בנואה ויולייה
לא עמד בלחץ. ויולייה | צילום: Schnäggli, wikipedia \ CC BY-SA 4.0

זה שלא קל להיות שף אתם כבר יודעים. הלחץ האינסופי בכל סרביס, הלקוחות וכמובן הדירוגים הרבים והמדריכים השונים שמעמידים אותך תמיד בתחרות - מול הקולגות שלך אבל גם מול עצמך. הלחצים האלה הם ככל הנראה מה שהוביל את השף השוויצרי בנואה ויולייה (Benoit Violier) לשים קץ לחייו לפני כמה שעות בירייה בדירתו, זמן קצר לפני ההכרזה על חלוקת כוכבי המישלן ל-2016.

ויולייה, בן 44 בלבד, היה השף של מסעדת מלון דה ויל המפואר בשווייץ, שלה לא פחות מ-3 כוכבי מישלן. בדצמבר האחרון הכריז עליה דירוג La Lista הצרפתי כמסעדה הטובה בעולם (מתוך אלף מסעדות ב-48 מדינות), מה שהפך את ויולייה לאחד השפים הנחשבים בעולם. ויולייה עבד במסעדה מ-1996 שימש רשמית כשף שלה מאז 2012.

שפים רבים בעולם, ובייחוד בצרפת, מגיבים בשעות האחרונות על התאבדותו של ויולייה ברשתות החברתיות, ומתאבלים על האבדה הגדולה לעולם האוכל. השף המפורסם פול בוקוז, למשל, צייץ בטוויטר שויולייה היה שף גדול ואדם מוכשר במיוחד.

זו אינה הפעם הראשונה ששף מפורסם אינו מסוגל לעמוד בלחצים ובתחרות ומתאבד. ההשערה היא שויולייה חשש כי בהכרזה על כוכבי המישלן הצפויה להיערך מאוחר יותר היום מסעדתו תאבד את אחד מכוכביה. 

>> טעמנו קרפ פצצה, ועוד מלוח
>> והנה המתכון החדש שלנו לצ'ילי קון קרנה