גם מי שלא התנסה בדיאטה נטולת פחמימות (או לכל הפחות מופחתת), בטוח שמע על כמה כאלה, ובראשן דיאטת הקטו שמושכת בשנים האחרונות המוני שמנמנים בכל העולם. העניין הוא בגדול (אפילו גדול מאוד) שפחמימות מתפרקות לסוכרים, וסוכרים זה רע, אז עדיף בלי. במסגרת התזונה הזו נולדו כל מיני מאכלים שהקשר ביניהם לבין בריאות הוא רופף ממש, אבל פחמימות אין בהם, כמו קרקרים שעשויים מפרמזן ועליהם מגישים רצועות בייקון מוקרמות בעוד קצת גבינה. אבל היי, אין כאן פחמימות בכלל!

בימים אלה מתגייסים גם ברשת הפיצות פאפא ג'ונס לטובת הטרנד, ומשיקים, בשיתוף עם חברת הפוד-טק eatsane, פיצה חדשה שמבוססת על בצק מופחת פחמימות ממש (30 אחוז מבצק פיצה רגיל), ועל הדרך מחוזק בחלבונים ובסיבים תזונתיים. אז אנחנו אומנם לא עושים דיאטת קטו, ולמעשה גם לא שום דיאטה אחרת, אבל כמחפשי פתרונות נצחיים לתיאבוננו המוגבר ניסינו את הפיצה החדשה בשמחה, בתקווה שנגלה שפיצה כמעט בלי פחמימה ופיצה רגילה הן בול אותו הדבר, אז למה לא להוריד קצת מכוחות הרשע הפחמימתיים (ספוילר: הן לא).

ובכן, הפיצה החדשה היא אומנם פיצה לכל דבר, את זה אי אפשר לקחת ממנה: תחתית של בצק, עליה רוטב עגבניות, עליו כמות יפה של גבינה ותוספת, איזו שרוצים (אנחנו הלכנו על פפרוני). אבל תחתית הבצק, תחתית הבצק היא לגמרי לא מה שאנחנו רגילים. היא קשיחה ויבשה יותר, נטולת כל אווריריות ולא פחות חשוב, נעדרת את הגמישות שבצקי פיצה מתאפיינים בו. מבחינת הטעם אין הרבה הבדל, אבל חדוות האכילה, חדוות האכילה היא אחרת לגמרי (כמה אחרת? בואו נאמר שהשארנו את ה"קשה", וזה לא קורה לנו אף פעם). הרוטב, הגבינה והתוספות אומנם מסייעים להרים את המורל, אבל המופחתות של הבצק לצערנו מורגשת היטב.

פיצה מופחתת פחמימות - משולש (צילום: צילום ביתי, אוכל טוב)
רואים את המרקם? | צילום: צילום ביתי, אוכל טוב

אז מה? האם אין לפיצה החדשה של פאפא ג'ונס זכות קיום? את זה אנחנו לא אומרים. כי אם נתייחס אליה לא מנקודת המבט של זללנים שכל עולם הפיצות פתוח בפניהם אלא מזו של אלה המחויבים להימנע מפחמימות, מסיבה בריאותית או אחרת, סקאלת השיפוט תשתנה לגמרי. רוצה לומר, אם זו הייתה האופציה היחידה שלנו לפיצה, האם היינו מסרבים לה? התשובה היא לא. 

בשורה התחתונה, אם אתם סובלים מבעיות סוכר או אפילו רק מחויבים לדיאטת קטו, הפיצה הזאת יכולה לבוא לכם טוב. אבל אם אתם כמונו, כלומר סתם מחפשים איך להיות רזים בלי לעשות כלום לטובת העניין - אנחנו מצטערים לבשר אבל הפתרון לא כאן.

לרגל ההשקה פיצת eatsane בפאפא ג'ונס במחיר מיוחד: 49.90 שקל בלבד, ובמשלוח חינם (כפוף לתנאי משלוח באתר פאפא ג'ונס). להזמנות: 6699*