עוד לפני שהכרנו את לה גוטה אשדוד הייתה מהערים שאנחנו הכי אוהבים להגיע לאכול בהן, עם מוסדות אוכל וקונדיטוריה שנותנים פייט לערים אחרות (כן, כולל תל אביב). עכשיו, עם הפטיסרי הצרפתי החדש והנהדר הזה, שעושה הרבה כבוד לקלאסיקות, הערכתנו לקולינריה האשדודית עלתה אפילו יותר.

את המקום פתחה אורלי כץ, שהחליטה לפני כחמש שנים להפנות עורף לעבודה הקבועה שלה בבנק ולפנות לתחום שבו הידיים שלה יכולות לעשות קסמים. היא למדה בבית הספר הקולינרי דנון והחלה להתנסות ולהיכשל, ללמוד ולחקור, עד שיצאה לדרך עם לה גוטה בלב שכונת מגורים באשדוד.

מלבד ההשקעה האדירה בבצקים של המאפים (כולל שיטות הכנה מסורתיות ותובעניות), בלה גוטה משתדלים שהכל ייעשה במקום - מקרמים ועד ממרחים, שעליהם עובדים באבני ריחיים. הכל עושים שם לבד חוץ מהשוקולד עצמו, שגם הוא - אל דאגה - באיכות גבוהה.

לה גוטה אשדוד קרואסון פרלינה  (צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור)
קרואסון פרלינה. מהנמכרים במקום | צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור
לה גוטה אשדוד  (צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור)
עוד שלל מאפים | צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור
לה גוטה אשדוד קנלה  (צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור)
קנלה | צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור

אפשר למצוא בלה גוטה קלאסיקות צרפתיות כמו קנלה דה בורדו - אותם מתוקים נחשקים שלא פשוט למצוא בארץ, שסודם במעטה הפריך יחסית והפנים הנימוח והפודינגי; מקרונים בשלל טעמים; פרי ברסט בטעמי לוז או פיסטוק (אנחנו בקבוצת הפיסטוק); וקרואסונים קלאסיים לצד קרואסון ג'אנדויה עם שוקולד חלב, פרלינה לוז ושבבי לוז קלוי, שהפך למאפה הדגל במקום.

עוד אפשר למצוא בלה גוטה שלל קינוחי ויטרינה יפהפיים ומאפים מתוקים במילויים כמו פטל או קרם פטיסייר, וכן מאפה מלוח עם בשמל וכרישה - ועוד היצע שמשתנה ומתעדכן כל הזמן.

שעות הפעילות: בימים ראשון עד חמישי 8:00-18:00, ובשישי 8:00-14:00.

לה גוטה. אבא הלל סילבר 11, אשדוד. 08-9233825