הפגיעה הקשה בענף המסעדנות בישראל לא פוסחת גם על תחום המסעדות הכשרות. היום (שלישי) הודיע אורי מלמד, מתמודד "MKR המטבח המנצח" והבעלים של רשת ההמבורגריות הכשרות ממפיס, על סגירת סניף הרשת בירושלים כתוצאה מההשלכות של התפשטות נגיף הקורונה בישראל. בתי האוכל בשוק מחנה יהודה, שבו פעלה המסעדה, הם מן הסובלים הגדולים במשבר הנוכחי, בעיקר בגלל ההישענות שלהם על תנועת התיירים, שכרגע פשוט אינה קיימת. סניפי פתח תקווה ותל אביב של הרשת ימשיכו בינתיים לפעול כרגיל.

"ממשלת ממפיס מודיעה בתדהמה: סניף ירושלים נסגר. כן, ארבעה חודשי קורונה עשו את שלהם ואנחנו נאלצים בצער רב מאד לסגור את הסניף הירושלמי שלנו בשוק מחנה יהודה", כתב מלמד בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו. "הסגר, הירידה בתיירות חוץ, הירידה בתיירות פנים בתוספת אפס פיצוי מהמדינה וחוסר הידיעה מתי כל זה ייגמר, לא הותירו לנו ברירה. כמעט שלוש שנים (נצח של מסעדות) הגשנו את ההמבורגר המופלא שלנו וקיבלנו המון הערכה ואהבה מהקהל ועכשיו הגיע הזמן לומר שלום".

 

מלמד התחרה בסבב הבתים השני של MKR המטבח המנצח לצד דפנה מורל, חברתו הקרובה שעבדה לצידו גם ברשת. השניים הודחו לאחר שהארוחה שהגישו לשופטים חיים כהן ורותי ברודו ולמתמודדים זכתה לניקוד הנמוך ביותר באותו שבוע. מתמודדי התוכנית אף קיימו לאחרונה מפגש איחוד בסניף ממפיס בתל אביב.

"בעזרת השם עוד יבואו ימים טובים מאלה. עוד ישבו זקנים וזקנות בממפיס ירושלים והמבורגרם בידם. תודה על כל העידוד והתמיכה", כתב מלמד.