המבורגר רשת שמונה ויטה וריטה מושיק רוט
רשת שמונה ומושיק רוט. כבר לא | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

השף מושיק רוט אומנם מפעיל בהצלחה באמסטרדם את מסעדת שני כוכבי המישלן שלו, אבל עסקיו הקולינריים בישראל הסתכמו עד כה באוכל רחוב.

השף חבר לפני כשלוש שנים לרשת אוכל רחוב מוזל חדשה בשם שמונה, ויחד הם חתרו להציע אוכל רחוב לואו קוסט (באווירת קופיקס ששלטה בהלך הרוח בשוק המזון דאז) במחיר של שמונה שקלים למנה, אבל עם חתימה של שף מוכר.

רשת שמונה הציעה עם הפתיחה שלה תפריט שמבוסס בעיקרו על מגוון כריכי בשר והמבורגרים, כשבהמשך התרחבו המנות גם לאופציות כמו סלטים, קציצות ושקשוקה. בתקופה מסוימת אף הצהירה רשת שמונה על התרחבות עם רשת בת נוספת, של שווארמת שף מוזלת, גם היא עם רוט, שלבסוף לא יצאה לפועל. 

שווארמה שמונה, מושיק רוט
חשבו לפתוח גם שווארמה. רשת שמונה | צילום: יחסי ציבור
השף הישראלי בעל כוכבי המישלן:
רוט ושמונה. פרידה ברוח טובה | צילום: חדשות 2

מאז שנפתחה, רשת שמונה התרחבה במהירות עם פניו של רוט בלוגו של המותג וסניפים בכל הארץ. לפני כשנה מנתה הרשת למעלה מעשרים סניפים, חלקם במיקומי מפתח יוקרתיים כמו סניף רחב ידיים ברחוב אבן גבירול בתל אביב (שהספיק מאז להיסגר יחד עם סניפים נוספים). כיום מספר סניפי הרשת הצטמצם והם פועלים בקריות, באקה אל גרבייה, רהט, אשקלון, נתיבות, ירושלים, בית שמש, חולון ובת ים.

כעת נודע ל-mako כי אחרי מספר שבועות של משא ומתן, רשת שמונה והשף המוכר, שכרגע לפחות בלתי אפשרי להפרידו מהחזות של המותג, ככל הנראה מפרידים כוחות. לפי מקורבים הפרידה נעשתה ברוח טובה, ובתקופה הקרובה תיאלץ הרשת לנתק עצמה מרוט ולמצוא כיוון חדש. לפחות בינתיים, המנות של רוט יישארו כפי שהן בתפריט.

סיום מערכת היחסים של רוט עם רשת שמונה לא אומר שהשף יתפנה כעת סוף סוף לפתיחת מסעדה שווה גם בישראל, אלא ימשיך את ההתרחבות שלו דווקא בחו"ל. מקורבים מוסרים כי רוט נמצא בימים אלה בעבודה על מיזם חדש באירופה.  

מטעם רשת שמונה נמסר: "אין תגובה".

מטעם מושיק רוט טרם נמסרה תגובה.