המזנון
מה הוא ימציא הפעם? שני במזנון | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב

עושה רושם שרוח עזה של חדשנות מנשבת אצל רביעיית השופטים של מאסטר שף: יונתן רושפלד, למי שפספס, פתח לפני כשבועיים את מסעדת "ארוחת ערב", מיכל אנסקי הכריזה על פתיחת "אחד העם 1" בשכונת נווה צדק בתל אביב והשף חיים כהן מייעץ למסעדה בהתהוות במלון W באמסטרדם. ומה עם אייל שני? טוב ששאלתם: מסתמן שגם הוא עמל עכשיו חזק על מסעדה חדשה משלו, לפחות לפי מה שהצהיר לפני דקות אחדות בחשבון האינסטגרם שלו. ולא סתם מסעדה, אלא מסעדה שתוליד לדבריו מחדש את המטבח הישראלי.

עוד חדשות אוכל בפייסבוק שלנו

הפרויקט הטרי של שני עתיד להיפתח בעוד כחודשיים בבית רומנו שבתל אביב, שם פעל בקיץ החולף בר הפופ אפ המצליח התדר - בר שנפתח מחדש בכל קיץ זה מספר שנים, בכל פעם במקום אחר בתל אביב, וזוכה להצלחה רבה. השנה עתיד בר התדר להיפתח בסוף חודש יוני, הפעם לא בבית רומנו. 

המקום החדש לא יהיה שיתוף הפעולה הראשון של שני (ושותפו שחר סגל) עם קבוצת בר התדר. המיזם המשותף הבולט ביותר שלהם הוא בר האוכל המצליח פורט סעיד בבית הכנסת הגדול באלנבי. על היצירה החדשה של השותפים עם הקבוצה עדיין אין הרבה פרטים - מלבד מועד הפתיחה הצפוי והעובדה שהמקום עצמו נמצא בינתיים בשיפוצים. 

עוד באוכל טוב:

 

מלבד הפורט סעיד שני הוא הבעלים של מסעדות הסלון היוקרתית, של מסעדת צפון אברקסס וכן של רשת אוכל הרחוב המצליחה המזנון, שמפעילה סניפים בתל אביב ובפריז ועתידה להתרחב גם לארצות נוספות. הוא נחשב לאחד השפים שהניחו את אבני היסוד למה שמוגדר היום מטבח ישראלי, ולכן כשהוא מצהיר שהוא הולך להמציא אותו מחדש - אנחנו נדרכים בציפייה.

השף אייל שני סירב להוסיף פרטים. 

>> כל חדשות האוכל