תחקיר "חשיפה" ששודר אמש (ראשון) חשף עדויות חמורות כנגד סוכן הדוגמניות שי אביטל, שעל פי דבריהן של נשים שהיו מיוצגות אצלו בעבר, אביטל תקף אותן מינית ואיים עליהן לכאורה. מאז פרסום התחקיר של "חשיפה", המשטרה החלה בבדיקה של הטענות ואף הוגשה תלונה על ידי אחת המתלוננות.

בנוסף לעדויות שהובאו בתחקיר, נחשף דפוס מטריד בו דוגמניות המיוצגות על ידי שי, נשכרו כדי לקשט אירועים של האלפיון העליון בנוכחותן - בעלות של אלפי דולרים. "אחת התקריות האלה קרו בטיול בדובאי. זה היה דוחה. אכלנו ארוחת ערב עם החברים העשירים שלו", חשפה דוגמנית זרה שנשלחה לאירוע מסוג זה, "אני חושבת שגם מפורסמות ישראליות שיתפו פעולה עם זה. הוא ממשיך להתנהג ככה כי הוא חושב שהוא על גג העולם, הוא חושב שבחורות מפחדות ממנו". 

את דפוס שליחת הדוגמניות למסיבות מפוקפקות בעולם מכירה מקרוב גם רותם גור, סוכנת דוגמניות שחשפה אף היא פרטים מפתיעים על עולם הזוהר: "כל הסוכנים מקבלים הצעות כאלה. אני באופן אישי קיבלתי הצעות לשלם לי עשרות אלפי דולרים ולהביא בנות".

לא מדובר בקמפיין דוגמנות המקדם את הקריירה של המיוצגות. שליחת דוגמניות לאירועים מסוג זה אינה חלק מתפקיד הסוכן. "אני לא רציתי קשר לדברים האלה, בעיניי זה לא לגיטימי ולא מקדם אותן. אנשים שבאמת רציניים בתעשייה רואים את זה בעין רעה כשדוגמנית מסתובבת במסיבות עם אנשים פי שניים מהגיל שלה. זה יכול רק להרוס", אמרה רותם. 

עדויות חמורות נחשפו כנגד הסוכן שי אביטל (צילום: חשיפה, קשת 12)
עדויות חמורות על תקיפות מיניות. שי אביטל | צילום: חשיפה, קשת 12

"אני חושבת שזה זעזע את המדינה, חדשות מאוד רציניות", הגיבה גור בזעם על התחקיר ואף פנתה למיוצגות שלו באינסטגרם בטענה כי עליהן לקחת אחריות. את הטענה המרכזית של שי, שמציג את עצמו כמי שנפל קורבן למתחרים שלו המנסים להפיל ולהכפיש אותו, גור קטלה בנחרצות - "זה מגוחך. מתחרים הביאו עדויות של עשרות בנות? יש הודעות קוליות והכל מוכח. טענה מגוחכת בעיני".

מה הכוח של סוכן על דוגמנית מתחילה בתעשייה?
"כסוכנים יש לנו הרבה כוח. אנחנו יכולים לבחור איזה דוגמניות אנחנו רוצים לקדם יותר ואיזו פחות. הוא פשוט השתמש בכוח שלו לרעה. יש לו הרבה "סיי" בתעשייה, הרבה כוח והוא השתמש בזה".

נניח שהטענות נכונות, למה יכולה לצפות בחורה שמסרבת לו?
"אני לא יודעת מה הוא עשה מאחורי הקלעים, אבל יש בנות שכתבו לי הודעות וסיפרו לי שהוא שם להן רגליים - הוא דיבר עם לקוחות כדי שלא יקחו אותן אפילו שהן היו בסוכנות אחרת. הוא עשה דברים כדי לעצור להן את הקריירה. הוא גם כפה את עצמו בכוח על נשים וילדות". 

פרשת סוכן הדוגמניות שי אביטל (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
רותם גור על פרשת שי אביטל | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

איפה המקום של כוכבות הסוכנות שלו בעניין הזה?
"אני חושבת שיש להן הרבה אחריות. אני לא מאשימה אותן לרגע. הוא בעצם השתמש בשמות שלהן ובזה שהוא הסוכן שלהן בשביל לנצל בנות אחרות. להיות מפורסם זה כיף ויש הרבה הטבות אבל זה גם בא עם אחריות, במיוחד כשיש ילדות צעירות שמעריצות אותך ורוצות ללכת בדרך שלך. כשאת מיוצגת אצל סוכן מסוים את נותנת לגיטימציה לבן אדם הזה ובעצם מאשרת אותו. אני חושבת שיש להן אחריות ועכשיו הן צריכות לקום, להתנער ולהתנתק ממנו, זה חובה".

תגובת עורך דינו של סוכן הדוגמניות שי אביטל:
"לא היה ולא נברא. המתקפה התקשורתית על מרשי היא לא פחות מלינץ'. לא היו אירועים מהסוג המתואר בפרסום. לא ניתן להתייחס לתלונות שהוגשו במשטרה, היות שאין לנו ידיעה לגבי תוכנן וטיבן. מקורות הפרסומים אינם מהימנים ומעידים על ניסיון לפגוע פגיעה מכוונת ממניעים זרים, עיסקיים או אחרים".