רק בשבוע שעבר סיפרנו לכם על חוק הכשרות שטרם עבר וכבר גורם ללא מעט רעש, והנה אנחנו עדים לקורבן הראשון שלו ושל מחירי הבשר המאמירים. סניף הדגל המיתולוגי של רשת כריכי הבשר האהודה רובן, ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, הודיע על סגירה עד הודעה חדשה.לא יודעים מה אתכם, אותנו זה ממש מצער.

סנדוויץ' רובן
חזור מהר רובן | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

>> בואו לפייסבוק שלנו

מי שחלף ליד הסניף ברחוב יהודה הלוי בשבוע האחרון נתקל בוודאי בפתק על החלון שבו נכתב כך: "חברי אמת, בשל העלייה הדרסטית במחירי הבשר, בעיקר עקב ענייני הכשרת בשר בחו"ל, ובגלל הרצון שלנו לשמור על מחירי כריך סבירים ללקוח, מה שלא מתאפשר, אנו נאלצים לצאת לחופש עד יעבור זעם. בתקווה שהגל הטבעוני לא ישטוף אותנו".

מאחורי רובן עומדת קבוצת רובן המונה את שגיא אברון, רגב אברון, גבי זילבר ותומר שלו. לקבוצה מספר רחב של עסקי אוכל, והם מפעילים יחד את רובן כבר שנים ארוכות. כעת הם החליטו לסגור את הסניף המקורי של הרשת, לפחות לחודשים הקרובים.

עוד באוכל טוב:


"רובן קיים כבר שנים ומבוסס על מוצר אחד בלבד - בשר מעולה בכמות משמעותית בתוך כריך", מסביר לנו שגיא אברון, "מאז שפתחנו את המקום מחירי הבשר בארץ רק הולכים ועולים כל הזמן. ולאחרונה, בעקבות הסכסוך בין יבואני הבשר לרבנות ונושא ההחמרה של השגחת הכשרות, המחירים עלו בצורה דרסטית כך שלמעשה כל כריך שאנחנו מוציאים כאן, אנחנו מפסידים עליו כסף".

לקבוצת השותפים לא נותרה ברירה: להעלות מחירים על כל כריך או לסגור את הסניף (סניפי הזכיינות של רובן ברחבי הארץ ממשיכים לפעול). "לא רצינו להעלות את עלות הכריך ב-20 אחוז. במצב השוק הנוכחי לא נראה לנו נכון למכור כריך אחד בעלות של כ-52 שקלים. אנחנו לא מאמינים בלמכור כריכים במחירים כאלה", ממשיך אברון. "מאידך גם לא רצינו להוריד את כמות הבשר בכריכים שלנו, אז החלטנו לעשות הפסקה עד שהסיפור יסתיים. אנחנו מקווים שזה ייגמר עוד חודשיים שלושה".

הסיטואציה הבעייתית בה נמצאות מסעדות בישראל שמסתמכות ברוב תוצרתן על מכירת מנות בשר, הולכת ומחמירה בשבועות האחרונים, ומסעדות כמו רובן מפסידות מהמצב. "כל מי שמתעסק בבשר נמצא במצב בעייתי בשנים האחרונות ועבורנו הסכסוך והחמרת הכשרות זה הקש ששבר את גב הגמל. אין לי בעיה לא להרוויח הרבה על כל כריך שאני מוכר אבל אני לא יכול להפסיד", אומר אברון. "הסניפים של רובן שמופעלים בזכיינות ממשיכים לפעול משום שיש להם תפריט רחב ומוצרים אחרים שהם יכולים להרוויח מהם וכך אפשר לשרוד. אבל בסניף הדגל התמקדנו שנים בדבר אחד בלבד - כריכי הבשר, ולא רצינו לשנות אותם. אחד העובדים שלי אמר משפט נכון לפני שסגרנו: 'עדיף למות בכבוד מלמכור בשר חרא'. אני מקווה שזה יסתדר ונוכל לחזור כי זה מצב בהחלט מבאס".

>> לכל חדשות האוכל