הדרך לאילת ארוכה במיוחד, ומלבד כמה נקודות מוכרות ומתוירות, רובנו לא יודעים איפה אפשר לעצור בה להפסקת התרעננות טעימה. לכן אנחנו מרגישים חובה לספר לכם על מקומות שווים שאנחנו מגלים על הדרך (על המעדנייה בכביש 90 שמעתם?) והפעם זהו בית התה בקיבוץ לוטן, שהתגלה כמקום צנוע וטעים עם אווירה מקסימה, שבהחלט שווה עצירה.

בית התה אומנם נשמע כמו מקום שמגיש משקאות מהבילים בלב הערבה הדרומית, אבל בפועל יש בו הרבה מעבר לחליטות (שהן מצוינות ממש, אגב, ומגיעות גם קרות). את המקום מנהלת עולה מאיטליה בשם דבי, שמייצרת יחד עם צוות הנשים שלימינה ממש את הכל לבד - מלחמים, דרך ממרחים ועד קינוחים מצוינים; כל אחת עושה את מה שהיא הכי טובה בו. חוץ מזה, קיבוץ לוטן הוא קיבוץ אקולוגי, וזה תקף גם על בית הקפה, שמשתמש בפירות וירקות הגדלים בגינה הקהילתית במקום.

בית התה קיבוץ לוטן עוגה  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
3 קלאסיקות בעוגה אחת, וזה עובד! בית התה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

בית התה פתוח מ-8:30 ועד 14:00, ומגיש ארוחת בוקר בסגנון בופה שכוללת ירקות טריים, ממרחים שהם לא פחות מנהדרים כמו פסטו, ממרח זיתים וממרח עגבניות, לחמניות טריות, חביתה לבחירה, סלטים, מעט גבינות ודגני בוקר אם רוצים (52 שקלים לאדם). בנוסף תוכלו לאכול כאן קישים, ספירנג רולס וקינוחים שמתחלפים כל הזמן (14-42 שקלים למנה).

אנחנו נהנינו במיוחד מהעוגה שאכלנו בבית התה, שהייתה שילוב בין עוגת גבינה לפאי תפוחים, עם שכבה תחתונה של שוקולד. לכאורה מדובר בקומבינציה משונה, שמערבבת כמה קלאסיקות ביחד, אבל בפועל התוצאה הייתה מעניינת ומהנה. השכבה העליונה הייתה קראמבל תפוחים קינמוני, המרכז עוגת גבינה נימוחה והתחתית שוקולד עשיר, כך שכל ביס היה שונה מקודמו.

בית התה. קיבוץ לוטן. 08-6356805