צפו בראיון עם השף רפי כהן (צילום: חדשות 2)
ברוך הבא לשדרות רוטשילד. כהן | צילום: חדשות 2

אחרי הידיעה המפתיעה אודות מכירת מסעדת שולחן של השף עומר מילר, נודע כי מי שייכנס לנכס הנוצץ בשדרות רוטשילד 73 בתל אביב, הוא לא אחר מהשף רפי כהן. כהן יחבור לגילי ניסים, הבעלים של בית הקפה רוטשילד קופי ספוט המוכר משדרות רוטשילד, והשניים יפעילו יחד מסעדת גריל עממית שתיפתח בעוד מספר שבועות לפעילות.

עוד חדשות? בואו לעמוד הפייסבוק שלנו

כזכור, מילר סגר את מסעדת שולחן, שפעלה קרוב לארבע שנים, בתחילת חודש אפריל האחרון. מילר אמר אז שהסגירה הגיעה אחרי הצעה עסקית שלא היה יכול לסרב לה, וזמן קצר לאחר מכן הודיע על הצעד הבא שלו בעולם המסעדנות: פתיחת מסעדת חוף ענקית בסגנון טברנה בחוף פרישמן בתל אביב.

עבור רפי כהן, המיזם החדש אינו הצעד הראשון להתרחבות. כהן, שמפעיל את מסעדת רפאל הנחשבת במלון דן בתל אביב עוד משנת 2001 פתח בשנת 2014 את מסעדת חמש, שפעלה במלון מנדליי בתל אביב. כהן הגיש במקום ארוחות בוקר רחבות בסגנון בופה שזכו לתשבוחות, ותכנן להפעיל את המקום בשעות הערב כמסעדת גריל מודרנית, אך כחודשיים בלבד אחרי פתיחת המסעדה החדשה פקד את כהן משבר אישי ועסקי. השף נאלץ לסגור את מסעדת רפאל לתקופה בעקבות טענות להונאה, ובהמשך המסעדה במלון מנדליי עברה לידי השף יוסי שטרית, ששינה את שם המקום למשייה.

עוד באוכל טוב:

מסעדת חמש, רפי כהן (צילום: ירון ברנר)
עושה שוב בופה, כמו בחמש | צילום: ירון ברנרטרם ידועים בדיוק הפרטים אודות המקום החדש של ניסים, ועל פי רפי כהן כניסתו למיזם טרם מובטחת ונמצאת כרגע במשא ומתן מתקדם. על פי השמועות, כהן וניסים ינסו לשחזר את הצלחת הקונספט שהפעיל כהן במסעדת חמש, מה שאומר שניתן יהיה להרכיב צלחות גדושות מתוך בופה רחב עליו יהיה אחראי כהן, בשילוב ז'אנר של מסעדת גריל בשר עממית, כפי שרצה כהן להפעיל במסעדת חמש בשעות הערב והצהריים. 

בית הקפה רוטשילד קופי ספוט, שרבים פשוט קוראים לו קפה רוטשילד, פועל בהצלחה בשדרות רוטשילד מזה שנים (וכולל גם סניף בשדרות יהודית בתל אביב). המקום מהווה נקודה הומה תמידית בשדרה, עם תפריט אוכל חביב ורחב יחסית, לצד קפה במחירים הגיוניים. הניחוש שלנו: מקום שמצליח לייצר תנועה כה ערה סביב מיקום קטנטן אך מרכזי, יצליח לעשות זאת גם בגרסה מוגדלת ומשוכללת יותר, ועם גיבוי של שף כמו רפי כהן, מדובר ללא ספק במיזם מסקרן במיוחד.

>> לכל חדשות האוכל