בזמן שהפרמיירה של הסדרה החדשה "ירושלים" התקיימה, התקבלה ידיעה על ניסיון לפיגוע דקירה בשער שכם. כוכבי הדרמה סיפרו אמש למערכת "גיא פינס" (קשת 12) על עבודת התחקיר שעשו ועד כמה המציאות מתכתבת עם התסריט.

בהכנות לתפקיד השוטרת הברונטית, רותם סלע לא הסתפקה בלצפות במהדורת החדשות. "האמת, שיצרתי קשר עם שני אנשים בדרגים מאוד בכירים. אחד מהם היה מפקד מחוז והשני היה חוקר מאוד בכיר בשב"כ. הזמנתי אותם אלי הביתה וישבנו אצלי כמה שעות בערב על השיש במטבח. נשבעת, סיפור אמיתי. שמעתי סיפורים שאני לא יכולה לחזור עליהם. מהמעט שהם יכלו לספר, ויש להם סיפורים מפה ועד הודעה חדשה – הבנתי את הווייב", סיפרה.

"הסדרה הזו לצערי הרב מתכתבת עם החיים האמיתיים בגלל שאלו הם חיינו כבר כל כך הרבה שנים. העיר ירושלים היא עיר סבוכה הרבה מאוד שנים. את יודעת, זאת לא מציאות מדומה זאת האמת. אני הייתי באזורים שבהם צילמנו שחששתי ממש לחיי", הוסיפה.  

מי שיגלם את מפקד המרחב בדרמה החדשה הוא צביקה הדר, שהביע הזדהות עם תפקידם של השוטרים בשעת האירוע: "כשאני רואה היום פיגוע בשער שכם, אני יודע מאיפה זה בא, איפה הם יושבים, אני יודע איפה השוטרים. אני מכיר חלק מהם, אנחנו בתוך הדבר הזה. אנחנו מבינים מה התגובות, מה הם עושים. זאת אומרת, אני יודע חלק מהדברים ברמת התחקיר. כמובן אני מעריך שלא גילו לנו הכל אבל זה מדהים בעיני".

צביקה הדר  (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
"כשאני רואה פיגוע בשכם, אני יודע מאיפה זה בא". צביקה הדר | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

"זה מפחיד. כשאני שומע את הפחד והרתיע מצד הילדים שלי, עד כדי כך שהם ממש מבועתים שהם יגיעו לבתים. הבן האמצעי שלי שאל אם הם באמת יכולים להגיע אלינו הביתה ולירות אלינו לתוך החלונות. עשיתי את מיטבי כדי להרגיע אותו ואני מקווה שזה עזר", שיתף השחקן דורון בן דוד.