שילה שרון כהן (צילום: באדיבות המקום)
קודם שילה, אחרי כן קפה אירופה ועכשיו מסעדה שלישית | צילום: באדיבות המקום

פחות משנה חלפה מאז שהשף שרון כהן, ממסעדת שילה הוותיקה בתל אביב, חבר לאיש חיי הלילה והמועדונים דוד טור ושותפיו בבר המסעדה קפה אירופה שבשדרות רוטשילד בתל אביב. מאז, הספיק כהן להעביר את קפה אירופה לתפריט המבוסס על מנות דגים ופירות ים (בהתאם לקו האוכל עמו הוא מזוהה) וכעת, חוברים כהן וטור למיזם חדש ומעניין במכון הצרפתי - על פינת הרחובות הנחשקת של הרצל ורוטשילד.

בואו לקרוא מה עוד טעים בפייסבוק שלנו

כהן, יהיה כמובן אמון על האוכל במקום החדש, ויגיש תפריט של אוכל נגיש וקליל עליו הוא שוקד בימים אלה. כמו כן, על אף הסמיכות במיקום, לא מדובר בבר מסעדה שאמור להתחרות בקפה אירופה אלא בשילוב בין מעדנייה, בית קפה וביסטרו קליל שיהיה פתוח החל משעות הבוקר ועד לשעות הלילה (ככל הנראה שעות הפעילות יתרחבו אף יותר בהמשך) .

עוד באוכל טוב:

  המקום החדש, ששמו טרם נקבע, ייפתח בעוד כשלושה שבועות ויתפרס על פני 2 קומות בהן יפעל בר, לצד קומה שבה דלפק גדול שיתפקד ככל הנראה כמעין מעדנייה.

הצלע השלישית של כהן וטור במיזם שזה עתה נמצא בשיפוצים הם הבעלים של קיוסק הבימה שממוקם ופועל בהצלחה בשדרות בן ציון בעיר, וכן של הסנדוויצ'יה התל אביבית המוכרת רובן. השלושה, יפעלו בפרויקט הנוכחי בשיתוף פעולה עם המכון הצרפתי, בו הם ממוקמים, שהפעיל עד לאחרונה בית קפה אחר באותו המקום.  

שילה שרון כהן (צילום: באדיבות שילה)
מזוהה עם מנות פירות ים ודגים- מנה של כהן בשילה | צילום: באדיבות שילה

>> לכל חדשות האוכל