כשאנחנו חושבים על שוודיה, אנחנו קודם כל חושבים על הרהיטים של איקאה ואולי אחר כך גם על זכיות מרובות באירווזיון. פיקה (Fika), קונדיטוריה שוודית חדשה שנפתחה בסוף השבוע האחרון, פה כדי להוכיח לנו שגם מאפים שווים השוודים האלה יודעים להכין.

חלקכם אולי מכירים את המאפים של פיקה מהדוכן שלהם בשוק הנמל בתל אביב. את המאפייה החדשה, כמו את הדוכן, מתפעל מיכאל רוטשילד, אופה שוודי שנמצא בארץ כבר יותר מעשור, אבל רק בשנתיים האחרונות מתעסק באפייה. בחודשים הראשונים הוא היה מוכר בהזמנות ובמשלוחים מהמטבח הביתי שלו, וכשהעסק תפס תאוצה הוא פתח גם את הדוכן הקבוע בשוק הנמל (ומדי פעם גם בשווקים אחרים). עכשיו סוף סוף יש לו מקום קבוע משלו, שיפעל כל השבוע.

קונדיטוריית פיקה (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
קונדיטוריית פיקה | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

אז מה מיוחד במאפים שרוטשילד מכין? זה מתחיל בחשיבות של המאפים האלה בתרבות השוודית. פיקה, השם של הקונדיטוריה, היא מילה שוודית שהמשמעות המילולית שלה היא "הפסקת קפה", אבל המשמעות התרבותית שלה רחבה הרבה יותר, אולי קצת כמו שעת התה של הבריטים. השוודים לוקחים לעצמם "פיקה" במשך היום, מזמינים חברים לפיקה ובאופן כללי פשוט אוהבים לקחת את הפסקת המאפה שלהם. מכאן התפתחה תרבות שלמה של מאפים מיוחדים, חלקם עם טעמים לא שגרתיים.

גולת הכותרת מבחינתנו היא מאפי השמרים שרוטשילד מכין במקום. בצק השמרים שלו מצליח להיות רך ועסיסי מבפנים ופריך ומתקתק מבחוץ. הבחירה במאפה המצטיין שלנו אולי תהיה קצת שנויה במחלוקת, אבל אנחנו לא מסוגלים לעמוד בפני מאפה ההל (12 שקלים), שמייצג את הייחוד של המאפים השוודים. השילוב של מתיקות הבצק עם הארגסיביות של ההל יוצר טעם שאין בשום מאפה אחר שטעמנו. גם אם הוא לא יהיה ממש לטעמכם, אנחנו יכולים להבטיח לכם שטעם מקורי כזה - לא טעמתם עדיין.

מאפה הל, קונדיטוריית פיקה (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
הכוכב האמיתי של פיקה: מאפה הל | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

מאותה משפחת מאפים אהבנו במיוחד את מאפה הזעפרן ממולא השוקולד הלבן (14 שקלים), שהצליח לאזן היטב את המתיקות הרבה בזכות תיבול נכון. המאפים במילוי קינמון, פיסטוק, או קרם פטיסייר עם פטל (12 שקלים) היו טעימים גם הם, אם כי קצת יותר שגרתיים.בסופי השבוע אפשר גם לקנות את המאפים האלה בגרסת עוגות קראנץ משפחתיות (39-50 שקלים).

מחוץ לתחום השמרים אהבנו מאוד גם את המזרין (12 שקלים) - מיני טארט שקדים קטן עם ציפוי של סוכר פריך מעליו. טעם השקדים בו די עדין, קצת מזכיר מרציפן, והשילוב של המילוי עם הבצק הפריך וציפוי הסוכר הדק פשוט מושלם. יש גם גרסה שלו עם ציפוי של אגוזים מקורמלים במקום הסוכר, שלא ניסינו. אל תצחקו, אבל גם כדורי השוקולד השוודים (8 שקלים) שווים נסיון. מכינים אותם עם שיבולת שועל ויש להן מרקם פריך וכיפי שמתפרק בפה והופך לאט לאט ליותר שוקולדי.

מאפים אישיים, קונדיטוריית פיקה (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
מאפים אישיים, קונדיטוריית פיקה | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

גם עוגיית הביסקווי (12 שקלים), שקוראים לה פה בחיבה המקרון השוודי, שבתה את ליבנו. עוד אפשר למצוא כאן גם עוגיות לב וניל (12 שקלים) בצורת לב כמובן ובמילוי קרם וניל או עוגיות מערת פטל (10 שקלים) שמזכירות במראה שלהן את עוגיות החמאה ממולאות הריבה של פעם.

גזרת המלוחים מצומצמת יותר, אבל רוטשילד מבטיח שלאט לאט היא תתרחב. כרגע היא כוללת בעיקר מגוון של לחמי שיפון שוודים (8-25 שקלים), שהזכירו לחלקנו את הלחמים הרוסים הכבדים. רוטשילד גם התחיל להכין מאפים אישיים מלוחים בטעמים קצת פחות שוודים (הוא אומר שלא ממש נהוג בשוודיה לאכול מאפים מלוחים). טעמנו מאפה במילוי מוצרלה, פסטו שמכינים במקום ופרמזן (14 שקלים), שחיסלנו בביסים בודדים מרוב שהיה טעים.

מאפה פסטו וגבינות, קונדיטוריית פיקה (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
מאפה פסטו וגבינות, קונדיטוריית פיקה | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

בנוסף אליו יש גם מאפה במילוי זיתים, גבינת פטה ותימין, ובקרוב יצטרפו אליהם טעמים נוספים. לצד המאפים אפשר לשתות פה קפה פילטר שוודי ובקרוב גם תגיע מכונת קפה למי שבכל זאת ירצה קפוצ'ינו או אספרסו. פיקה אולי ממוקמת במקום שצריך לנסוע אליו במיוחד, בסמטאות שמקיפות את רחוב המסגר, אבל שווה לקפוץ לשם כדי לנסות מאפים קצת אחרים, כאלה שלא מוצאים בכל המאפיות.

פיקה (FIKA). תושיה 6, שכונת מונטיפיורי, תל אביב. 03-5229505 ראשון -שישי: 08:00-15:00 (שעות הפתיחה עלולות עוד להשתנות). בתהליכי קבלת תעודת כשרות