רותי פליישר, מי שעמדה יחד עם בן זוגה, איציק פליישר ז"ל, מאחורי דוכן הכריכים המפורסם איציק ורותי בתל אביב, הלכה לעולמה בגיל 90. הלווייתה של פליישר תתקיים היום (שני) בשעה 12:00 בצהריים בבית העלמין גורדון בראשון לציון.

איציק ורותי פתחו את דוכן הכריכים המיתולוגי ברחוב שינקין ההומה בתל אביב כבר בשנת 1957, ומכרו בו כריכים, מילקשייקים וטוסטים. מאז פועל המקום ברציפות, כבר 62 שנים, עם מספר שינויים בתפריט, אך הכריכים היו ונותרו הבסיס. בשנים האחרונות מתפעלים את המקום בנם של איציק ורותי, דודי, ואשתו שולי, שממשיכים בנחישות ובעקביות את המורשת של הבעלים המקוריים.

View this post on Instagram

לכאורה כריך זה הדבר הכי פשוט בעולם, אבל כריך טוב באמת זאת אומנות סנדוויץ׳ סלט קישואים על הספסל באיציק ורותי. #sandwich #breakfast #sandwichlover #sandwichlove #sandwichporn #foodgrams #streetfood #instafood #telaviv #telavivfood #food52grams #foodography #f52 #morning #earlymorning #bun

A post shared by Rita Goldstein (@goldrita) on

הדוכן הצנוע הפך עם השנים ללהיט בקרב חובבי הכריכים ויודעי דבר בכל הארץ. אפילו שעות הפעילות השנויות במחלוקת שלו - מהשעות הקטנות של הלילה ועד השעות המוקדמות של הבוקר בלבד - לא מונעים ממנו להיות גדוש מדי יום, תחילה בבליינים שחוזרים מאירועי הלילה או באלה שמתחילים את היום שלהם מוקדם במיוחד ולאחר מכן בכל תושבי השכונה, מלקוחות קבועים של עשרות שנים ועד ילדים קטנים שמגיעים לרכוש כריך לבית הספר.

באיציק ורותי מגישים כריכים ששמם יוצא למרחקים: מכריך סלט ביצים, דרך כריך שקשוקה, כריך עם סלט טונה ועד כריך סלט קישואים שנעשה במקום עם עשבי תיבול. כל הסלטים כאן מוכנים בידי דודי ושולי מדי יום, והכריכים מוגשים גם עם ירקות טריים, חמוצים וממרחים.  

בימים הקרובים, לאור פטירתה של רותי, המקום לא ייפתח, ויישאר סגור עד לסיום השבעה ב-26.8.