יש לנו חולשה למקומות נטולי פוזה אפופי נוסטלגיה. כזה הוא קפה בצלאל, שפועל מזה 12 שנים בסמוך לשוק בצלאל ושוק הכרמל בתל אביב. כעת, נודע כי גם בית הקפה-מאפייה המקסים הזה, כמו עוד הרבה מקומות ברחבי הארץ לאחרונה, יסגור את שעריו בסוף השבוע הקרוב.

קפה בצלאל מצטרף לרשימה הולכת ומתארכת של מוסדות שלא מצליחים לשרוד בשוק המסעדנות ההולך והופך קשה יותר. רק לא מזמן סגרו את הדלתות של אורנה ואלה בתל אביב, אחרי למעלה מעשרים שנה, וגם נסגרו מקומות ותיקים יותר ופחות בנוף המסעדנות המקומי כמו מסעדת עד העצם הוותיקה בהרצליה, פרונטו קיוסקו האיטלקית מבית פרונטו בשוק צפון בתל אביב ומסעדת השף החלוצים 3, משוק לוינסקי בתל אביב.

קפה בצלאל ימשיך את פעילותו עד לסוף החודש (קרי, יום חמישי הקרוב), עד אז ניתן יהיה להמשיך לפקוד את המקום לביקור אחרון אם כדי לאכול את אחת המנות שמלוות את המקום כבר שנים ואם לפרוסת עוגה משובחת שאופים כאן (נסו את טארט הפרג האיקוני או טארט הטאטין המפנק, ואם אתם בכלל טיפוסים של מאפים לכו על קרואסון קלאסי ליד הקפה).  

4 French toast for table six #life #of #a #chef #tlv #pastry #pastrychef #kitchen #frenchtoast #sweet #dessert #passion #baking #bakery

A post shared by Roy Paz (@roy_paz_il) on

#בכלל_בעבודה_עכשיו

A post shared by Roni Tusia cohen (@roni_tc) on

את קפה בצלאל הקימו יחדיו זוג שותפות בשם רות נח ולאה גפני כעסק משפחתי ואינטימי. לשתיהן לא היה ניסיון קודם בתחום המסעדנות (רות בכלל באה מתחום הטלוויזיה), כשלאה הייתה זאת שאחראית על תחום הקונדיטוריה כאן והאפייה בכלל. במהלך השנים שילבו כאן שלל עבודות אמנות של אמנים ישראלים והתקיימו במקום הופעות.

בקפה טוענים שמדובר בסגירה שנובעת מעייפות החומר. עם זאת, לנו לפחות, עצוב מאוד שדווקא בזמן שרחוב טשרניחובסקי, בו ממוקם בית הקפה, מתחיל להמריא ולהתמלא בבתי קפה ומקומות חדשים מדוברים כמו סנדוויצ'יית ברווזי למשל, הולכים וגוועים המקומות הוותיקים שמספקים מענה טוב, צנוע, ובמחיר משתלם למי שמחפש ארוחה טובה או הפסקת קפה.

קפה בצלאל. טשרניחובסקי 4, תלאביב יפו. 03-6203022