אפשר לעבור חיים שלמים מבלי לאכול אוכל מלהיב של שף מעוטר בכוכבי מישלן ואפשר פשוט לקפוץ למקדולנד'ס. בין המק רויאל והצ'יפס המוגדל, הושק היום תפריט חדש בשיתוף השף מושיק רוט שנקרא McTomato. אחת המנות המפורסמות במסעדה מכוכבת המישלן של רוט בהולנד, samhoud places&, היא המבורגר עגבנייה – קציצה העשויה מעגבנייה מותססת, סלק, גבינה, חלבון ביצה חסה ולחמנייה שעשויה ממרנג. המבורגר צמחוני שפוגש את המטבח המולקולרי העכשווי. המרקם והטעם של הקציצה אמורים להזכיר בשר, מבלי להכיל אפילו גרם אחד של הדבר האמיתי.

אין תמונה
המבורגר עגבנייה על גחלים. בשורה לצמחונים?

>> בואו לפייסבוק שלנו

ההמבורגר הזה מגיע עכשיו גם אלינו, בני התמותה שלא יכולים להרשות לעצמם לאכול אצל רוט במסעדת המישלן שלו בהולנד, אל מקדונלד'ס, מכל המקומות שבעולם. רוט פיתח עבור הרשת שלושה מוצרים בסדרת McTomato על בסיס המבורגר הלחמנייה שלו, רק בגרסה קצת יותר פאסט פודית: המבורגר עגבנייה על גחלים, קריספי עגבנייה ונאגטס עגבנייה. כל זה קורה בפיילוט שהחל היום בחמישה סניפים מרכזיים הרשת בקניון איילון ברמת גן, בצומת אלונים, בסניף הטיילת בתל אביב, בקניון גבעתיים ובסניף גן שמואל. אם המנות האלו יימכרו בהצלחה, הן ימשיכו גם לסניפים אחרים ברשת.

עוד באוכל טוב:

זעקת העגבנייה

כמו שאר המוצרים של הרשת, אין קשר בין המציאות ותמונת הקידום של המנה. אם נשים את זה בצד, במבט ראשון, שלוש המנות האלו נראות כמו מנות בשריות לכל דבר. רק אחרי שנוגסים בהן, מגלים שבשר אין פה, אלא תוכן אדום-כתום מתובל יתר על המידה בתבלין שהזכיר לנו קארי. התבלין הזה הורגש בעיקר בנאגטס עגבנייה, שהיו פריכים וטובים אבל עם טעם מוגזם של טעמים הודיים, מה שקצת הדליק שניים מתוך ארבעת הנסיינים שלנו, אבל לא לרמה שהיו מזמינים אותם שוב. אין ספק שיש בנאגטס האלו הרבה יותר עניין מאשר צ'יקן מקנאגטס רגילים, אבל רק לחובבי הקארי.

נאגטס עגבנייה
הנאגטס. מבט מבפנים | צילום: אוכל טוב

המבורגר העגבנייה היה החוליה החלשה ביותר מבין שלוש המנות – המרקם שלו היה עיסתי ואף אחד מהנסיינים לא הצליח להתחבר אליו. כמו שאחד מהם אמר - "מאז אייל שני אף אחד לא הטריד ככה עגבנייה". הקריספי עגבנייה – אותו ההמבורגר בציפוי פריך – הצליח להתעלות קצת מעל ההמבורגר הפשוט, בעיקר בגלל אותו ציפוי פריך שנתן עניין לביס וקצת הסווה את טעם הקציצה.

אם להגיד שיש פה בשורה לצמחונים? אפשר לסגור על זה שיש פה בשורת מה. שני הנסיינים הצמחוניים שלנו לא אהבו את התוצאה, אבל בהחלט נחמד לשמוע שיש עוד שחקן בתחום התחליפים הצמחוניים. זה הזמן והמקום להגיד שבעוד ההמבורגרים אכן 100% צמחוניים (אבל לא טבעוניים), הם מטוגנים באותם המתקנים בהם מטגנים את מוצרי הבשר של הרשת – אז קחו את זה בחשבון. מבחינת הטעם, אין פה הברקה גדולה ואם לוקחים בחשבון גם את גודל המנה והמחיר – לא בטוח שיש כאן עסק משתלם. מהצד השני, אם אתם מחפשים את הצד הטראשי של ההמבורגר הצמחוני ולא את הגרסה המונבטת והפלצנית, כנראה שהגעתם למקום הנכון. 

מחירים: ארוחת מק נאגטס עגבנייה של 9 יחידות נמכרת ב-43.90 שקלים, ארוחת מק נאגטס עגבנייה של 12 יחידות נמכרת ב-48.90 שקלים, ארוחת המבורגר עגבנייה על גחלים - 43.90 שקלים וארוחת קריספי עגבנייה עולה 43.90 שקלים.


>> לכל חדשות האוכל