טירמיסו

הקינוח האיטלקי הקאלסי הזה הוא אחד המתעתעים: מצד אחד מדובר בסוג של עוגת ביסקוויטים עם טעמים מתוחכמים, אבל מצד שני - טירמיסו טוב באמת דורש עדינות, דיוק והקפדה על כמה כללים חשובים. אז קדימה, הצטיידו במסקרפונה (הכלל הראשון של הטירמיסו: משתמשים אך ורק ואך ורק במסקרפונה), בקפה איכותי (כן, זה הכלל השני) ותתקדמו צעד צעד עם המדריך שלנו, עד לטירמיסו המושלם. 

>> למדריך להכנת טירמיסו

פונדנט - המדריך המלא (צילום: ענבל לביא, אוכל טוב)
בלב שלנו לנצח. פונדנט שוקולד חלומי | צילום: ענבל לביא, אוכל טוב

פונדנט

הקינוח הצרפתי שכבש כל בית קפה שמכבד את עצמו בשנות ה-90 ואת הלב שלנו לעד, הוא למעשה עוגת שוקולד שהיא משחק של מרקמים: המעטה החיצוני שלה דקיק ופריך, אבל בבפנוכו מסתתר מילוי קרמי עשיר. רוצים להכין כזה בעצמכם? אנחנו כאן כדי להישבע שזה ממש לא גדול עליכם, וגם כדי להציג לכם את המדריך השלם לפונדנט, מסוג השוקולד שכדאי להשתמש בו ועד לטריק הגאוני שישמור על המילוי שלכם בדיוק במרקם הנכון. רק אל תשכחו לדאוג לגלידה.

>> למדריך המלא להכנת פונדנט שוקולד

קרם ברולה - מוכן (צילום: ענבל לביא, אוכל טוב)
קרם ברולה. זה רק נראה קשה | צילום: ענבל לביא, אוכל טוב

קרם ברולה 

 זוכרים שכבר דיברנו על הטירמיסו, שנראה כמו עוד עוגת ביסקוויטים פשוטה אבל בעצם הוא הרבה יותר מזה? אז קרם ברולה הוא בדיוק ההפך. נראה כמו קינוח מסובך שמתאים לשפים מקצועיים בלבד, אבל האמת היא שמדובר בקינוח ממש פשוט להכנה, כל עוד עוקבים אחרי כמה כללים (פשוטים, פשוטים). הדרך לקרם המושלם, עם ניחוחות הווניל והקרמל והמעטה המתפצח קצרה הרבה יותר ממה שנדמה לכם. 

>> למדריך להכנת קרם ברולה

פאי פקאן חתוך (צילום: ענבל לביא, אוכל טוב)
פאי פקאן. תודו שהוא הכי יפה בארץ | צילום: ענבל לביא, אוכל טוב

פאי פקאן

לטעמנו מדובר בקינוח הכי יפה שיש, עם הדוגמה הפרקטלית והצבע העשיר והעמוק של הפקאנים. מדובר בקינוח שדורש השקעה, לא נכחיש, אבל ממש לא בקינוח מסובך, והתוצאה שווה הכל! המילוי האגוזי והדביק, עם הגלידה או הקצפת או השום-כלום שמגישים לצדו, והקלתית הפריכה שנושאת את כל זה? אנחנו לא מכירים אחד שייסרב. אז הפשילו שרוולים והיכנסו למדריך שלנו. ואל תשכחו להזמין כשמוכן, אה?

>> למדריך לפאי פקאן

*את כל המדריכים הכינה ענבל לביא