העידן שבו מתחמי האוכל, או בשמם הפופולרי הפוד קורטס, שלטו בכל הקניונים ברחבי הארץ פס מן העולם. זה לא קרה בן רגע, אבל ברגע שנכנסנו לחיינו שוקי האוכל, והחלו להפוך למגמה רווחת ואלטרנטיבה מעניינת לרשתות הפאסט פוד הגדולות והמוכרות - משהו התחיל לחלחל. לאור התלהבות הקהל בעלי הקניונים ראו כי טוב, והחליטו ליצור גם הם אטרקציה במתחמי הקניות שלהם, שלא מסתכמת רק בחוויית הרכישה אלא גם באוכל.

בר דגים, מרקדו עזריאלי (צילום:  יחסי ציבור )
בר דגים, מרקדו עזריאלי | צילום: יחסי ציבור

המגמה הזאת התחילה כבר לפני שנה-שנתיים, בעיקר עם שוקי אוכל שהתארחו במתחמי קניות ברחבי הארץ. בימים אלה היא תופסת תאוצה ומתמסדת - ואחד הסימנים המבורכים לכך הוא ההשקה של מתחם ההסעדה בקניון עזריאלי ראשונים, שנקרא מרקדו ומטרתו ליצור חוויה של שוק אוכל מעניין ומגוון בתוך קניון.

מרקדו עזריאלי בר דגים כריך (צילום: דן בלילטי,  יחסי ציבור )
בר דגים, אלטרנטיבה מגוונת להיכלי האוכל בקניונים | צילום: דן בלילטי, יחסי ציבור

מרקדו, מתחם שהושקעו בו לא פחות מ-10 מיליון שקלים, משתרע על שטח של כ-1,200 מטרים רבועים, ותמצאו בו אוכל מהיר מוקפד בהרבה מזה שאתם רגילים לפגוש במתחמי הסעדה, על הפיצה, הצ'יפס, וההמבורגר שהם נוהגים להציע. כמו בשוק צפון בתל אביב, גם במרקדו יהיה סניף של המיני-רשת בר דגים (מדובר בסניף הרביעי של המקום), שמגיש מנות דגים מהירות וכיפיות כמו כריך שווארמה ים על בסיס דגים, פיש בורגר, פיש אנד צ'יפס או קבב ים (29-79 שקלים למנה).

סנסה, מרקדו עזריאלי (צילום:  יחסי ציבור )
סנסה, מרקדו עזריאלי | צילום: יחסי ציבור

עוד במרקדו מחכה לכם הסניף השני של הרשת המהירה והמוזלת של בלאק של צחי בוקששתר, ג'ק ביי בלאק, שמציעה תפריט המתבסס על ארבעה סוגי המבורגרים, וגם נקניקיות, שניצל ותוספות (במחיר שנע בין 29 שקלים למנה ל-41 שקלים, למנת ההמבורגר אנטרקוט). 

חובבי הפיצות והפסטות ימצאו במרקדו דוכן של מסעדת פורטו מנמל תל אביב, שיציע סלטים, פסטות ומגוון פיצות בטווח מחירים של 15-64 שקלים, ומי שמחפש את האוכל הים תיכוני ימצא את מבוקשו בדוכן של חומוס אליהו. עוד במתחם החדש: סניף לרשת סאנסה סושי בר, ודוכן גלידות וסורבטים של ג'לטו פקטורי.

כמו בכל שוק אוכל שמכבד את עצמו, במרקדו תוכלו גם להתחמש בקניות הביתה, במקום בשם "המעדנייה" שימכור מגוון גבינות, בשרים, חמוצים, מוצרי מזווה, דגים מעושנים ושמנים.

מרקדו היא בין הסנוניות הראשונות של ההתחדשות המבורכת של היכלי האוכל בקניונים, שרק יילכו ויתפשטו ברחבי הארץ עם הזמן. ובכל מקום שהאוכל הולך ומשתפר - אנחנו הראשונים לברך.

מרקדו. עזריאלי ראשונים, שדרות נים 2, ראשון לציון