כבר הרבה מאוד זמן לא נתקלנו בהיסטריה כמו זו שסביב פופ אפ עוגות השכבות החדש של ליאור קוקה. אינספור אנשים שנעמדים כולם דום מול העוגות המטורפות שקוקה מוכרת שם, ומיד שולפים כמובן את הטלפון כדי לצלם.

מתכונים לראש השנה

אם השם ליאור קוקה נשמע לכם מוכר זה משום שהיא השתתפה בעונה הראשונה של "בייק אוף", ולאחר מכן תחזקה חשבון אינסטגרם מרשים במיוחד שבו גם התחילה, היא מספרת, את טרנד עוגות המספרים שכבש לאחר מכן את הרשתות החברתיות. עכשיו החליטה קוקה להתמקד בעוגה אחרת, ששורפת את האינסטגרם מסביב לעולם כבר חודשים - עוגת שכבות קרפים, שבה בין קרפ לקרפ מסתתר קרם.

הפופ אפ החדש התמקם בקניון גינדי TLV לפני כשבועיים וכבר אפשר לראות את הנוכחות של העוגות של קוקה בכל פיד אינסטגרם שמכבד את עצמו. תמצאו כאן שישה סוגי עוגות, שמורכב כל אחד מ-40 שכבות של קרפ וקרם משתנה וצבעוני. תמונה לא פחות ממושלמת.

A post shared by ליאור קוקה (@liorkoka) on

A post shared by ליאור קוקה (@liorkoka) on

אנחנו הגענו לכאן בצהרי יום חול ובכל זאת התקשינו מאוד להתגבר על העומס (שימו לב: העוגות אוזלות במהירות, אז צריך להגיע מוקדם). בסופו של דבר טעמנו, כמובן, את כל הסוגים: עוגת קרם קפה, רוטב קינדר בואנו ושברי ופל; עוגת קרם פיסטוק ורוטב קוקוס ושוקולד לבן; עוגת קרם וניל ורוטב קרמל ומקופלת לבנה; עוגת קרם בזוקה עם רוטב בזוקה ומרשמלו; עוגת קרם שוקולד ורוטב אוראו ושברי עוגיות ועוגת קרם בננה ורוטב שוקולד.

מבין כל אלה, החביבה עלינו ביותר הייתה עוגת קרם הקפה, שהייתה יחסית מעודנת במתיקותה והקרם שלה היה עשיר במיוחד והזכיר את טעמי המילוי של ופל לואקר עם נגיעות נעימות של קפה. גם טעמי השוקולד והווניל היו מוצלחים מאוד בעינינו; הווניל הועשר בטעמי קרמל דומיננטיים והשוקולד חוזק עם פריכות העוגיות שבקרם.

טעמי הבזוקה והבננה היו נאמנים למקור אבל מאוד מתוקים, ולדעתנו הם מתאימים יותר לילדים מאשר למבוגרים שמחפשים ליהנות מפרוסת עוגה טובה. בזוקה הוא טעם שאומנם הולם מסטיק, אבל מבחינתנו פחות עובד כקרם עשיר בעוגת שכבות - אבל כן, אנחנו מודעים לזה שמדובר בעניין של טעם. 

A post shared by ליאור קוקה (@liorkoka) on

A post shared by ליאור קוקה (@liorkoka) on

כל פרוסת עוגה של קוקה עולה 38 שקלים (והיא בהחלט לא קטנה), והישיבה היא בשולחן חלוקה גדול (יש גם כמה מקומות מחוץ לחנות הפופ אפ). בנוסף, אם אתם שורדים את מתקפת הסוכר, מגישים פה אייס פאדג' שוקולד ואייס בננה וקרמל.

העוגות של קוקה יוגשו בפופ אפ עד לאחר תקופת החגים. בחשבון האינסטגרם שלה ניתן להתעדכן מדי יום  בנוגע לשעות הפעילות - וגם כדאי לבדוק את מצב המלאי, כדי שלא תגיעו במיוחד ותגלו שכל העוגות נגמרו.