בעוד החלום על חופשת הקיץ ביוון הולך ומתרחק לאור תקנות הקורונה, דווקא חוף תל אביב מראה סימנים של תקווה לאוכל יווני ואווירת ים עם מסעדה יוונית חדשה וענקית שנפתחה בו ממש השבוע: גרקו ביץ', מבית מסעדת גרקו היוונית המצליחה של צביקי עשת, נפתחה במיקום בו פעלה מסעדת לונדון הוותיקה בחוף פרישמן בתל אביב.

במתחם של גרקו ביץ' ישנה מסעדה יוונית רחבת ידיים למי שמחפש ארוחה של ממש (המקום יהיה פעיל גם בשעות הערב), אבל זה ממש לא הכל. יש במתחם הגדול הזה גם בר לשבת ולשתות בו בשקיעה, נקודת אוכל מהיר שניתן לאסוף ממנה מה שרוצים ולאכול על החוף עצמו, מעדנייה, קונדיטוריה וגלידרייה. כשסופרים את הכל ביחד - מדובר במסעדת החוף מהגדולות שפועלות היום בישראל.

גרקו ביץ' חוף הים  (צילום: אורי עשת,  יח"צ)
על חוף הים. עם עוד המון חלקים, גרקו ביץ' | צילום: אורי עשת, יח"צ
גרקו ביץ' תל אביב (צילום: אורי עשת,  יח"צ)
אחת המסעדות הגדולות על חוף הים. גרקו | צילום: אורי עשת, יח"צ

מסעדת גרקו ביץ' תציע את אותו התפריט שמוגש במסעדת גרקו בצפון תל אביב ובהרצליה עם אופציות כמו מאפה 12 האלים שהפך לפופולרי במיוחד אצל הישראלים; פאבה (ממרח אפונה צהובה) עם תוספות שונות; ממרח סקורדליה; קציצות זוקיני יווניות ועוד. החלק של אוכל הרחוב במקום יוקדש לגירוס וסופלקי.

המעדנייה היוונית במתחם תציע אוכל יווני מוכן כמו מנות מזה, סלטים, כריכים, וקוקטיילים מבוקבקים; ובית הקפה ליד המעדנייה יגיש משקאות, קפה (גם קפה יווני), מאפים מתוקים ומלוחים כמו פיתות יווניות, בייגלה בסגנון יווני, בוריקוטוס, ומאפי פילו מתוקים. הגלידרייה תהיה גם היא בסגנון יווני ותכלול טעמים כמו גלידת קאיימקי על בסיס יוגורט עזים עם פירות יער ושקדים, גלידת גבינת מנורי, ריבת תאנים וקרמבל חלב; גלידת רוואני של לימון ועוגת סולת; גלידת מאפה 12 האלים; ואפילו גלידת זיתי קלמטה.

 

גרקו - פופ אפ גלידות (צילום: גל קלדרון,  יח"צ)
גם הגלידות היווניות יהיו שם | צילום: גל קלדרון, יח"צ

כרגע נפתחו לפעילות המסעדה ובר הגירוס, ויפעלו בשעות 18:00-00:00 בימים ראשון-רביעי ובימים חמישי ועד שבת בשעות 12:00-00:00. הגלידרייה, בית הקפה והמאפייה יפתחו לפעילות בהדרגה החל מהשבוע הבא.

גרקו Beach. חוף פרישמן, תל אביב