רבים עדיין זוכרים את הסרט "משחקי מלחמה" משנות ה-80, ששם את המונח "האקר" על השולחן והציג בצורה מוחשית מאוד את הסכנות הרבות שבעולם הסייבר. כעת, למעלה מ-35 שנה אחרי יציאת הסרט, מוציאה חברת Eko של יוני בלוך משחק אינטראקטיבי המבוסס עליו.

אמרנו משחק? זה לא מדוייק. War Games מרגיש לפעמים כמו משחק, אך ברגעים אחרים מרגיש יותר כמו סדרת טלוויזיה. האינטראקטיביות בו מרובה אך לא בהכרח משפיע על מהלך העלילה, והעובדה שהוא מבוסס כמעט בבלעדיות על קטעים מצולמים (בניגוד לכאלה שהופקו באנימציה ממוחשבת) גורמים לו להראות מאוד כמו סדרת טלוויזיה מסורתית.

את המשחק / סדרה הזה יצא סאם ברלו, יוצר משחקים שלפני כמה שנים הוציא את Her Story, משחק אינדי מוערך מאוד, בו השחקן צריך לחפש מידע במאגר עדויות משטרתי כדי לפענח תעלומה בלשית. גם Her Story היה מורכב מקטעי וידאו מצולמים, והרגיש יותר כמו "פאזל נראטיבי": כל חלקי הסיפור היו קבועים מראש, אך השחקן שלט בסדר בו הם יוצגו וכך יכל לפתור את התעלומה בדרך שלו.

זמן קצר לאחר יציאת Her Story חבר סאם בארלו ליוני בלוך, והתחיל לעבוד על War Games. המשחק שיצא אתמול הוא רק הפרק הראשון בסדרה. ניתן לשחק / לצפות בו בחינם ברשת או ב-iOS, או לקנות גירסה ללא פרסומות ב-Steam תמורת עשרה שקלים.