אקסטרה ברוט כריך
תפריט קטן, אבל מדויק ואיכותי. אקסטרה ברוט | צילום: באדיבות המקום, יחסי ציבור

אוכל טוב ואלכוהול משובח הם תמיד שילוב מנצח, ובתל אביב לא חסרים מקומות שחיים על השילוב הזה. אבל בין המגה ברים ההמוניים לקוקטייל ברים המהוקצעים, לא פשוט למצוא היום מקום שווה שמגיש לצד הבירה מנות טובות שחורגות מפלטת המטוגנים המאוסה. בדיוק מהסיבה הזו שמחנו לשמוע שבעלי בר האוכל ברוט החליטו לפתוח בחלל הסמוך למסעדה את החמארה המודרנית והחדשה שלהם - האקסטרה ברוט.

בואו לפייסבוק שלנו, טעים שם אש

אל חבורת השותפים הנוכחית של הברוט, שכוללת את בן רון, אבירם כץ, ג'מה נווה, עומר בן גל ויאיר יוספי, הצטרפו גם גיא רובננקו, נתן ספיבק ורועי ורד, ומטרת העל של החבורה היא ליצור מקום אינטימי שבו הבירה נמזגת באופן המקצועי ביותר, והאוכל שמוגש לצדה מקבל את אותו הטיפול. "אנחנו אנשים שמאוד אוהבים לשבת במוסדות כמו מתי המקלל, עמירם ובר הברבוניה", מספר יאיר יוספי. "לצערנו, באזור הברוט לא קיימות אופציות בסגנון, אז החלטנו לפתוח את החמארה. מדובר במקום קטן, עם 30 כסאות בלבד, שמאפשר לנו ליצור ערבים אינטימיים ומיוחדים".

אקסטרה ברוט חזיר קוריאני
דמיינו ליד זה בירה במזיגה רטובה ומסורתית | צילום: באדיבות המקום, יחסי ציבור

ההתרחבות של הברוט מגיעה אחרי למעלה משנה של פעילות שביססה אותה כאחת המסעדות הטובות בתל אביב, והבחירה של בעלי המקום להתרחב דווקא לחמארה, ולא להגדיל את המסעדה עצמה, נובעת מהמחסור במקומות פשוטים אך מדויקים שמספקים אלכוהול ואוכל טוב. "בשנה וחצי האחרונות הברוט ביסס את עצמו כביסטרו סביב עולם היין, ואי אפשר היה להרחיב את תפריט האוכל והאלכוהול", אומר יוספי. "יש אוכל שכבר לא מתאים פה, כמו כריך הרובן למשל. אז הפתרון צץ בדמות החמארה שתהיה אקסטרה ברוט - בלי צלחותים ובלי קישוטים מיותרים. הכל כאן יהיה מאוד ישיר, נגיש ובלי תוספות מיותרות".

עוד באוכל טוב:

 

בתפריט האלכוהול של המקום תמצאו בירות סטלה וגינס מהחבית, שנמזגות במזיגה רטובה ומסורתית. מה זה אומר? בבקשה: כוס הבירה שלכם תותאם למשקה שבחרתם, ותגיע אליכם רק אחרי שתעבור שטיפה בכיור מיוחד עם מים קרים, מה שיעלים לגמרי כתמי שמן, סבון או שאריות אבק שפוגעים במרקם הבירה והבועות שלה. או בקיצור, המזיגה הרטובה תעניק למשקה שלכם תחושה קרמית ובועות אחידות ונעימות. לצד הבירות יציעו במקום גם מבחר גדול של מותגי וויסקי, וודקה וקוניאק מעניינים במיוחד, ששוברים את גבולות הסטנדרט המקובל בישראל. מחירי האלכוהול ינועו בין 32 ל-140 שקלים לוויסקי, 48-140 שקלים לקוניאק, 25-48 שקלים לוודקה ובין 29-33 שקלים לבירה מהחבית.

אחרי בחירת המשקה יגיע תורן של המנות שילוו אותו, וגם כאן האופציות רבות ומעניינות: צלי כתף קוריאני מפורק על עלה של חסה עם קולסלאו קימצ'י, שום כבוש ורוטב סאם קוריאני; כריך רובן קלאסי בלחם שיפון עם גבינת אמנטל וכרוב כבוש; ברוסקטה טוניסאית שהיא סוג של טייק אוף מסקרן על הפריקסה הקלאסי, ותוגש עם טפנד זיתים, איולי אריסה וסלט תפוחי אדמה עם לימון כבוש וסרדינים; וסלט יווני עם ויניגרט של סלרי. טווח המחירים של המנות ינוע בין 15 ל-70 שקלים למנה.

ברוט
שמים את האקסטרה בברוט | צילום: נמרוד סונדרס

האקסטרה ברוט ייפתח ביום ראשון הקרוב, ויפעל מדי יום (למעט שבת) מהשעה שש בערב ועד אחת בלילה. בהמשך מתכוונים בעלי המקום לפתוח כבר בחמש אחר הצהריים. "מבחינתי זו סוג של פנטזיה לבלות במקום שאפשר לעצור בו אחרי יום עבודה או לפני שאוספים את הילדים מהגן, לאכול משהו ולשתות בירה. זה הופך את כל הערב להרבה יותר סימפטי", אומר יוספי. 

אקסטרה ברוט. נחלת בנימין 36, תל אביב. לא כשר.

>> כל חדשות האוכל