שלישיית מאפיות חדשות ומבטיחות נפתחו לאחרונה ברחבי הארץ. הראשונה, היא המאפייה החדשה והמפוארת שביקב תשבי בזכרון יעקב. המקום, נפתח לפני מספר חודשים בהנהגת יובל אלחדיף, מי שהיה במשך כמעט שלוש שנים האופה הראשי של קבוצת R2M התל אביבית - מה שהפך אותו למוציא לפועל של כל הבצקים שטחנו במאפיית בייקרי, בדליקטסן, בקופי בר, בבראסרי, ובהוטל מונטיפיורי.

לחמים מאפיית תשבי (צילום: רן בירן,  יחסי ציבור )
אנחנו מתים על לחם. בייחוד כשהוא איכותי | צילום: רן בירן, יחסי ציבור

עוד מאפים בפייסבוק שלנו

אלחדיף עזב את תל אביב עם משפחתו לאזור זכרון יעקב והחל לייצר לחמים ומאפים נוספים שסחפו את תושבי האזור במאפייה החדשה. את המוצרים שלו ניתן כעת לרכוש במקום כמו גם להשיגם במסעדות של יקב תשבי בזכרון יעקב. במאפייה, מייצר אלחדיף 7 סוגים של לחמי מחמצת ללא חומרים תעשייתיים - לחם דגנים, לחם סילאן ואגוזים, לחם מחיטה מלאה וגרעינים, לחם שיפון 80 אחוז, לחם לימון כבוש וזיתי קלמטה, לחם יין ולחם כפרי (21 שקלים לכיכר במשקל 750 גרם ו-42 שקלים לכיכר של קילו וחצי).

עוד באוכל טוב:


מלבד הלחמים, אופים כאן מדי בוקר מגוון מאפים כמו דניש קינמון, דניש גבינה, קרואסונים, עוגות שמרים שונות כמו שמרים שוקולד, שמרים גבינה ושמרים חלבה. בסופי שבוע מייצרים כאן גם מגוון חלות לשבת.

לחמים תשבי  (צילום: רן בירן,  יחסי ציבור )
מזכרון באהבה - מאפייה חדשה ביקב תשבי | צילום: רן בירן, יחסי ציבור

"הדברים העיקרים שמייחדים את המאפייה שלנו הם הלחמים שאנחנו מייצרים שהם לחמי מחמצת בלבד, מה שמצריך התפחה ארוכה שמביאה לטעמים מעניינים וחזקים יותר ללחם", אומר לנו אלחדיף, "וגם התנור שלנו. אנחנו עובדים עם התנור היחידי מסוגו בישראל שהוא תנור שמבוסס על בערת עצים אמיתית. מדובר בתנור צרפתי של חברה שנוסדה בשנת 1840 בו אנחנו מבעירים עצים למשך 4 שעות לפני תחילת הייצור - ורק אז אנחנו מתחילים לאפות. מדובר בשיטת הייצור הכי אולד סקול בעולם והטעמים שלה מוכיחים שהיא שווה את זה".

יש ביקוש באזור לחומרי גלם באיכות כזאת?
"בהחלט יש באזור דרישה ללחם טוב ויש כאן קהל לקוחות שגדל ועם הזמן גם חוזר אלינו והופך לקבוע. אנשים שחיפשו לחם טוב באזור מקבלים מענה אצלנו ואנחנו מאוד נהנים מהסופרלטיבים החיוביים".

מוסד לחמים שווה נוסף שגילינו עליו רק לאחרונה הוא הקיוסק של לחמל'ה. בוטקה צנוע שפועל מזה חודש וחצי ופתוח חצי שבוע בלבד (בימים שלישי עד שישי) בגבעת ישעיהו שבקרבת ירושלים ובית שמש. את המקום מפעילה דנה כפיר, והיא מגישה כאן לחמים שווים במיוחד כמו כוסמין מלא, לחם דגנים, לחם שאור ועוד (במחיר 23 שקלים לכיכר), לצד כריכים מהלחם המיוצר במקום, מיצים טבעיים, עוגיות ומאפים נוספים. המקום קטנטן, אינטימי ושווה קפיצה אם אתם באזור, בייחוד ביום שישי אז יש כאן חגיגת לחם של ממש - הלחמים יוצאים טריים מהמאפייה ונגנים מהאזור הסמוך מלווים את הכיכרות לקיוסק בנגינה שמחה.  

לחמים מאפיית תשבי זכרון יעקב (צילום: רן בירן,  יחסי ציבור )
מגוון מאפים שווים, לא רק לחם | צילום: רן בירן, יחסי ציבור

ולסיום, גם תושבי תל אביב הולכים להתחדש במקום חדש: האופה אורן חג'ג', שמוכר בכינויו אדון שיפון, פותח בולונז'רי חדש ברחוב אלנבי. המקום נמצא בשיפוצים וייפתח בחודשים הקרובים. חג'ג', שאת תוצרתו ניתן למצוא גם בשוקיסטה שבדיזנגוף סנטר מדי סוף שבוע, בשוק האיכרים בהרצליה ובמסעדות שונות ברחבי תל אביב, יציע כאן מגוון לחמים מיוחדים כמו באגטים שונים, לחם שעורה, לחם סלק ועוד.

מאפיית תשבי. מתחם תשבי כביש 652, בין זכרון לבנימינה טלפון 04-6288195, ראשון- חמישי  8:00-17:00 שישי 9:00-15:00.

הקיוסק של לחמל'ה. בכניסה למושב גבעת ישעיהו, עמק האלה. שלישי-שישי 8:00-13:30.

אדון שיפון. אלנבי 48, תל אביב. טרם נפתח.

>> לכל חדשות האוכל