במסגרת החיפוש אחר המנות המומלצות ברחבי הארץ הגענו הפעם למקום יוצא דופן, לפחות עבורנו - מסעדת הכנענית בכפר אדומים. מדובר באחד המקומות הבודדים באזור שמגדירים את עצמם "מטבח שף", והוא מציע, בתוך כל המדבר והנוף התנ"כי שמסביב, חגיגה קרניבורית של ממש.

למראית עין הכנענית היא מסעדה פשוטה למדיי. את המקום בנו הבעלים במו ידיהם, ולמרות שהמסעדה נמצאת בסמוך לתחנת דלק בלב אזור תעשייה, את ההשקעה האמיתית עושים כאן באוכל, שאת הקו שלו מוביל השף אור נרינסקי, יליד ברזיל שנכנס למטבח בגיל 15.

אל המסעדה הזו הגענו בזכות פיינליסט "מאסטר שף" יהוידע ניזרי, שגם חיכה לנו במקום, ויחד איתו ועם השף נרינסקי הכנו את מנת הדגל שמלווה את המסעדה מיומה הראשון - מאמא גנוש (43 שקלים), מנה של חציל ממולא בשר עם צנוברים, שנאפה בטאבון עם טחינה ומוגש על רוטב עגבניות מתוצרת מקומית.

יהוידע ניזרי כנענית  (צילום: טובי שריד, יחסי ציבור)
מבשלים ביחד | צילום: טובי שריד, יחסי ציבור

מלבד מנת החציל האמורה אנשים מגיעים לכנענית כדי לדגום מהבשרים, שהם לב התפריט כאן, ובמיוחד מפלטת הבשרים, שכוללת חצי קילו בשר לסועד (במחיר 180 שקלים לאדם) ומוגשת לשולחן על ידי השף, שגם מבצע את החיתוך וחלוקת הבשר אל מול האורחים. אז האם חובבי הבשר צריכים להרחיק עד לכנענית בשביל מנת בשר טובה, והאם גם יהוידע מתכנן לפתוח באזור מסעדה משלו?

הכנענית. כפר אדומים. 02-5353840. כשר