אושר רשמית: Half Life: Alyx יצא לאור ב־23 במרץ

אלא אם כן אתם מאוד צעירים, בודדים האנשים העוסקים בגיימינג שלא שמעו את השם Half-Life בחייהם או התנסו בו. בעוד שהמשחק האחרון בסדרת HL יצא אי שם בשנת 2007, בנובמבר 2019 אושר כותר נוסף לסדרה, Half Life: Alyx, אשר בשונה מקודמיו מיועד לפלטפורמת המציאות המדומה (VR) בלבד.

במהלך סוף השבוע האחרון חשפה Valve כי תאריך יציאת המשחק הרשמי הוא 23 במרץ וכי הוא יהיה זמין לכל פלטפורמות המציאות המדומה, ביניהן Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest ו־Windows Mixed Reality. להמשך דיון היכנסו לפורום Gamer.

אלה החברות המשתתפות בתערוכת E3 2020

מדי שנה מתקיימת תערוכת E3, העוסקת בכל הקשור לגיימינג – מחומרה וקונסולות ועד משחקים והכרזות חדשות. לאחר שבשבוע שעבר הודלפה רשימת החברות המשתתפות בתערוכה, בסוף השבוע האחרון עלה האתר הרשמי שלה, ובו מופיעות החברות והמציגים שעד כה אישרו את הגעתם. מפני שיש עוד כמה חודשים עד לתערוכה, לא מדובר ברשימה המלאה, אך ניתן למנות בה את החברות המוכרות Microsoft, Ubisoft, Square Enix, Sega, Bethesda, Nintendo, Capcom, Bandai Namco ו־Warner Bros. להמשך דיון היכנסו לפורום Gamer.

היוטיוברית Pokimane תרמה 50,000 דולר בעבור מלגה Esports

אימאן אניס (Imane Anys), או בכינויה "Pokimane", היא סטרימרית ויוטיוברית העוסקת בתחום הגיימינג מאז שנת 2013, אשר תרמה לאחרונה 50,000 דולר לאוניברסיטת קליפורניה שבאירוויין. ולשם מה לתרום סכום כה גדול? כדי לממן מלגת לימודים עבור תוכנית ה־Esports של האוניברסיטה – בכך אימאן עוזרת לאותם סטודנטים, שעוסקים בגיימינג ומתחרים ב־Esports, לשלב את לימודי התואר עם הקריירה הפוטנציאלית שיוכלו לפתח בגיימינג.

לאימאן מעל 3.8 מיליון עוקבים ב־Twitch. היא הוכיחה שיש פוטנציאל לפתח קריירה מהתחום וכעת ברצונה לאפשר לאנשים נוספים ללכת בדרכה. מטעם האוניברסיטה נמסר כי תרומתה הנדיבה מעוררת השראה על ההתחייבות לעודד מצוינות ב־Esports במקביל ללימודים באוניברסיטה. להמשך דיון היכנסו לפורום Gamer.

האם מצב ה-Battle Royale של COD: MW יושק בחודש מרץ?

באוקטובר 2019 יצא לאור Call of Duty: Modern Warfare ולאחרונה אף החלה העונה השנייה, אך כבר זמן מה שעלו ספקולציות לגבי מצב Battle Royale למשחק. מקורות בצוות הפיתוח העבירו ל־VGC פרטים על המוד החדש שייקרא "Warzone". על פי היסטוריית ההכרזות בימי שלישי, נראה כי Warzone עשוי להיות מושק ב־10 במרץ. השמועות אומרות כי מצב המשחק החדש יכלול מערכות החייאה, Ping ו־Plunder, שעליהן כנראה יפורט בהמשך. כמו כן, דווח כי Warzone עתיד להיות Standalone חינמי שדרכו יתאפשר לשדרג למשחק המלא. להמשך דיון היכנסו לפורום Call of Duty.

ה-Gameplay הראשון של Baldur's Gate 3 ייחשף בכנס Pax East

במהלך תערוכת E3 2019 בפאנל של Google Stadia חשף הסטודיו Larian Studios את כותרו הבא – Baldur's Gate III. מדובר בסדרה מוכרת ואהובה שהחלה את דרכה ב־1998 על ידי לא אחרת מאשר Bioware. באמצעות ציוץ בחשבון הטוויטר של המשחק החדש, הוכרז כי חשיפת ה־Gameplay הראשונה מהמשחק תיעשה בשידור חי במהלך כנס Pax East שמתרחש מאוחר יותר החודש (27 בפברואר) יחד עם אורח מיוחד. לאחר שני עשורים מאז המעריצים חיכו למשחק הבא בסדרה – בקרוב מאוד נקבל מבט ראשון אל כותר ה־RPG המצופה. להמשך דיון היכנסו לפורום Gamer.

Rainbow Six Siege ישוחרר לקונסולות הדור הבא יחד עם Cross-Gen

Rainbow Six Siege הוא משחק היריות המצליח של חברת Ubisoft שיצא בשנת 2015. כבר באוגוסט 2019 אישרה Ubisoft כי בכוונתה להשיק את המשחק עבור קונסולות הדור הבא. בריאיון שנערך לאחרונה אישר במאי המשחק לירוי את׳אנס כי תוכנית זו ממשיכה, אך אין מועדי יציאה עבור הקונסולות – מכיוון שהדבר תלוי ב־Sony וב־Microsoft. כמו כן, לירוי אישר כי כאשר ישוחררו, יתאפשר Cross-Play בין קונסולות הדור הנוכחי לקונסולות הדור הבא. טרם אושר Cross-Play בין הקונסולות, אך Ubisoft בהחלט מעוניינת בכך. להמשך דיון היכנסו לפורום Rainbow Six Siege.