חודשיים חלפו מאז סיפרנו לכם לראשונה על סר עבדול, הבר-מסעדה הבלייני בשוק היווני ביפו שפתחה ליאור אוחיון מ"מאסטר שף" - וכבר הוא הפך לאחד המדוברים בתל אביב והאזור. אוחיון היא הראשונה ממתמודדי העונה לפתוח מקום כה גדול; סר עבדול מאכילה כ-150 סועדים בערב, ובסופי שבוע אף למעלה מ-200 סועדים.

על התפריט של המקום אחראית אוחיון (שלא נמנית עם הבעלים), ומבחינתה העובדה שאנשים מגיעים במיוחד מכל הארץ כדי לאכול את האוכל שלה - והם אכן מגיעים בהמוניהם - היא בבחינת הגשמת חלום. השם "סר עבדול" משלב, לדבריה, בין האופי האלגנטי שלה לבין המסורת היפואית.

ליאור אוחיון סיר עבדול
ליאור אוחיון בסר עבדול. הגשמת חלום | צילום: יוסי מאמיה, יחסי ציבור
סיר עבדול סלט ברווז
סלט הברווז. רוצים את המתכון? | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
סיר עבדול טאקו
הטאקו | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

נכון לעכשיו אוחיון נמצאת במסעדה מדי יום למעט ערבי שישי, שבהם היא בגן יבנה (שם היא מתגוררת עם המשפחה), ומפקחת שהכל מבוצע כמו שהיא רוצה (לפחות מהניסיון שלנו לידה במטבח, מדובר בבוסית קשוחה במיוחד).

אז מה בתפריט? אוכל ברים במנות קטנות, שמייצגות את הסגנון שהפגינה אוחיון במהלך העונה. בין היתר תמצאו פה את סלט הברווז המפורסם מ"מאסטר שף" עם המון ירוקים, ברווז קונפי ורוטב הדרים; לחמעג'ון מהטאבון; טאקו קטנים במילוי של סביצ'ה חמצמץ, בצל כבוש ובצל מטוגן; סביצ'ה קישוטים עם מלפפון, גזר, פרחים אכילים ורוטב לימון תפוז; ופופקורן דגים.

סיר עבדול סביצ'ה
הסביצ'ה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
ליאור אוחיון
ליאור אוחיון | צילום: אלמוג גבאי

צוות "חי בלילה" פגש את אוחיון בערב סרביס במסעדה, ושמע ממנה על התוכניות לעתיד, חיי הדייטינג, שכרגע מבוססים על שידוכים שמגיעים מכל כיוון אפשרי, והמציאות שאחרי הפריים טיים.

סר עבדול. פנחס בן יאיר 4, השוק היווני, יפו. לא כשר