הכרנו אותה כשהייתה ילדה קטנה, היא גדלה לנו מול העיניים ועכשיו היא מבקשת שתכירו בכך שהיא כבר אישה גדולה מספיק כדי לקבל את ההחלטות שלה בעצמה. עדי ביטי בת ה-19 עשתה עוד צעד משמעותי בהתנערות שלה מאותה הילדה, ואתמול (ראשון) שחררה קליפ חדש ונועז לשיר "חמסה חמסה", אבל התגובות לא איחרו לבוא.

"גם נשים יכולות לחזק את תרבות האונס", צייצה חברת הכנסת מכחול לבן, תהלה פרידמן בחשבון הטוויטר שלה, "עובדה. עדי ביטי. זאת לא תרבות, לא אמנות. זאת סכנה ברורה מידית עבורנו ועבור הבנים והבנות שלנו".

 

כעת, הגיע תורה של ביטי להגיב לדברים בערב טוב עם גיא פינס, והיא מבקשת שוב לזכיר שהיא כבר לא אותה הילדה הקטנה מבית ספר למוסיקה. "זה טו מאצ' בעיני מי? אני באמת חושבת שפרובוקטיבי זה בעיני המתבונן, וגם ביחס למה? מי מחליט מה פרובוקטיבי יותר ומה פחות?".

"אני כבר ילדה גדולה, אני בת 20 בשנה הבאה", המשיכה הזמרת, "אני יכולה להחליט בעצמי איך להיראות ומה ללבוש. הכל בסדר. אני כל כך הרבה זמן בתעשייה ואני לא חושבת שיש משהו שעשיתי שהיה קונצנזוס".

עוד לפני תגובתה של ביטי, ח"כ עידן רול יצא להגנתה ("תהלה הבעיה היא בך ולא בה"), וגם תגובתם החריפה של מנהליה לא איחרה לבוא: "נגמרה הקורונה? חשבנו שיש הרבה דברים להתעסק בהם בתקופה הקשה שאנחנו נמצאים בה. אכן גם לנשים יש יד ב'תרבות האונס' שכן ציוץ כמו שלה מקשר בין לבוש כזה או אחר, כמקור לגיטימי לאונס".

גם בנו הצעיר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבנר נתניהו, התייחס במפתיע לפרשה והגן של הזמרת בחשבון הטוויטר שלו. "צבוע לבקר את עדי ביטי בזמן שכולם אוהבין את איך שביונסה מתלבשת", כתב נתניהו הצעיר, "לדעתי גברים לא יכולים לבקר 'מידת צניעות' של נשים, לא זכותנו. אם כבר, מילא, לתמוך בסטנדרט צניעות לשני המגדרים".

מקרה אחר עם קליפ נועז של בת 19, הסתיים בגניזה רגע לפני ששוחרר לאוויר. אחרי השקעה כוללת של כ-150 אלף שקלים, אנה זק ומנהליה החליטו בשבוע שעבר שלא לפרסם את השיר בטענה שהוא יכול להתפרש כבעייתי. "אני חושבת שהיום כל המקרים המזעזעים שקורים לנשים במדינה גמרו לי להסתכל על זה בצורה שונה", הסבירה הכוכבת בערב טוב עם גיא פינס, "מה שהיה נראה לי לגיטימי לפני כמה חודשים קיבל משמעות שונה לגמרי. אם זה המעט שאני יכולה לעשות למען נשים, אני שלמה ושמחה עם ההחלטה שלנו".

View this post on Instagram

אני לא משתפת אתכם יותר מידי כשפחות הולך לי  ואני קצת לא יודעת איך בדיוק להתחיל אז פשוט אכתוב לכם שקיבלתי הבוקר החלטה שטיילה לי בראש כבר כמה חודשים והפעם היא סופית . לפני כמעט שנה קיבלתי סקיצה לשיר מיוחד , שיר שעזר לי להבין שפיתאום התבגרתי , מעין קו שמתחיל לדייק את החלום המוזיקלי שלי . ושמחתי מידי עד כדי כך שיום למחרת כבר הייתי באולפן עם רובי ואלי האהובים היקרים שלי ועבדנו שעות ארוכות , עד שהיה שם - ״בחורים יפים״ . התאהבתי בו סופית ורישמית בסיפור שלו . אז לקחתי את זה צעד קדימה . וצילמנו קליפ . שהסיפור שלו היה על הצד הזה בי שאני פחות אוהבת , הצד הזה שתוקף אותי במערכות יחסים בדרך כלל , הקטע הזה שאת מקבלת את ההחלטות שלך מהלב ולא מהראש , הצד הזה שאני כועסת על עצמי שהגברים בחיי מצליחים לבלבל אותי ככה , ולהוציא אותי מאיזון . עם עזרה גדולה מאנשי צוות אלופים ומוכשרים הוספנו לזה דימוי של מערכת יחסים רעילה בין בני זוג וכמה בחורים ממש ממש יפים . רק שלפעמים לא הכל מדוייק כמו שחשבתי , ואפילו קצת עקום עצוב לי להגיד שלדעתי כל אישה בארץ חוותה לפחות הטרדה מינית אחת בחייה , גם אם שיתפה וגם אם לא זה הולך איתה תמיד . הינה , קרה מקרה אונס שזיעזע מדינה שלמה, יש כאן הטרדות מיניות על בסיס יום יומי , התעללות בנשים והתעלמות מוחלטת מענישה חמורה . וידעתי שהקליפ הזה יתפרש בצורה אחרת מזו שניסיתי להעביר לכם . אז החלטתי לוותר בלב שלם בשביל כל הנשים שנפגעו כי לא הייתי סולחת לעצמי אם הייתי נוגעת למישהי בנקודה כואבת שניסתה לשכוח . זה לא מה שרציתי להעביר לדור שלנו אז גם הפעם הלב ניצח , ו ״בחורים יפים״ נגנז מצורף לכם חלק ממש קטן מתוך הקליפ שהיה אמור לצאת, לשיר מאוד משמעותי בשבילי תודה לכל מי שלקח חלק בדבר הזה ;) ואתם , אתם הכוח שלי הסיבה שאני ממשיכה חזק ולא מתייאשת . את הסינגל הזה כנראה לא תשמעו אבל אל תדאגו אני כבר מבשלת דברים טובים יותר לתקופות טובות יותר ❤️

A post shared by ANNA ZAK (@annazak12) on