אחרי ישראל אהרוני ואבי ביטון, המצטרף החדש לחבורת השפים שהתרחבו לתחום המעדניות הוא עומר מילר. מילר, שבשנים האחרונות התרחק מענף המסעדנות הקלאסי והתמקד ברשת ההמבורגרים שלו סוסו אנד סאנס ובמסעדות החוף בתל אביב שהוא אחראי על תפריטיהן, פותח כעת רשת מעדניות חדשה עם סניפים ראשונים ברעננה והוד השרון.

המקום החדש ייפתח לפעילות בשני הסניפים בדיוק בעוד חודש, תחת השם דלי ריי, שמוקדש לבנו של מילר. המעדנייה החדשה תכלול כל מה שצריך להצטייד בו לארוחה ביתית מוקפדת: החל מאוכל ביתי, דרך מבחר מאפים שייוצרו עבור המקום במאפיית בת בשם מון בייקרי (שמה של בתם של מילר ובת זוגתו שירן כדר) ועד צלחות, סכו"ם, פרחים, משקאות וקינוחים.

תמונת עמוד תכנית טעים אש עם עומר מילר (צילום: קשת 12)
עכשיו גם במעדניות. מילר | צילום: קשת 12

"כל עסק שאני אעשה אני ישר לוקח אותו בצורה אישית וגם פה מן הסתם, כי לקחתי את השמות של הילדים", מספר מילר, "בכלל, הכל במעדנייה הזאת נורא משפחתי והבאנו לשם הרבה חברים מכל התחומים. למזלי יש היום מעדניות נפלאות ברחבי הארץ, אם זה דליקטסן או סוליקה, לא חסרים שמות, כך שהייתה לי פלטפורמה טובה ללמוד ממנה את התחום, אבל בעיקר ניסיתי להסתכל על עצמי ולהבין מה אני הייתי רוצה במעדנייה"

אז מה יהיה פה?

"כמובן שבתוך המעדנייה יש מחלקת אוכל מוכן שיהיה בה כל מה שאפשר לדמיין מקוסקוס וחריימה עד קציצות בקר בריבת בצלים, אוסובוקו, רוסטביף, מסאחן בווריאציות שונות, סלטים וממרחים, גבינות שאנחנו מייצרים עם משק יעקבס במיוחד בשבילנו, נקניקים, זיתים, מאפים ולחמים שנעשה במון בייקרי כמו פיתות מיוחדות שאני גם מתכנן להכניס למסעדות החופים שלי".

סוסו פוקו, סוסו אנד סאנס (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
לא בהמבורגר עסקינן. סוסו | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

מילר גם מתכנן למכור בדלי ריי גם כמה מלהיטי העבר שלו כמו פסטת סוכריות הדלעת המוכרת שלו ממסעדת שולחן להכנה בבית, וקרם חצילים של חדר האוכל. על כל מוצר כזה אמור גם להיות קוד קיו אר שאם סורקים אותו מתגלה המתכון שלו, למי שמעוניין להכין בבית.  

למה בכלל לפתוח מעדנייה עכשיו?

"הקורונה חיזקה את זה, אבל הפנטזיה לעשות מעדנייה קיימת אצלי כבר שלוש או ארבע שנים, כבר ממסעדת חדר האוכל שבה מכרתי אוכל של מעדנייה כמו כבד קצוץ וסלט ביצים. עכשיו אני רוצה לעשות את זה ברמה הגבוהה ביותר כך שאפשר יהיה לקנות אצלי קפה מהמם ובגט עם הרינג בבוקר, ואפשר גם לקנות אוכל הביתה ולחמים של מאפיית מון לערב. אני רוצה להיות כמו סופר שמגשים לך את כל החלומות".

כרגע ייפתחו סניפים גדולים בהוד השרון וברעננה, כשבמקביל לפתיחה יפעל גם שירות משלוחים לכל הסביבה. בקרוב תיפתח גם רשת בת עסקית של המעדנייה\ שתמנה סניפים קטנים יותר במיקומים אסטרטגיים בבנייני חברות גדולות, וישמשו לעובדי האזור ויהיו כמובן גם פתוחים לכלל הציבור.

האסטרטגיה של פתיחת מקומות מחוץ לתל אביב מכוונת?

"בואי נגיד שאני כבר לא בתל אביב, אני מושבניק ואני לא בלב הביצה והאקשן התל אביבי. אני במקום אחר בחיים עכשיו ואני מקבל את זה באהבה. וזה נוח לי מאוד שפתחתי את הסניף הראשון של המעדנייה בהוד השרון שזאת העיר הכי קרובה למושב שלי. אני אוהב לעבוד ליד הבית. אבל שלא תביני, אני לא רוצה להישאר סניף אחד בהוד השרון ועוד סניף ברעננה. אני רוצה שהאוכל הביתי שלי יהיה בכמה שיותר בתים בארץ".

האם ההצלחה המטאורית של מילר עם סוסו אנד סאנס שכרגע מונה למעלה מ-10 סניפים ברחבי הארץ תצליח לשחזר את עצמה עם רשת המעדניות החדשה? נעקוב ונראה. 

דלי ריי. סוקולוב 45, הוד השרון. השיזף 4, רעננה. בקרוב