מי שגומר מהר - תורם יותר.

מרתון Awsome Games Done Quick שהסתיים אתמול הצליח לגייס מעל שני מיליון דולרים למלחמה לסרטן. המרתון, שהתקיים במהלך כל סוף השבוע, מאתגר את הגיימרים המנוסים והמדוייקים בעולם לסיים את המשחקים האהובים עליהם בכמה שפחות זמן. כדי לעשות את זה, הגיימרים בדרך כלל משתמשים בהרבה מאוד קיצורי דרך סודיים, או בבאגים משונים שמאפשרים להם לדלג על חלקים שלמים במשחקים.

לצורה הזאת של משחק קוראים Speed Running. קהילת הראנרים האלה גדולה ומפוארת, ומצטיינת בעיקר באירועי צדקה כאלה. רוב חברי הקהילה הם לא גיימרים תחרותיים, ואירועי ההתרמה הם ההזדמנות היחידה שלהם להתגאות בכישורים שלהם וגם לעשות מזה כסף (לצדקה).

כל המרתון שודר בשידור חי ב-Twitch, ולצופים ניתנה האפשרות לתרום במהלך הצפייה. ברגעים מסויימים הצופים קיבלו גם את הזכות להשפיע על המשחקים עצמם. כך למשל, גיימר נדיב במיוחד שילם למעלה מ-200,000 דולר כדי לבחור את השם לסוסה של לינק במשחק The Legends of Zelda: Breath of the Wild.

כל המשחקים ששוחקו באירוע כבר זמינים בארכיון ביוטיוב או בטוויץ'. הנה למשל המשחק Breath of the Wild, שלשחקן ממוצע יכול לקחת כמה עשרות שעות לסיים, נגמר תוך פחות מארבע שעות:

ב-Awsome Games Done Quick כבר מתחילים לארגן את המרתון הבא, שייערך בחודשי הקיץ.