חודשים ארוכים עבדה ניקול ראידמן על שני פרויקטים גדולים ומשני חיים הכרוכים למעשה אחד בשני: הקריירה המוזיקלית שלה והפרידה ממיכאל צ'רנוי, בן זוגה ב-11 השנים האחרונות. רגע לפני שארזה 40 מזוודות ונסעה למסע צילומים חובק עולם באוקראינה, איטליה ותאילנד, בעלות משוערת של מיליוני דולרים, ליוותה ראידמן את ילדיה ריצ'י ומישל לאימון רכיבה בחוות הסוסים. הניצנים לדרמה המשפחתית הגדולה שתפרוץ חודשים ספורים לאחר מכן צצו כבר שם, באותה שיחה מלב אל לב שקיימה עם ילדיה.

"כשהייתי ילדה קטנה, נורא רציתי להיות זמרת ועד היום לא הגשמתי את זה. אני נוסעת להרבה זמן כדי לצלם קליפים, וזה אומר שאתם צריכים להיות האחראים בבית", ביקשה ראידמן. "אתם צריכים להיות בוגרים ולהיות איתי תמיד בקשר". ראידמן לא התאפקה ושאלה את ילדיה שאלה שהיא ככל הנראה ידעה היטב את התשובה עליה: איך לדעתם אבא מיכאל יגיב להחלטה שלה להפוך לזמרת. "אני חושבת שאבא יקבל את זה, הוא אוהב ומכבד", ענתה מישל. ריצ'י, רך יותר בשנים, ענה בלי פילטרים: "אני חושב שלא".

ניקול ראידמן, מישל וריצ'י
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

מאוחר יותר הודתה ראידמן שלקח לה זמן לאזור אומץ לממש את חלומה הישן והגדול ולצאת לדרך חדשה, זוגית ומוזיקלית: "נורא קשה לקום בבוקר ולהגיד: אני מתחילה את החיים שלי מחדש", סיפרה ראידמן, "את מתעוררת יום אחד, מבינה שאת כבר בת 33 ועברת איזושהי דרך בחיים, מסתכלת על עצמך במראה ואומרת, 'מה עשיתי?'. ההגשמה העצמית שלי היא אחוז אחד וההתעסקות בתפל היא 99%. משהו פה לא בסדר".

לטענת ראידמן, היא זכתה לכתף קרה מצ'רנוי בכל פעם שניסתה להזניק את הקריירה המוזיקלית שלה: "לא אשכח את היום שבאירוע בושם עליתי על הבמה והופעתי עם ארבעה שירים. מיכאל ישב בקהל עם אביגדור ליברמן וכל החברים שלו. כולם באו ואמרו, 'ואוו, איזו מוכשרת, איך את שרה, אנחנו בהלם'. ומיכאל? התגובה שלו הייתה, 'אפשר לחשוב. החלטת עכשיו להיות זמרת? את תקפצי על הבמה עם רקדניות ותחת בחוץ?'".

"החוסר פרגון הזה מאוד עצר אותי", הודתה ראידמן. "ביום שהבנתי שאני לא הולכת לרצות יותר אף אחד ולא הולכת לחיות על פי מוסכמות ותפיסות עולם של האנשים שסובבים אותי, החלטתי ללכת על זה עד הסוף. לא רבע, לא חצי ולא בסטנדרט ישראלי, אלא הכי מקצועי שאפשר, הכי טוב שאפשר ובגדול. אני לא מתביישת בזה".

ניקול ראידמן ואקי אבני
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"הבטחתי לעצמי שלעולם לא אתגרש ושלילדים שלי תמיד יהיה אבא בבית"

אל שדה התעופה בן גוריון ראידמן הגיעה עם עשרות מזוודות ואנשי צוות רבים שנשכרו לטובת הפקת הקליפים, ביניהם במאי, צלמים, תאורנים, מפיקות, אנשי ארט, מעצב שיער וסטייליסט צמוד. "יש מזוודה אחת רק לנז'רי, מזוודה רק לגרביים ולגרביונים, מזוודה רק לתוספות שיער ומזוודה רק לאיפור. יש אפילו שמלה אחת שהיא חמש מזוודות", התגאתה ראידמן. "בעלי אמר לי כשיצאתי מהבית, 'תגידי, את עוברת בית ואני לא יודע מזה?'".

החבר המוכר ביותר במשלחת הגדולה הוא השחקן אקי אבני, שבתו ובנה של ראידמן לומדים יחד באותו הגן. בחודשים האחרונים הסתובבו בביצה המקומית שמועות על רומן לכאורה בין ראידמן לאבני, אבל לטענתה, עד לשלב הליהוקים לקליפ שלה, היא כלל לא ידעה במי מדובר. "חיפשנו שחקן שיגלם את הדמות של הגבר הרומנטי והשרמנטי. התחלנו לחפש שחקן ישראלי, זה היה מאוחר בלילה ונדב, הארט דיירקטור, שאל בייאוש, 'מה עם אקי אבני?'. אמרתי, 'סליחה על הבורות, אני נורא מצטערת, אבל אני לא יודעת מי זה'. לא נולדתי בארץ, לא ראיתי טלוויזיה ולא ידעתי מי זה אקי אבני".

עם הנחיתה באודסה שבאוקראינה, עיר הולדתה של ראידמן, היא נסעה עם אבני ונדב אליהו, הסטייליסט שלה, אל הבית שבו גדלה עד גיל תשע. הבניין בו שוכן הבית עומד נטוש ונעול מזה 25 שנים, אבל זה לא עצר את החבורה מלפרוץ את הגדר ולהיכנס פנימה בכל זאת. בזמן ששוטטה בחצר בה נהגה לשחק וחלפה על פני הקירות המתקלפים של הבניין הישן, נזכרה ראידמן: "הייתה לי ילדות יפה. גדלתי עם כפית של זהב, ילדה מפונקת, כל מה שרציתי קיבלתי. פה, בין הקירות האלה, הייתי פרינססה".

בעוד שלראידמן לא חסרו חום ואהבה מהוריה, השניים ניהלו מערכת יחסים רעילה: "זה כאב לראות את ההורים רבים. הייתי בת 10 כשההורים שלי התגרשו. הם פשוט לא התאימו, הם ראו את העולם בצורה שונה וכל הניסיונות שלהם לשנות אחד את השניה רק החמירו. אני הבטחתי לעצמי שלא אעשה את הטעות הזאת, שלעולם לא אתגרש, שאתחתן פעם אחת ולכל החיים ושלילדים שלי תמיד יהיה אבא בבית".

את בקשר עם ההורים שלך כיום?
"עם אבא אין לי קשר, הוא פשוט נעלם. הוא אפילו לא התקשר להגיד לי מזל טוב כשנולדו לו הנכדים. הקשר עם אמא שלי היה מורכב כל השנים. אני תמיד אהיה שם בשבילה, אבל חברות אנחנו לא".

זה חסר לך?
"זה מאוד עצוב. אין לי אמא ואבא למרות ששניהם בחיים, אני לבד בעולם הזה. יש לי שני ילדים, יש את אלוהים ויש אותי, וזהו".

ניקול ראידמן
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"אנשים חושבים שאני לוחצת על הכספומט של צ'רנוי ויוצאים שטרות. הוא מעולם לא היה הארנק שלי"

בסיום הביקור בבית ילדותה, ראידמן, אבני ואליהו טיילו במרכז אודסה. ראידמן הבחינה בסוסי פוני בפינת הרחוב ודאגה מיד לתעד אותם עבור ילדיה. היא לא שכחה גם לצ'פר את בתה הקטנה של בעלת הסוסים בשטר של 100 דולר. "עכשיו יגידו, היא נותנת שטרות. למה? ככה בא לי", מתריסה ראידמן. "אנשים חושבים שאני מחרבנת כסף, או שאני לוחצת על איזה כספומט של צ'רנוי ויוצאים שטרות בלי הגבלה. בואו נעשה סדר בעניינים, מיכאל מעולם לא היה הארנק שלי. תמיד עבדתי והיו לי המון פרוייקטים".

כמה כסף היה לך לפני שהכרת את צ'רנוי?
"במספרים? תתקשר למירה מהבנק, אני לא יודעת, אבל חייתי יפה מאוד. הייתה לי חברת פרסום, חברת הפקות והתעסקתי בעסקאות יהלומים ונדל"ן".

אחרי מסע שופינג קצר ראידמן הגיעה אל בית האופרה המהודר באודסה, אתר צילומי הקליפ הראשון שלה: "אישה קטנה עם כוח". ראידמן אמנם הטיסה איתה צוות הפקה מכובד, אבל על סט הצילומים היא זו שמביימת, מכוונת את התאורה ומחלקת הוראות לפועלי הבמה. "מצד אחד זה נורא נחמד שיש לך בוסית חברה, מצד שני כשאתה מתרגל לזה שהבוסית שלך היא חברה, אם אתה לא עושה משהו כמו שהיא מבקשת אז אתה אומר, 'לא נורא, היא תסלח כי היא חברה'. פה, ממש יוצא לי ה'בבון זה קוף'. אני לא מסוגלת שאנשים לוקחים אותי כברור אליו", אמרה ראידמן.

ניקול ראידמן
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

בתום יום צילומים ארוך, אחרי שכבו האורות, חשפה ראידמן מה היא באמת מרגישה כשהיא לא מוקפת באנשים. "אני מרגישה כאילו שאני מתפשטת, כאילו אני עושה עכשיו פורנו", סיפרה בזמן שהסירה את האיפור לעיני המצלמות, "אני רגילה ללכת עם מסכות. מסכה זה חובה. אנשים צריכים לדעת שהכל טוב אצלך, שאת נראית טוב, שהכל מרוטש והחיים יפים. כולם מחפשים אותך כל הזמן, לראות כמה את לא בסדר, אז את מוכרת אשליות. לפעמים יש רגעים שבא לך למות, אבל את מוכרת לאנשים שהכל טוב, הכל מהמם".

כמה אנשים יודעים מי זאת ניקול באמת?
"מעט מאוד. אני יכולה לספור אותם על כף יד אחת. רוב החברים שלי הם מהקהילה, אין לי חברה אישה. כואב לי להבין שהרבה מאוד אנשים שסובבו אותי, וחלקם עדיין סביבי, הם מאינטרס. כי אני ניקול ראידמן המוכרת והעשירה, כי יש לי כסף וסטטוס, כי אני פותחת דלתות לאנשים אחרים. תמיד היו סביבי המון אנשים, אבל מעט מאוד הם חברי אמת שלי".

למי את מתקשרת כשקשה לך ואת צריכה לפרוק?
"לאף אחד. גם החברים הכי קרובים אלי לא יודעים עלי כלום. גם המשפחה שלי לא יודעת עלי כלום. גם הבן אדם שחייתי איתו יותר מעשור לא ידע עלי כמעט כלום. זה עצוב".

בניגוד לאסרטיביות והביטחון העצמי שהיא מפגינה בעבודה, בביתה שלה, סיפרה ראידמן, המצב היה שונה לחלוטין במשך תקופה ארוכה: "בבית מאוד לא רציתי להיות בוסית. כל החיים חלמתי להיות האישה הקטנה והשברירית שמתחבאת מאחורי הכתפיים הרחבות של הגבר, אבל לפעמים אין ברירה. היום בבית אני הבוס".

איך צ'רנוי מקבל את זה?
"מי אמר שהוא מקבל את זה?".

ניקול ראידמן
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"היה לי קשר אישי מאוד עם ליברמן והוא בגד באמון שלי"

בזמן צילומי הקליפ באוקראינה, חגגה מדינת ישראל את יום העצמאות. ראידמן לא הסכימה לוותר על החגיגה, נתנה לצוות שלה יום חופש והזמינה את כולם לווילה גדולה. היא שכרה תזמורת וחברת הסעדה יוקרתית, דאגה שהווילה תקושט בדגלי ישראל וכמובן שלא שכחה לארגן מופע זיקוקים מרהיב. "אם אנחנו לא יכולים לחגוג את עצמאותה של המדינה בישראל, נביא את העצמאות איתנו לקייב", הכריזה ראידמן.

ראידמן, שנחשבת למקורבת לבני הזוג נתניהו, בירכה בהרמת הכוסית החגיגית: "שנהיה עצמאיים, שנשמור על מדינת ישראל שלנו ושראש הממשלה יעשה עוד כמה קדנציות". את הבטן המלאה על אביגדור ליברמן, אחד מחבריו הקרובים של צ'רנוי ויריבו הפוליטי של נתניהו, היא לא מסתירה: "פעם הייתי מאוד ליברמן, כי זו הייתה האלטרנטיבה של ימין חילוני, היום אני לא רואה שהוא יכול להיות המנהיג שלי. הוא לא פועל בשביל הילדים שלי, הוא פועל בשביל הילדים שלו".

"היה לי קשר מאוד אישי עם ליברמן, היינו חברים יותר מעשור. הוא היה הסנדק השני של הבן שלי", הוסיפה ראידמן. "מאוד האמנתי לו והאמנתי בו, אבל את מבחן התוצאה הוא לא עבר מבחינתי. הוא בגד באמון שלי ובגד באמון של הבוחרים שלו".

מה הוא עשה שכל כך הכעיס אותך?
"לא אכנס לזה עכשיו, אבל פוליטיקה זה עולם מלוכלך. כשאתה יודע את האמת ואת כל הרפש מבפנים, יש לך הרבה גועל. יש שלושה דברים שאני לא סולחת עליהם: שקר, כי כשבן אדם מסתכל לך בפרצוף ומשקר אני בחיים לא אסלח על זה, קידום אינטרס אישי ולא אינטרס ציבורי וחוסר כריזמה".

"פחדתי נורא כשרק הכרתי את מיכאל. חשבתי שהוא מאפיונר, אבל אני יותר מאפיונרית ממנו"

התחנה הבאה בה ביקרה ראידמן לצורך צילומי הקליפים היא ונציה שבאיטליה. מוקסמת מהעיר הרומנטית, נזכרה ראידמן בפגישה הראשונה שלה עם צ'רנוי. "מיכאל ואני הכרנו בפגישת עסקים. פתחתי ויקיפדיה וקראתי שהוא מאפיונר, נורא פחדתי. הוא היה מתקשר אלי ואומר, 'בואי נשתה קפה'. אמרתי שאני לא רוצה. 'בואי נשתה תה'. לא רוצה. 'בואי נשתה מיץ תפוזים'. לא רוצה. אמרתי, מה, אני אצא עם מאפיונר? ואז הבנתי שכל מה שכתוב בויקיפדיה ובתקשורת לא ממש נכון. אני יותר מאפיונרית ממנו".

ראידמן הודתה שהדבר שקסם לה בצ'רנוי יותר מכל הוא היחס שלו לילדיו מנישואיו הקודמים: "ראיתי איך הוא מדבר עם הילדים שלו ואיזה אבא הוא, והבנתי שאולי זה דמות האב והגבר המושלם האולטימטיבי שאני מחפשת שיהיה בחיים שלי". לדבריה, גילתה עם הזמן שהגבר המושלם הוא כנראה לא: "מיכאל לא רומנטי בבסיס שלו. הוא לא בן אדם שמביא לך פרחים. הוא יותר פרגמטי מאשר רומנטי. אני בן אדם מאוד רומנטי, אבל צריך פרטנר לדברים האלה".

ראידמן חשפה שאחרי שנים ארוכות של זוגיות, מה שנשאר בינה לבין צ'רנוי זה חברות בלבד, שהסתיימה גם היא בחלוף השנים: "זוגיות לא תמיד מבוססת על רומנטיקה, עם השנים זה נהיה יותר חברות. כל עוד החברות קיימת יש מקום להיות ביחד, אבל ברגע שהיא לא, אז לא. זה או שאתה מתרגל לזה וחי עם זה בשלום, או שאתה רוצה לשנות את זה. זה הדילמות של החיים, 'מה הלאה?'. לכן תמיד שמרתי לעצמי את החלון לברוח".

ניקול ראידמן ומיכאל צ'רנוי
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"הצעת הנישואים הייתה פייק, משחק. לפחות אקי שיחק את זה יותר יפה ויותר רומנטי"

בקליפ "מחפשת את האחד", ראידמן מקבלת הצעת נישואים מאהוב ליבה, אותו מגלם אקי אבני. הצעת נישואים אמיתית קיבלה ראידמן מצ'רנוי בשנה שעברה באירוע מתוקשר מאוד. "כשמיכאל הציע לי נישואים, זה היה נראה בערך כמו שאקי הציע לי, רק שאקי שיחק משחק יותר יפה ושאצלו זה היה יותר רומנטי", אמרה ראידמן.

"אצל מיכאל זה היה מול 300 אורחים, 15 גופי תקשורת שונים ו-200 מצלמות. הכל היה משחק. זה היה מעשה מאוד מחושב. מיכאל מכיר אותי, הוא יודע שאני לא אעשה בושות לו, לילדים או לעצמי. אם הוא היה עושה בבית, הקופסה הייתה נסגרת. לא הייתי שמה את הטבעת על היד", טענה ראידמן.

"את מקבלת טבעת שחיכית לה ברגעים הטובים של החיים המשותפים ביחד. את מחכה שזה יקרה, לא לטבעת, ליום שהבן אדם יבין ויתן לך את הכבוד הראוי ויכיר בך כחלק השני שלו. הגודל לא קובע, היהלום לא קובע, הטבעת לא קובעת, מה שקובע זה היחסים ואותי אי אפשר לקנות ב-23 קראט יהלום", הצהירה ראידמן.

אחד הגורמים שהובילו לקרע ביחסים עם צ'רנוי, לדבריה, הוא חוסר התמיכה שלו בקריירה המוזיקלית: "אני עושה את הפרויקט הזה מהמקום שנמאס לי להיות מה שכולם רוצים לראות בי: הגברת עם הביצים, האוליגרכית, אשת העסקים. פעם ראשונה בחיים שאני עושה באמת מה שאני רוצה, אני לא חייבת דין וחשבון על מה שנעשה פה למישהו. זה נטו שלי, במיוחד אחרי שמיכאל מנע ממני כל השנים האלה לעשות את מה שאני עושה היום. כל מה שהיה לו להגיד 11 שנה זה, 'בשביל מה את צריכה את זה? מה חסר לך? מה את צריכה מוזיקה?'".

ניקול ראידמן ואקי אבני
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"אני חוזרת הביתה מהאולפן אחרי ששבוע עבדתי כמו חמור, הקלטתי שירים ועשיתי מוזיקה ויצירה, שמה את זה בטייפ ומבקשת, 'נו, תשמע, לא משנה שזה בעברית ואתה לא מבין, זו מוזיקה, תקשיב'. הבן אדם מגביר את הכדורגל בטלוויזיה ואומר 'נהדר'. אם הבן אדם שאתה חי איתו מזלזל בך כאמן, מה אתה מצפה מהעם, שגם ככה כל הזמן חושב שמה שיש לך זה רק שטרות לזרוק על אנשים?".

ראידמן סיפרה כי מציאות חייה הייתה שונה מאוד מזו שכולם דמיינו: "כולם חושבים שלחיות עם אוליגרך זה לחיות כמו מלכה, אז זה לא. אני חיה 11 שנה בגיהנום מלא. כל מה שניסיתי לעשות, לא שווה את זה. שילמתי מחיר מאוד כבד בשביל הזוגיות הזאת וחוץ מילדים, לא קיבלתי כלום בחזרה. 32 שנה חייתי בשביל כולם, בשביל המשפחה שלי, בשביל המשפחה שלו, בשביל העובדים שלי ובשביל החברים שלי. רציתי שלכולם יהיה טוב, אבל אף פעם אף אחד לא היה אכפת לו ולא שאל האם טוב לי. אני לא שונה בחיים שלי ממישהו שחי בראשון לציון בדירת שלושה חדרים ומרוויח 10 אלף שקל, התסכול שלי הוא בדיוק אותו תסכול כמו שלו. אולי לי יש יותר כסף בחשבון הבנק, יותר יהלומים ויותר עובדים, אבל זה לא עושה אותי יותר מאושרת".

ראידמן הבהירה שהיא מתכוונת ללכת עם הקריירה החדשה עד הסוף: "חשוב לי שכשהילדים יגדלו הם יהיו גאים בי. הפעם אני לא אוותר, אני אעשה את זה עד הסוף, כמו שצריך. הכי גדול, הכי מקצועי, הכי מושקע. לא כי יש לי זין גדול ותקציב ענק שלא נגמר, אלא כי אני מאמינה שמה שאני עושה זה הייעוד שלי. זו הייתה החלטה לא פשוטה לעשות על הכל ריסטרט, אבל כשעושים ריסטרט, זה ריסטרט כללי".

ניקול ראידמן
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"הבנתי שזה לא זה, שאין למערכת היחסים הזו עתיד. קמתי והלכתי, בלי פחד"

מה גרם לך להישאר כל כך הרבה זמן במערכת היחסים עם צ'רנוי?
"הבטחתי לעצמי שלילדים שלי יהיה אבא. החלטתי לסיים את מערכת היחסים אחרי יותר מעשור. הבנתי שזה לא זה, שאין לזה עתיד. אי אפשר להיות ביחד בכוח. ככל שמבינים את זה יותר מהר, ככה גם משחררים את זה יותר מהר. אני חושבת שנתתי לזה יותר זמן ממה שהיה צריך לתת. קמתי והלכתי, בלי פחד, ולא חשבתי לרגע על נוחות".

לטענתה, אחד הדברים שפגעו במערכת היחסים שלה עם צ'רנוי הוא הקשר הרעוע עם ילדיו מהנישואים הקודמים: "התחתנתי עם מישהו שיש לו עבר, פלוס פער גילאים, פלוס ילדים גדולים, פלוס שתי גרושות ומלא חברות אקסיות. לא רציתי להילחם בילדים שלו. כל השנים השקעתי את כל כולי בשביל להיות חברה שלהם ומודה שנכשלתי. הבנתי שאני מהווה סכנה בשבילם. הם לא הבינו שאני באה להיות חברה, כל מה שעניין אותם זה שאבא חס וחלילה לא ייתן כסף יותר או שייתן משהו לילדים הקטנים. הם גורם מרכזי להרס החברות שלנו".

ההחלטה להיפרד מבן זוגה התבשלה אצל ראידמן תקופה ארוכה, ולדבריה, הוא הופתע מאוד כשהבין שזה נגמר: "לקח לו הרבה מאוד זמן להבין שזהו. הוא תמיד חשב שלא יהיה לי מספיק אומץ. הוא התרגל לזה שלא משנה מה יקרה, אני תמיד שם. אני לא מאשימה אותו, אנחנו דור אחר וממנטליות אחרת. הוא גדל באוזבקיסטן, שם מעמד האישה הוא שטיחון רצפה. אישה לא יכולה להיות קרייריסטית, עצמאית, עובדת, מחליטה. שם, זה תהיי יפה ותשתקי. עולם האוליגרכיה דופק את הראש, ברגע שאתה מקבל כסף אתה חושב שאתה אלוהים".

יש לכם הסכם ממון?
"אני לא אכנס לזה, אבל היום אני יכולה לסמוך רק על עצמי. הילדים, אם הוא ירצה, הם שלו כמו שהם שלי. אם הוא לא ירצה, מה אכפת לי? לכל אחד מגיע להיות מאושר ונאהב, גם כשאתה בן אדם חזק וגם כשאתה דוגמה לכולם. אני מאחלת לעצמי להיות מאושרת כי זה משהו שעוד לא חוויתי. חוויתי אושר בתור אמא, חוויתי אושר בתור אשת עסקים, חוויתי אושר מההצלחות שלי, אבל לעולם לא הרגשתי אישה מאושרת. לא חוויתי מה זה להיות מאושרת ונאהבת".

ניקול ראידמן וריצ'י
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"זה קשה לא לקבל חיבוק מאבא ואמא בלילה, אני רוצה שנהיה משפחה"

זמן קצר אחרי שצ'רנוי עזב את הבית, שוחחה ראידמן עם ילדיה ושאלה אותם האם יש להם חברים שהוריהם גרושים. "כן, אני מכירה יחסית הרבה שהתגרשו", סיפרה מישל והודתה שההתמודדות עם המצב החדש בבית לא פשוטה עבורה. "זה קצת קשה לא לקבל חיבוק שלם מאמא ומאבא בלילה, אבל אני הכי בסדר עם זה ומה שקרה שקרה. אם זו ההחלטה שלך ושל אבא ובאמת טוב לכם עם זה, אז תמשיכו. אני פשוט רוצה שנהיה משפחה".

"אני מאוד רוצה שכשתגדלי תביני שההחלטה שלקחתי עכשיו היא החלטה שחשבתי עליה הרבה זמן וזו ההחלטה הכי נכונה", הסבירה ראידמן בדמעות, "ריצ'י עוד קטן ועוד לא מבין, אבל אני לא רוצה שאת תכעסי עלי. אני מאוד כעסתי על ההורים שלי כשהם התגרשו, עד שגדלתי והבנתי שזה היה הצעד הנכון. תזכרו תמיד שיש לכם אמא ואבא שמאוד אוהבים אתכם ולא משנה מה, אנחנו תמיד נהיה איתכם".

ניקול ראידמן ושרה נתניהו
צילום: מתוך "החיים החדשים של ניקול ראידמן", קשת 12

"אומרים שקניתי קריירה מוזיקלית? שיגידו, זה לא מעצבן אותי"

לפני כשבועיים נערך אירוע השקת הקריירה החדשה של ראידמן כזמרת. אורחים רבים מהתעשייה הגיעו לתת לה כבוד וגם חברתה הטובה, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. "אני עולה על הבמה להופיע באירוע קטן, צנוע וקוקטי", אמרה ראידמן רגע לפני שהאירוע התחיל, "הפעם רציתי נורא קטן כי היה לי חשוב לראות את העיניים של האנשים".

מיכאל יגיע לכאן הערב?
"כן. זו סגירת מעגל שהוא פה היום. כל השנים האלה הוא כל כך התנגד לזה שאני אעלה על הבמה ואופיע, והיום כשאני כבר לא איתו הוא יבוא לראות את זה מהצד. להגיד שאני מתרגשת מהתגובה שלו ומצפה לפרגון? לא, אבל אני חושבת שזה יום ההפנמה הגדול שלו".

מה יש לך להגיד לאנשים שאומרים שקנית לעצמך בכסף קריירה חדשה?
"אי אפשר לקנות קריירה. זה לא משנה אם אתה עושה קליפ במיליון דולר או ב-10,000 שקל. אני מאוד מודעת לעצמי, אני יודעת מה היכולות שלי ומה המוגבלויות שלי, אני עם ביקורת עצמית מאוד גדולה. להגיד שקניתי את הקריירה המוזיקלית? שיגידו. זה לא מפחיד אותי או מעצבן אותי, נהפוך הוא. כל עוד מדברים עליי, כל עוד כותבים ניקול ראידמן עם א', אני מאושרת".

בסיום האירוע המוצלח ורגע לפני שכבו המצלמות, התפנתה ראידמן לסכם את הערב הגדול של חייה ואת התגובה של צ'רנוי: "ראיתי אותו המום. הוא הבין שהמפלצת שגדלה לצידו 12 שנה יצאה היום החוצה. יכול להיות שהיום הוא מבין שהוא לא היה צריך לעצור אותי, אלא להגיד לי, 'תעשי את זה'. מה שהיה היה, מה שיהיה יהיה, אני מאחלת לעצמי למצוא זוגיות, אהבה ולהיות מאושרת. אושר לא קונים בכסף".