עולם המסעדנות גדוש בסיפורים עצובים על מקומות שהשקיעו בהם את הלב והנשמה ונאלצו להיסגר לאחר זמן קצר. לכן אנחנו שמחים במיוחד כשסיפור שהתחיל כעצוב - מתגלגל בסופו של דבר לסוף שמח. כזה הוא הסיפור של מתמודד משחקי השף סלאח כורדי, שפתח בחודש אפריל של שנת 2014 את מסעדת אל ג'מילה בשוק הפשפשים ביפו. המסעדה לא שרדה ונסגרה אחרי זמן קצר יחסית ותקופה לא פשוטה שעברה על יפו. עכשיו פותח כורדי - בדיוק באותו המקום - את המסעדה החדשה שלו, אל עאשי(הטבח). 

עוד המון סיפורים ואוכל טעים בפייסבוק שלנו

רוצה לפרגן לאח וחבר יקר סלאח ההכרות עם סלאח החלה לפני שנה וחצי בתוכנית משחקי השף. גיליתי אישיות יוצאת דופן. אדם שבנה את חייו מתוך ההריסות והתהומות הגדולים ביותר. סלאח התגלה מהרגע הראשון כחבר נאמן לכולם, אוהב אדם ובעל מיקצוע חרוץ ושאפתן. היום סלאח עומד בפני פתיחת מסעדה חדשה באזור שוק הפשפשים ביפו ומחפש צוות אשר יחבור אליו ויעזור לו להגשים את החלום. ממליץ לכולם לחוות את האיש ופועלו. המסעדה תקרא אל אעשי (הטבח) / العشًٌي הנייד ליצירת קשר הוא: 0509110029 בהצלחה אח יקר ואהוב. גאה בך

A photo posted by meir adoni (@chef_meir_adoni) on


המקום החדש עתיד להיפתח בעוד כ-10 ימים, אחרי שכורדי יסיים לגבש לו צוות, ולמרות השם החדש, אל אעשי היא סוג של גלגול עדכני של אל ג'מילה - ניסיון של כורדי להביא לקהל את מה שהוא מגדיר כתרבות המטבח היפואי, עם המוניטין העשיר שצבר לעצמו אחרי "משחקי השף", כטבח מוכשר ומוכר. בדומה לא ג'מילה, כורדי יציג במסעדה החדשה את הווריאציות שלו לזיכרונות ולטעמים שמלווים אותו מילדותו ביפו, שבה נולד, ומהמטבח של סבתו.

עוד באוכל טוב:

אחי היקר סאלח היתה לי הזכות והיה לי הכבוד לעמוד לצדך שבועות רבים לאורך צילומי התוכנית ולהכיר אדם שכוח הרצון שלו והרצון להאחז בחיים ולטפס מתחתית השאול מהווים לי השראה ודוגמא לכוח מהו. אתה אדם שכולו נעימות וחן, חברות ללא סייג ונתינה אינסופית לכולם סביבך. גאה בך אח יקר על הדרך העצומה שעשית בחייך ובתוכנית. לעולמים תשאר כזה עבורי ותודה, תודה על שיעור ענק בחיים שהענקת לי מאיר

A photo posted by meir adoni (@chef_meir_adoni) on


בתכנית, כזכור, התמודד כורדי בנבחרת של השף מאיר אדוני. השניים נותרו ביחסים טובים, ואמש העלה אדוני בחשבון האינסטגרם שלו פוסט מפרגן לכורדי ולמסעדה החדשה. "רוצה לפרגן לאח וחבר יקר סלאח!", הוא כתב, "ההיכרות עם סלאח החלה לפני שנה וחצי בתכנית משחקי השף. גיליתי אישיות יוצאת דופן. אדם שבנה את חייו מתוך ההריסות והתהומות הגדולים ביותר. סלאח התגלה מהרגע הראשון כחבר נאמן לכולם, אוהב אדם ובעל מקצוע חרוץ ושאפתן. היום סלאח עומד בפני פתיחת מסעדה חדשה באזור שוק הפשפשים ביפו ומחפש צוות אשר יחבור אליו ויעזור לו להגשים את החלום. ממליץ לכולם לחוות את האיש ופועלו".

אל עאשי. עולי ציון 4, יפו. לא כשר

>> לכל חדשות האוכל