המזנון (צילום: נמרוד סונדרס, mako אוכל)
ברוכה הבאה לאוסטריה. פיתה של המזנון | צילום: נמרוד סונדרס, mako אוכל

רבות דובר על ההצלחה של המזנון של אייל שני - ההתרחבות לפריז הוכתרה כהברקה והפיתות המפורסמות זכו שוב ושוב לביקורות מעולות. מאז חלפו שנתיים ושבמהלכן הצהיר שני שוב ושוב על התרחבות מתוכננת למקומות נוספים בעולם. עכשיו זה קורה, והיעד הנבחר הוא וינה, אוסטריה. 

בואו לפייסבוק שלנו

על פי גורמים בקבוצת המסעדנות "החבר'ה היותר טובים", שבראשה עומד שני, בימים אלה המקום נמצא בשיפוצים והסניף הווינאי עתיד להיפתח בקרוב מאוד. המזנון בווינה יהיה הסניף החמישי במספר למסעדת פיתות הגורמה, אחרי סניפים ברחובות אבן גבירול והמלך ג'ורג' ובשכונת רמת החייל בתל אביב, וסניף המזנון בפריז. בנוסף עומדים שני וסגל מאחורי המסעדות המצליחות צפון אברקסס, הסלון, פורט סעיד ובר המסעדה החדש והמדובר רומנו, מה שהופך את שני לסוג של אימפריה במושגי עולם המסעדנות הישראלי.

כל פתיחה של סניף חדש למזנון מאופיינת במספר מנות חדשות וייחודיות לו, אך כרגע עדיין לא ידוע אילו פיתות יבחר שני להגיש בסניף הווינאי. שני עצמו נמצא בימים אלה בחו"ל, אבל לא באוסטריה אלה בסין וגם באוסטרליה, לשם הוזמן יחד עם הקייטרינג שלו, "הקרקס הנודד".

עוד באוכל טוב:

 

מאה הדברים הטובים בישראל - המזנון  (צילום: נמרוד סונדרס)
אימפריה במונחי עולם המסעדנות הישראלי. אייל שני | צילום: נמרוד סונדרס

לאחרונה מסעדות ישראליות פורחות בחו"ל ובעיקר באירופה, כך שההתרחבות האחרונה של שני היא כמעט מתבקשת. האוכל הים תיכוני הוא טרנד חם בקולינריה העולמית (מספיק להעיף מבט בכמה תפריטים במסעדות המובילות בלונדון או בניו יורק, מככבים שם חומרי גלם ומתכונים שמוכרים למרבית הישראלים) - והשפים המקומיים מגיבים בהתאם. 

כנאפה המזנון (צילום: אייל שני,  יחסי ציבור )
האם תגיע לוינה? הכנאפה במזנון רמת החייל | צילום: אייל שני, יחסי ציבור

השף חיים כהן, למשל, יצר לאחרונה את התפריט של מסעדת הדוכסית היוקרתית באמסטרדם ונמצא בימים אלה בתהליכי הקמה של מסעדה נוספת בעיר ההולנדית, הפעם בדגש על בשר; השף אסף גרניט וקבוצת מחניודה שלו סיפרו לנו על ההתרחבות הצפויה שלהם עם פאלומר הלונדונית ללוקיישן נוסף וקטן יותר במזרח העיר, וגם על תכניות למסעדת יוקרה חדשה שתגיש מטבח יהודי; השף מאיר אדוני הודיע לפני מספר שבועות על פתיחת מסעדה בשרית כשרה בלונדון בעתיד הקרוב (על ידי הבעלים של מסעדת לומינה הישראלית שלו במלון קרלטון) ובהמשך מתוכננת גם מסעדה בניו יורק; השף עומר מילר שם גם הוא על הכוונת התפתחות למסעדה בניו יורק בעתיד הלא רחוק, והמסעדנית מיכל אנסקי עתידה לפתוח שוק איכרים כשר בעיר.

>> לכל חדשות האוכל