גרקו כבר מזמן הפכה ממסעדה יוונית תל אביבית למותג ארצי פופולרי, שהולך ומתרחב בקצב מסחרר. נדמה שרק לא מזמן סיפרנו לכם על הפתיחה העתידית של גרקו באילת, וכמובן על הפתיחה של מסעדת הענק של גרקו בחוף ימה של תל אביב, ועכשיו דווקא המתחם של מסעדת האם, באזורי חן בתל אביב, הוא זה שמתחדש, עם שוק יווני רחב ידיים שיפעיל הבעלים, המסעדן צביקי עשת במיקום בו פעלה מסעדה גרינברג של עשת. 

>> מתכונים לאוזני המן

>> רעיונות למשלוח מנות

>> מתכונים לפורים

השוק היווני יכלול בית קפה ובייקרי יווני, וגם מעדנייה, דוכני אוכל רחוב יווני ומסעדה קז'ואלית חדשה - כולם ממש בסמיכות למסעדת גרקו הוותיקה, שנותרת בעינה. בבית הקפה והמאפייה יציעו קפה בפינג'אנים על חול בשיטה המסורתית, וגם מאפים, לחמים, כריכים פתוחים בסגנון יווני, פיתות בסגנון יווני, בוגאצה כמובן, מאפי פילו ואף לוקומודס שיוכנו טריים במכונה מיוחדת במשך כל שעות היום ויוגשו עם רטבים מתוקים. 

גרקו מעדנייה חדשה תל אביב  (צילום: באדיבות יחסי הציבור של גרקו,  יח"צ)
אפשר לקחת הביתה או לשבת במקום | צילום: באדיבות יחסי הציבור של גרקו, יח"צ
גרקו מעדנייה סלטים  (צילום: אנטולי מיכאלו,  יח"צ)
גרקו מעדנייה סלטים | צילום: אנטולי מיכאלו, יח"צ
גרקו מעדנייה חדשה תל אביב מבחר סלטים  (צילום: באדיבות יחסי הציבור של גרקו,  יח"צ)
סלטים קטנים במעדנייה | צילום: באדיבות יחסי הציבור של גרקו, יח"צ

המעדנייה היוונית מציעה תפריט רחב של אוכל מוכן לצד חומרי גלם מיוון, תבלינים, משקאות, מבחר גבינות צאן ובקר, תה הרים יווני, דגים כבושים, יוגורט יווני וכן מבחר כלים למטבח בייבוא אישי מיוון. חלל המעדנייה כולל למעשה כמה דוכנים, שיוקדשו כל אחד לתחומו: אוכל מוכן, כריכים יווניים פתוחים, דגים וגבינות וכו'.

בחלק החיצוני נמצאת מסעדונת, שמגישה תפריט שונה ופחות רשמי מזה של גרקו האם, עם צלחות לחלוקה ויין יווני. בין המנות במקום: בייגלה יווני עם קולרבי, עגבניות מיובשות וגבינת פטה; שרימפס חלוט בשמן זית עם חומץ, בצל ירוק ושמיר; סקורדליה עם שמן זית; תבשיל חומוס יווני עם פטה ושמן זית; פילה קוד מטוגן עם תפוחי אדמה; וכבדי עוף עם בצלים מקורמלים על קרם פאבה.

שעות הפתיחה של שוק האוכל היווני החדש: בימים ראשון עד חמישי ובשישי ושבת 08:00-19:00.

גרקו - שוק אוכל יווני, דלי ואוזרי. אורי צבי גרינברג 25, תל אביב. 03-6703626