עד לאחרונה פעל באחד הלוקיישנים המרכזיים בתל אביב, מול כיכר רבין, סניף של הענקית האמריקאית סינבון. את לחמניות הקינמון יחליף כעת המשך הניסיון לייבא לישראל טרנד לוהט מארה"ב - הפוקה. מדובר במנה הוואיינית מסורתית שמוגשת בקערה ומבוססת על אורז ודג לבחירה. טרנד הפוקה הסתכם עד כה בהיסטריה קטנה בקיץ החולף ומקום אחד חי ונושם שנקרא פוקי  ונמצא אף הוא באותו הרחוב ממש בתל אביב.

המקום החדש נקרא פוקישופ, והוא יתפקד יותר כמזללת מזון מהיר ופחות כמסעדה. מאחורי המקום עומדים אלה בן נון ופרנק צרפתי, שעלה לאחרונה לישראל מלוס אנג'לס, שם ראה את הפוקה מתפשט כאש בשדה קוצים עם אינספור סניפים שכבשו את האמריקאים במהרה. לטענת השניים הם חשבו על ייבוא הקונספט של פוקה לישראל עוד בטרם הוא הגיע ארצה, אך לא וויתרו על הרעיון גם לאחר שנפתחה כאן נציגות ראשונה למנה מהוואי.


הפוקה, כאמור, מתבסס על שילוב של דגים, ירקות ופירות, ובפוקישופ תוכלו לשלב במנה טונה אדומה, סלמון, דניס, או טופו אם אתם טבעונים. לצד האורז והדגה מתארחים בקערת הפוקה גם שלל ירקות ופירות לבחירה לפי הטעם האישי, כשהאפשרויות מוצגות בוויטרינה רחבת ידיים. על כל אלה, מתווספים גם רטבים שמעשירים את המנה בטעם, ונמצאים בימים אלה בפיתוח בפוקישופ.

פוקישופ. אבן גבירול 62, תל אביב. 03-6590220. כשר

עד שתבקרו במקום, הנה מתכון נהדר לפוקה שתוכלו להכין בבית

>> לכל חדשות האוכל