רחוב אבן גבירול בתל אביב תמיד היה אזור שוקק חיים של מסעדות וברים מכל הסוגים, אבל בחודשים האחרונים הוא מקבל חיזוק משמעותי עם עוד ועוד בתי אוכל מהיר משתלמים. זה התחיל עם המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים, בית הכריכים החיפאי סבתא והסניף של הטוסטרייה הפשוטה אך קולעת למטרה גולדות, שהביאו לכיכר רבין את כל מה שאפשר להשיג בתוך לחם. זה המשיך עם הסניף הראשון של ברגר קינג, בית הקרפים החדשני הקרפרי, ומוסד הצ'יפסים צ'יפסטאר, שלימד את כולנו מה זה באמת לעמוד בתור. ועכשיו מתברר שתור הזהב של הרחוב התל אביבי ממשיך עם בית אוכל נוסף שמאיים לשבור את השוק מבחינת מחירים, הפעם בגזרת הפסטות.

בפייסבוק שלנו תמצאו המון מתכונים, ובחינם

המקום החדש נקרא Pasta e Via (פסטה א ויה), והוא קם על חורבותיו של הקיוסקו, בית האוכל שניסה להביא ארצה את הכריך האיטלקי פניוטלה. השותפים שניהלו את הקיוסקו לא הצליחו בדרכם המשותפת והחליטו על הפרדת כוחות. על פסטה א ויה אחראים השותפים גורג'יו סופינו (הבעלים של מסעדות פסטה מיאה הוותיקות מתל אביב ומבעליו הקודמים של קיוסקו) וטל ברק. יחד הם מנסים לשבור את שליטתה של רשת הפסטות הזולה והמוכרת פסטה בסטה, ומציעים פסטות שמיוצרות בפס ייצור ייחודי למקום, במחירים נמוכים במיוחד שמתחילים ב-15 שקלים לצלחת ובה מעל 150 גרם של פסטה ברוטב פומודורו שנעשה במקום.

בימים אלה נפתח המקום להרצה התחלתית בשעות פעילות מצומצמות, כך שמקומות הישיבה ברחבה החיצונית שלו טרם פעילים, ורק מספר בודד של אנשים יכול לשבת כאן בכל פעם, על הבר בלבד (ההימור שלנו הוא שגם כאן ישתרך בקרוב תור ארוך מאוד). 

רביולי עם שמנת ופטריות (צילום: solucionfotografica, Istock)
כן, יש גם כאן גם רביולי. פסטה א ויה | צילום: solucionfotografica, Istock

בתפריט של א ויה ניתן למצוא שפע סוגי פסטות כבסיס: פסטה ללא גלוטן (בתוספת 7 שקלים), פסטה צבעונית קצרה (ללא תוספת מחיר), פסטה טבעונית שמיוצרת בלי ביצים (ללא תוספת מחיר), פסטה ארוכה מתחלפת (בתוספת 5 שקלים), ניוקי (בתוספת 9 שקלים עם אפשרות לניוקי טבעוני), רביולי (בתוספת 15 שקלים עם אפשרות לרביולי טבעוני) ופסטה מקמח מלא (בתוספת 5 שקלים).

עוד באוכל טוב:

אחרי שתבחרו את סוג הפסטה שתרצו, תוכלו לבחור איך לקשט אותה עם מגוון רטבים כמו פומודורו עשיר (15 שקלים לפסטה בסיסית ברוטב), אלפרדו (17 שקלים לפסטה בסיסית) ואליו אה אוליו (19 שקלים). עבור תוספת רוטב תשלמו עוד 3 שקלים.

בדומה לפסטה בסטה, גם כאן ניתן להוסיף לפסטה מגוון תוספות כמו כרשה (3 שקלים), כרובית (3 שקלים), חצילים (5 שקלים), עגבניות שמש (7 שקלים), מוצרלה (9 שקלים), סלק (5 שקלים) ופטריות (7 שקלים). מלבד הפסטות התפריט יכלול גם מרקים מתחלפים (15 שקלים), סלט (10 שקלים) וקינוח מתחלף (15 שקלים). בגזרת השתייה תמצאו בפסטה א ויה שתייה קלה במחירים מוזלים שנעים סביב ה-5 שקלים, לצד בירות במחיר 10 שקלים בלבד. בהמשך מתכוונים להגיש במקום גם קוקטיילים קלילים במחירים מינימליים.  

פסטה א ויה. אבן גבירול 142, תל אביב. 03-6296299. ראשון-חמישי 12:00-22:00, שישי 11:00-16:00, מצאת השבת – 23:00. כשר ללא תעודה.

>> לכל חדשות האוכל