אותנו מאוד דומה, מגיל קטן האינדיבידואל היה חסר והיום אני מבינה את זה".

לפני שישה שבועות עלתה תמונה של נוי לבדה לעמוד האינסטגרם המשותף שלהן (למי שתהה) שרמזה על משבר ביחסים. העוקבים הדואגים ניסו להבין לאן נעלמה הדר וקיבלו תגובה רשמית שמאשרת את פיצול הכוחות. בגיל 22 רגע לפני השחרור של השתיים מצה"ל, להדר פשוט נמאס לעשות הכל יחד עם אחותה. היא רוצה ללמוד סיעוד ולהפוך את העיסוק בדוגמנות למשני, בעוד שנוי רוצה להמשיך בעולם הבידור. עם הפיצול, הדר קיבלה את הסימפטיה מהעוקבים, ונוי קצת פחות.

"הדבר האחרון שהייתי רוצה זה שהאש תהיה מופנית אליה", הודתה הדר. "אמרו שהיא משתלטת על האינסטגרם, וזה לא ככה, היא פשוט בחרה לשמר את מה שהיה. היא לא אשמה וגם אני לא אשמה, זה פשוט ככה. נוי ראתה רק דרך אחת שזה תעשייה ועולם הבידור. הסברתי לה שאני רוצה לנסות להגשים את עצמי בעוד מקומות. לא לזנוח את העולם הזה, אבל כן לנסות לפתוח את עצמי לעוד מקומות. היא רצתה להקים עסק ומותגים איתי, היו הרבה דברים על הפרק. אמרתי לה שתיתן לי לראות מה אני רוצה לעשות עם עצמי. היא נפגעה מזה".

כבר כמעט חודשיים שהתאומות לא מדברות. נוי עזבה את הדירה השכורה המשותפת שלהן בשוהם ומחלקת את הזמן בין הבית של אמא בגינתון לדירה של בן הזוג בהרצליה. "מה שכואב לי בעיקר זה התוצאה העכשווית, היום יום שאי אפשר להחזיר את מה שהיה, הקשר לא כמו שהיה פעם", הסבירה הדר, "היא רגילה להיות צמודה אליי גם כשהיא רחוקה וזה לא קורה כרגע. אני מנסה לתרגל את החיים שלי כבחורה אינדיבידואלית ולא יצא לי לחוות משהו כזה בחיים". בשלב הזה בראיון היא מתקשה לעצור את הדמעות. 

המשפחה ובני הזוג של השתיים ניסו להתערב, לקרב ולהשלים, אבל הכל עוד טרי מדי והן לא מצליחות לגשר על הפערים. "זה לא פשוט. אנשים לא בהכרח מבינים כמה זה לא קל, הם מתעסקים רק בעובדה שנוי והדר נפרדו ושנוי השתלטה על האינסטגרם. הם לא מבינים כמה דברים יש מאחורי כל הכותרות". 

הן חוזרות: נוי והדר בקמפיין חדש (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת)
הדר מודה: "נוי חסרה לי" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

יחד עם כל הכאב המשפחתי, יש כאן גם עסק, רכוש ונכסים. בתיווך הסוכן המשותף, הצליחו להגיע להסכם חלוקה: נוי שרוצה להמשיך בעולם הבידור קיבלה בעלות בלעדית על חשבון האינסטגרם המשותף עם 348 אלף העוקבים, שנשאר תחת השם "התאומות נוי והדר", אבל התמלא בתמונות של נוי בלבד. כל אחת תקבל שליש מהכנסותיה של האחרת בשם המוניטין המשותף, והדר פתחה חשבון משלה שכרגע עומד על 12.5 אלף עוקבים.

הדר שלא רצתה להיכנס לפרטי ההסכם, אישרה שנוי מקבלת אחוזים על יום הצילומים הנוכחי של הדר והיא תקבל על שלה כשיהיו. "אני מפרגנת לה. יש דד-ליין מסוים שנכתב ובו כל אחת יוצאת לדרך משלה ומרוויחה את הכסף שלה".

היא בטוח תראה את הכתבה הזאת, מה היית רוצה להגיד לה?
"שאני אוהבת אותה, זהו".