בחודש אוקטובר האחרון, לפני קצת פחות משנה, פתחו כוכבי "MKR המטבח המנצח" מיכל פוסמן ואמיר הירוש את המסעדה האיטלקית אספטה ברחוב מקווה ישראל בתל אביב. השניים היו הזוג הראשון מבין משתתפי התוכנית שלקח את הכישרון הקולינרי הטלוויזיוני והפך אותו לקריירה של ממש, ומאז הצטרפו אליהם גם יונתן ואסתר, שפתחו מסעדה בצפת.

כל מי שמכיר את עסקי המסעדנות בארץ יודע שמדובר בתחום קשה במיוחד, שכדי לשרוד בו צריך הרבה יותר מאוכל טוב ורצון להצליח. הלילה פרסמו מיכל ואמיר שהחליטו לסגור את המסעדה, לאור הקשיים לתפעלה במקביל לניסיונות של בני הזוג (עוד מימי התוכנית) להיכנס להריון.

"זו הייתה שנה קשה עבורנו, עמוסה, מלאה אתגרים, אבל זו הייתה גם שנה מלאה בהגשמת חלומות, בשיעורים, בהצלחות ותובנות", כתבה פוסמן בפוסט מרגש וגלוי לב בחשבון הפייסבוק שלה. "אחרי מחשבה ארוכה החלטנו לחשב מסלול מחדש באופן כזה שיאפשר לנו להגשים את שני החלומות המרכזיים שלנו בלי שיבואו האחד על חשבון השני. אנחנו אוהבים כל אחד ואחת שלקחו חלק בחלום הזה, גם אם זה רק בדמות סועדים במסעדה שלנו, ומבטיחים לכם שזה לא שלום, רק להתראות".

אז מיכל מבטיחה שהעסק שנסגר בהחלט לא יהיה האחרון, ונראה שבני הזוג מתכננים להמשיך את הקריירה הקולינרית שלהם במתכונת שאינה הפעלת מסעדה על כל הבירוקרטיה הכרוכה בדבר. מי שרוצה להגיע להיפרד מאספטה יוכל לעשות זאת עד 10 בספטמבר. אנחנו, בכל מקרה, מאחלים לזוג הרבה הצלחה גם בהמשך.