אתמול פורסמו החדשות הקשות על מותו בטרם עת של השף הצעיר ענבר גפני. גפני הלך לעולמו השבוע בגיל 37 בלבד אחרי שנפל בביתו וסבל מפציעת ראש קשה. הוא היה שף וטבח עם קריירה קולינרית ענפה, כשבתקופה האחרונה בישל לסועדים בביתו ארוחות מוקפדות שהיו תמיד מיוחדות, צבעוניות ולא שגרתיות.

מאז שקיבלו את הבשורה על מותו של מי שהיה אחד מהדמויות המסקרנות והאהובות בתחום האוכל בישראל, שפים וטבחים רבים שעבדו עם גפני והכירו אותו ספדו לו. "אני בטוח שכל מי שהכיר אותך ושמע על האסון הנורא הזה היה חושב שזה עוד מעשה קונדס שלך ותכף עם החיוך התמידי שלך נחזור למציאות שכלום לא קרה", כתב השף אביב משה בחשבון האינסטגרם שלו, "אבל לצערי זה לא מעשה קונדס והבשורה נכונה וקשה לעיכול. תמיד נזכור את החיוך התמידי והשובב שלך. נוח על משכבך בשלום ענבר ויהי זכרך ברוך".

View this post on Instagram

אני בטוח שכל מי שהכיר אותך ושמע על האסון הנורא הזה היה חושב שזה עוד מעשה קונדס שלך ותכף עם החיוך התמידי שלך נחזור למציאות שכלום לא קרה אבל לצערי זה לא מעשה קונדס והבשורה נכונה וקשה לעיקול תמיד נזכור את החיוך התמידי והשובב שלך נוח על משכבך בשלום ענבר ויהי זכרך ברוך

A post shared by אביב משה (@avivmoshe) on

השף גיא גמזו שעבד עם גפני במסעדת רפאל של השף רפי כהן ושיתף איתו פעולה בפתיחה של מסעדת הכריכים שלו, הספיד אותו גם הוא ונזכר בתקופת העבודה המשותפת של השניים. "כבר כמה ימים שאני מתלבט עם עצמי איך לסכם את ההיכרות שלי איתך. אולי בגלל שאני לא מעכל את זה שאתה איננו, אני לא משתף פה הרבה מהנפש שלי וגם לא את הסערה שעוברת אצלי בפנים מהרגע שקיבלתי את ההודעה על מצבך", כתב גמזו בחשבון הפייסבוק שלו; "הכרנו לפני הרבה שנים, עוד כשעבדנו ברפאל היית עוף מוזר ואני אהבתי את זה, ומאותו רגע נשארנו תמיד בקשר. פתחת איתי את נו נו נו ואני כל כך האמנתי בך שרציתי שתקבל את המקום החדש שעבדתי עליו ותיצור שם את כל מה שהיה לך לחדש לעולם הקולינריה! לא קל לי לשפוך את כל זה ממני אבל אני מרגיש שכולם צריכים לדעת מי זה ענבר. אני בטוח שתמשיך לעשות טוב לכל אלה שסביבך עכשיו! אוהב אותך". "הפסד גדול לתעשייה שלנו", הוסיפה השפית רימה אולברה ממסעדת אואזיס, "ענבר יחסר מאוד". 

השף עידו פיינר ממסעדת רוברטה וינצ'י בפרדס חנה כתב: "מעולם לא הייתה לי ׳סתם׳ שיחה איתו. כל נושא הפך פילוסופי ומעניין, תמיד גרם לי להבין שיש כל כך הרבה צורות לחשוב כל דבר, ואיתו אפשר היה לחשוב כל כך הרבה. תמיד באמצע שיחה של ׳דקה׳, אחרי דיון ארוך ומעמיק הוא היה אומר לי 'גאריג, מה אני אגיד לך תשמע...' והדיון נפתח מחדש מזווית אחרת לחלוטין. הייתה לי הזכות להיות חבר של ענבר. כועס על עצמי שלא מספיק ומודה לו על המעט שכן. כל כך הרבה משפטים שלו מתגלגלים לי בראש ובעיקר אני מבין שאת התבשיל שהוא בישל הפעם אני ממש לא מצליח לעכל".

_OBJ

אתמול ספד לו גם השף ישראל אהרוני, איתו גפני עבד עמו שנים ארוכות מאחורי הקלעים של תכניות בישול ובמסעדת הירו ראמן של אהרוני, בה היה גפני השף התפעולי. "קשה לי מאוד לחשוב עליו במונחים של עבר", אמר לנו אהרוני, "הכל כל כך מפתיע ולא צפוי. ענבר עוד לא פרץ, אבל לדעתי הוא יכול היה להיות הקול הבא בקולינריה המקומית. הוא בישל כמו שאף אחד אחר לא מבשל".

הלוויתו של ענבר גפני תתקיים היום, ה-19 בדצמבר, בשעה 14:00 בבית העלמין ביקנעם.