מסעדת רונג'אן באשדוד היא אחת המסעדות התאילנדיות המוכרות והאהובות בארץ. היא נפתחה לפני כשמונה שנים על ידי אבי אביטל ואשתו רונג'אן, והפכה למוסד פופולרי בזכות הבננה לוטי האותנטית המוגשת במקום ועוד מגוון מנות תאילנדיות פרי ידיה של רונג'אן, שהיא היחידה שאמונה על הבישול במסעדה.

היום הודיע אביטל כי המסעדה תיסגר לפעילות מיום שישי הקרוב ועד לחודש מרץ בשנה הבאה. בעוד שמסעדות רבות לא צלחו את תקופת הקורונה בגלל היעדר הכנסה, את הסגירה הזמנית של רונג'אן תולה אביטל בעומס הרב על אשתו רונג'אן כמי שאחראית לבדה על המטבח של המסעדה העמוסה, וגם בחורף שעתיד להגיע בקרוב ולשבש את פעילות המסעדה.

"הסיבה לסגירה היא שרונג'אן עייפה וגם אני", אומר אביטל בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק של המסעדה, "המקום יהיה סגור במשך חמישה או שישה חודשים, וזאת תקופה טובה לסגור. נאסוף קצת כוחות ואם הכל ילך טוב נחזור לפעילות לקראת פברואר או מרץ. אין מה לדאוג זה לא קשור לעניינים כלכליים".

בננה לוטי רונג'אן (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
בננה לוטי ברונג'אן. נתגעגע | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

לדברי אביטל, הוא ורונג'אן מפעילים את המסעדה בעצמם וזקוקים למנוחה. את החודשים הקרובים יעבירו בני הזוג ככל הנראה בתאילנד, אבל ימשיכו לשכור את המקום שבו פועלת המסעדה, לפחות בשלב הזה.

תמיד מצער אותנו לשמוע על מסעדה שסוגרת את הדלתות, גם אם באופן זמני, ונשמח לעדכן אתכם ברגע שישובו לחיינו המנות הטעימות של רונג'אן. מי שיספיק לבקר באשדוד בימים הקרובים יוכל להגיע ולאכול במסעדה עד יום שישי.