למעלה מחודשיים עמדו רובן המכריע של המסעדות בארץ סגורות. בודדות פעלו במערך משלוחים, חלק החלו לעבוד במתכונת של טייק אוויי, אבל כמעט אף בית אוכל לא הצליח להכניס מספיק תנועה כדי להפוך את העסק לכלכלי, וחלקם פשוט עמדו סגורים עד להכרזה על תאריך פתיחה. עכשיו, כשהמשק מראה סימני התאוששות וחלק ניכר מהמסעדות כבר נערכות לפתיחה המחודשת השבוע או בתחילת חודש יוני, מתגלות גם מסעדות שאחרי הערכת המצב לקראת החזרה לשגרה החליטו לסגור את הדלתות לצמיתות.

אחת מהמסעדות הראשונות שהכריזו רשמית שלא ייפתחו מחדש היא מסעדת האנוי, האסייתית האהובה מרחוב לילינבלום בתל אביב. המסעדה, ששייכת לקבוצת השותפים דיה רז, קרן שרון ואיתי חיימוביץ', השף, נפתחה לפני כשמונה שנים ונחשבה מוצלחת במיוחד בז'אנר האוכל האסייתי בכלל והווייטנאמי בפרט. למרות שלל הביקורות הטובות והקהל הנאמן שליווה אותה במשך שנים, היום הודיעו מטעם המסעדה רשמית כי בעקבות משבר הקורונה היא לא תיפתח מחדש.

"תודה גדולה לכל הצוות שלנו שעבד איתנו לאורך 8 השנים האחרונות", נכתב בעמוד הפייסבוק של המקום, "המשפחה, החברות והאהבה שנוצרה בהאנוי תמשיך איתנו הלאה לכל מקום אליו נלך. תודה רבה ללקוחות הנעימים והמקסימים שהתארחו אצלנו, חברים שבאו לחגוג, דייטים נונשלנטיים, הכלבים החמודים, משפחות בשבתות, ילדים שראינו גדלים וכל מי שהזדמן לו לבוא. תמיד שמחנו לחלוק איתכם ביחד את האנוי ולראות אתכם נהנים איתנו. הרבה מכם הפכו להיות חברים של ממש ונשמח שזה ימשיך כך עוד שנים רבות. אוהבים ומקווים להיפגש בקרוב".

אף על פי שלא פעלו, במהלך התקופה האחרונה נאלצו המסעדות להמשיך לשלם על הוצאות כמו שכר דירה, מיסים, חובות לספקים ועוד, שהפכו את האופציה לפתוח מחדש למורכבת במיוחד, בטח במקרה של עסקים קטנים שאין מאחוריהם גב כלכלי איתן. פתיחה מחודשת משמעה חוב מתגלגל שיהיה קשה לעצור בהמשך, אחרי תקופת הסגר הארוכה, ולכן קרוב לוודאי שהאנוי היא הסנונית הראשונה מבין הרבה מאוד מסעדות קטנות שייאלצו לסגור את הדלתות בקרוב.