גל סגירות המסעדות של החודשים האחרונים אינו פוסח על אף מטרה - ותיקה כחדשה. בשעה האחרונה הודיעה המסעדנית ננה שרייר כי אחרי 16 שנות פעילות, החליטה לסגור בסוף החודש הקרוב את מסעדת ננוצ'קה הגרוזינית שלה בתל אביב.

ננוצ'קה עברה במהלך השנים אי אלו גלגולים, באחרון שבהם, ב-2014, שינתה שרייר את פני המקום והפכה אותו לטבעוני, בעקבות שינוי התזונה האישי שלה. "אני מרגישה עצובה ושמחה", אומרת שרייר בשיחה על ההחלטה לסגור. "אחרי 25 שנה במקצוע המאתגר בעולם ו-16 שנים ספציפית בננוצ'קה - אני שמחה שהגיע הזמן שלי לצאת למסע".

הסיבה לסגירת המוסד, אומרת שרייר, היא אישית ובירוקרטית, ובניגוד לשמועות אינה נובעת מקשיי התקיימות שקשורים למהפך הטבעוני. "נגמר לנו החוזה במקום, ואף פעם לא עשיתי את הטיול שלי מסביב לעולם", היא מסבירה. "אני עובדת מגיל 25 במקצוע הזה ואני רוצה לקחת עכשיו שנה ולטייל. אני רוצה להיות ביפן, ביוון, בהודו, תאילנד והפיליפינים, וכמובן באלסקה כדי לראות את הזוהר הצפוני".

אז זה לא באשמת הטבעונות?
"הטבעונות הייתה לי זכות גדולה, זו אחת המהפכות החשובות שאני לוקחת בה חלק. טבעונות היא העתיד ותל אביב היא העיר הטבעונית הגדולה ביותר בעולם. אני חושבת שטבעונות זאת הצלחה גדולה. הסיבה לסגירה היא שאנשים רוצים לקחת הפסקות בחיים ממקצוע כזה שוחק, אבל גם המסעדה הבאה שלי תהיה טבעונית ואפילו יותר רדיקלית".

אז מי שדואג שהסגירה של ננוצ'קה מבשרת על סיום דרכה של שרייר במקצוע המסעדנות - יכול בהחלט להסיר חשש מליבו. בעוד כשנה מתכננת שרייר לפתוח מסעדה חדשה, שהיא לא רוצה עדיין לפרט על אודותיה. "ניפגש כבר בשנה הבאה, במקום חדש עם בשורה קולינרית חדשה ומרגשת", היא אומרת, "ועד אז יש לנו המון אירועי פרידה. כל הצוות של ננוצ'קה לדורותיו יגיע הנה, מכל המחזורים, ואפילו נעשה מכירת מזכרות".

 

מי שרוצה לבוא להיפרד מננוצ'קה יכול לעשות זאת עד 30 ביוני, ולנשנש מהמנות הגאורגיות שעברו כאן לראשונה אדפטציה טבעונית ואמיצה.

ננוצ'קה מצטרפת לגל של סגירות שנמצא כרגע בשיאו. רק השבוע סיפרנו לכם כאן על סגירתו של קפה בצלאל הוותיק, שלה קדמו סגירת הקפה-מסעדה אורנה ואלה אחרי למעלה מעשרים שנות פעילות וסגירת מסעדות כמו החלוצים 3 וגריג.