האימפריה של אלין כהן לא נבנתה ביום אחד, כשהייתה בת 13 השתתפה בתכנית "הבנים והבנות" של ערוץ הילדים. לאחר מכן פתחה ערוץ יוטיוב עם טיפים לאיפור, כשכל סרטון שלה זוכה למאות אלפי צפיות. כך תוך זמן קצר, ביססה את עצמה כהן כבלוגרית איפור מוכרת ומצליחה. חברות קוסמטיקה גילו עניין, שלחו לה מוצרים והחלו גם לשלם על פוסטים שהיא מעלה. את הכסף שהרוויחה ברשת, החליטה כהן להשקיע במותג איפור משלה, אותו היא מנהלת ומשווקת בעצמה. כיום יש לכהן קו אופנה משלה תחת המותג "עדיקה", ובדיוטי פרי מוכרים את השפתונים שלה לצד המותגים המובילים. אבל לפני שאתם נחפזים למסקנה שבעידן הרשתות כל אחד יכול לעשות את זה, לכהן הצעירה יש טיפ בשבילכם, והוא לא בהכרח קשור לאיפור. "לא כל אחד שפותח היום ערוץ יוטיוב יכול להיות כוכב רשת גדול", מספרת כהן. "בסופו של דבר אנשים מתחברים אליך כי אתה אותנטי".

>> רוצים להישאר מעודכנים? כל הסקופים הכי חמים מחכים לכם בפייסבוק שלנו

כדי להבין מאיפה נובעת האהבה הגדולה שלה לאיפור, צריך לחזור אחורה, לתאונה שעברה כהן כשהייתה בת 8. "רכבתי על האופניים ופשוט עפתי וקיבלתי חבלה בראש", משחזרת כהן. "כתוצאה מזה היה לי דימום מוחי, הזיכרון שלי אבד, וכל החיים שלי השתנו מקצה לקצה". התאונה הקשה הותירה את אלין עם צלקת גדולה בראשה, אותה היא ביקשה להסתיר. "אחרי שיקום של שנה חזרתי לרקוד", ממשיכה כהן. "אני מגיעה לסטודיו ושואלים אותי אלין, מה יש לך בראש? התחלתי לחשוב עם מה אני יכולה לכסות את הצלקת, ונגעתי לאמא במגירת האיפור עד שמצאתי את הצללית המושלמת". כיום, אחרי השיקום הארוך, כהן ממשיכה להתמודד עם תופעות הלוואי של התאונה: "אני סובלת מכאבי ראש מאוד 'קשים, מבעיות זיכרון, ואני יכולה ללמוד לבגרות שבוע ובאותו יום, בום, לשכוח הכל". יחד עם זאת, חשוב לציין שכהן, בת 16 בלבד, כן? הוקפצה לכיתה י"ב ולומדת כיום בבית ספר פרטי.

קל להתנתק ולשכוח שמדובר בסך הכל בנערה. ההורים שלה תומכים ונותנים לה לפרוח בעצמה, הם לא "המבוגרים האחראיים" בסיטואציה, הם לא אלה שדוחפים, זאת היא שיוזמת. "התקופה הזאת גרמה לה בגיל מאוד צעיר להתמודד עם החיים", מספר יורם, אבא של אלין, שגם אחראי על התחום המשפטי של המותג. "היא המנכ"לית בשיתוף עם אח שלה, זה משהו משפחתי". גם מירי, אמא של אלין, חזק בתמונה, היא התפטרה מעבודתה הקודמת וכעת עובדת רק אצל אלין. לאן זה הולך? מבחינתה של כהן השמיים הם הגבול: "החלום באמת גם להתפתח לחוץ לארץ, להצליח עם החברה שלי גם באופנה".

>>אביב גפן ואייל גולן מחפשים אתכם לתכנית חדשה! הירשמו עכשיו לתוכניות של קשת 12

"ערב טוב עם גיא פינס": ראשון עד חמישי ב-18:55 בקשת, ערוץ 12