המקומות בארץ שעושים כבוד לאוכל התימני מעטים. יש את מאפיית הסאלוף הוותיקה בשוק התקווה, סאלוף ובניו בשוק לוינסקי בתל אביב וכמה ג'חנוניות מפוארות יותר או פחות ברחבי ישראל, וזה בערך הכל. וחבל. אבל זאת גם הסיבה שהתלהבנו להכיר מקום חדש שכל כולו על טהרת הלחוח, ונפתח לאחרונה לפעילות בשוק מחנה יהודה בירושלים.

המקום, שנקרא אדאן, על שם עיר בתימן, נפתח על ידי יוני בן הרוש, שהחליט להמיר קריירה צבאית בחיל האוויר בקריירה קולינרית ולהביא למרכז הבמה את המסורת התימנית עליה גדל. בימי שישי, בארוחות המשפחתיות בביתו של בן הרוש תמיד הוגש לחוח עם סלטים שונים. את החוויה הביתית הזאת הוא החליט לשחזר במקום משלו שמוקדש למאכל החביב עליו, ואפשר ליהנות ממנו לא רק בימי שישי בצהריים.

לחוח סביח אדאן (צילום: אביתר אקווה, יחסי ציבור)
פלאפל לחוח | צילום: אביתר אקווה, יחסי ציבור

את אדאן מגדיר בן הרוש כלחוחייה וכל התפריט של המקום מבוסס על מנות שמורכבות על לחוח, הפיתה התימנית האוורירית המחוררת שמשמשת פה כבסיס למתוקים ומלוחים, ואז מגולגלת כמו סוג של לאפה במגוון המילויים השונים.

בין האפשרויות כאן תמצאו, סביח לחוח עם ביצה קשה, חציל מטוגן, חומוס חריף, סלט ירקות קצוץ, בצל, חמוצים, חילבה, טחינה ועמבה; פיצה לחוח עם רוטב פיצה, גבינה ותוספות לפי בחירה; פלאפל לחוח עם כדורי פלאפל קריספיים, חומוס, וסלט ירקות; לחוח במילוי של חביתה עם תוספות של ירקות, עשבי תיבול, בצל, גבינה צהובה או עגבניות; ולקינוח - שוקולד לחוח במילוי של שוקולד ואגוזים, שקדים, בננה, תותים, חמוציות ועוגיות. כל המנות נמכרות במחיר סמלי של עד עשרים שקלים.

 

לחוח שוקולד אדאן (צילום: אביתר אקווה, יחסי ציבור)
לחוח שוקולד באדאן | צילום: אביתר אקווה, יחסי ציבור

המקום כשר ופתוח בימים א'-ה' בשעות 10:00-23:00 ובימי שישי עד 16:00.  

אדאן. האגוז 6, שוק מחנה יהודה, ירושלים. 054-4750017