אמש (שלישי) ב"הכוכב הבא", בוגרת "בית ספר למוסיקה" שי המבר חזרה לבמה. הזמרת הצעירה עלתה לאודישן עם שיר מקורי שכתבה והלחינה. "עברתי תקיפה מינית", סיפרה באומץ. "היום אני בפוסט טראומה בעקבותיה והייתי צריכה שיר שיירפא אותי. לצערי, המון נשים עוברות את זה".

בראיון ל"ערב טוב עם גיא פינס", סיפרה המבר על ההחלטה לשתף בפריים טיים סיפור כל כך אישי: "היה לי מורכב להיחשף, זה לא משהו שתכננתי לעשות. לא דיברתי על זה עם אף אחד מההפקה ועם אף אחד מהמשפחה. זו הייתה החלטה ספונטנית לגמרי שאני עומדת מאחוריה. גם אחרי שצפיתי בפרק – אני עומדת מאחוריה ביג טיים".

"זה היה לי חשוב", הודתה המתמודדת והסבירה: "זה סגר לי איזשהו מעגל מול עצמי שהשיר הקטן שכתבתי בחדר, ברגע מאוד קשה ועצוב, עומד פתאום בפריים טיים מול כל עם ישראל".

המתמודדת שריסקה את קרן פלס (צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12)
שי המבר: "לא דיברתי על זה עם אף אחד מההפקה ועם אף אחד מהמשפחה" | צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12

עד כמה את רוצה בכלל לחשוף את האירוע שעברת מול כולם?
"זה מורכב לענות על זה. כתיבת השיר הזה והיצירה הייתה הדרך שלי להתמודד עם הטראומה שעברתי וזה התרפיה שלי עד היום. הכוח שלי זה לצמוח מתוך המקומות החלשים האלה ולייצר מהם איזושהי יצירה שאני עומדת מאחוריה בגאווה כמו השיר הזה".

כשנשאלה האם בבחירה שלה להיחשף יש מסר לאנשים שפגעו בנשים ענתה המבר: "זה לא מעסיק אותי. אני מאוד גאה באדם שאני היום וזה לא שבר אותי. אני לא עם שנאה לאף אדם בעולם ואני מקווה שהאודישן הזה פקח עיניים להמון אנשים שאולי חטאו או רשעו בגוף או בנפש של אדם אחר. אולי זה יגרום להם לחשוב קצת על דברים, על החיים ועל ההתנהלות שלהם בעולם".

"אנחנו חיים בעולם קצת עצוב שיש בו המון נשים וגם גברים שסוחבים איתם פצע מאוד גדול וקשר שתיקה מאוד גדול. אני לא צריכה להתבייש – מי שצריך להתבייש יודע".

יש כאן מסר לנשים אחרות שעברו משהו דומה?
"אני מכבדת גם בחורות שבוחרות לשתוק כי זו חוויה שקשה לשאת אותה ולבטא אותה במילים. אני נתתי לעצמי כוח דרך כתיבה, מוזיקה ויצירה שהיו שם תמיד בשבילי, בטח אחרי הטראומה שעברתי. כמובן שזה משמח ומרגש לקבל עכשיו הודעות מנשים שזה מילא אותן בכוח. החיים הם דבר מורכב ואם אפשר לתת נחמה ומשהו להישען עליו – אני מאוד שמחה להיות זאת שמספקת את הכתף הזו".