ב-26/10 פרסמה קרן קדוש, מי שעומדת עם בן זוגה איציק קדוש מאחורי קונדיטוריית קפה קדוש המיתולוגית בירושלים כי הם מחפשים שם חדש לקינוח שהפך למזוהה מכל עם המקום: "הכלה מאיסטנבול": "אני שונאת את כל מי שלא מגנה את האסון שעבר על כולנו. אומנם השם של הקינוח המפורסם שלנו 'הכלה מאסטנבול' הגיע כבדיחה והפך להיות קינוח שמדובר בכל הארץ. בעקבות גילויי השנאה באיסטנבול והבעות התמיכה בחמאס מכוכבי הסדרה החלטנו ששום 'כלה מאיסטנבול' לא תהיה אצלנו!"

View this post on Instagram

A post shared by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein)

הפוסט של קדוש גרר המון תגובות והצעות, ואתמול בלילה פרסמה קדוש את השם הנבחר החדש: "אחר חודש ואחרי התלבטויות רבות נבחר שם חדש לקינוח האהוב שלנו. אחרי אלפי שמות שהוצעו, אראל שלנו בן 11 חזר מהצופים והצהיר אמא מצאתי שם שיתאים לקינוח 'קרן שמש' - קרן שמש שתגיע ותחזיר לנו את החטופים. אז אנחנו מחכים שיחזירו את כולם, הילדים, הנשים, הזקנים, החיילים, החיילות וכל מי שנמצא בעזה בריאים ושלמים".

הקינוח עצמו, למי שפיתח תיאבון כולל קרם ערמונים, בצק שקדים, פחזנית קרמל וקרם פטיסייר וקרמל, אבל חוץ ממנו כל מי שיגיע לבית הקפה הירושלמי ייהנה מוויטרינה שכל קינוח בה יפה יותר מהשני וגם מארוחות בוקר מצוינות. 

קפה קדוש. שלומציון המלכה 6 ירושלים, טלפון: 02-6254210